Görkemli Ölüm Eve Dallas Serisi 2

8,6/10  (30 Oy) · 
73 okunma  · 
22 beğeni  · 
845 gösterim
İlk kurban yağmurun altında kaldırımda yatarken bulunmuş, ikincisi kendi apartmanında öldürülmüştü. New York Polis Departmanı'ndan Teğmen Eve Dallas, iki cinayet arasındaki bağlantıları bulmakta hiç zorlanmamıştı. Kurbanların her ikisi de güzel ve son derece başarılı kadınlardı. İlgi çekici yaşamları ve aşklarıyla bütün şehrin dilindeydiler. İki kurbanın büyük güç ve servete sahip erkeklerle kurduğu mahrem ilişkiler, Eve'in, kendi sevgilisi Roarke'un da içinde olduğu uzun bir şüpheliler listesini dikkate almasını gerektiriyordu. Eve bir kadın olarak, yatağını paylaştığı erkeğe güvenmek zorundaydı; ancak bir polis olarak görevi, önüne çıkan her türlü ipucunu izlemekti. Yüreğinin sesine kulağını tıkayarak her türlü dedikoduyu ve skandali soruşturması, ne kadar karanlık olursa olsun, her gizli arzuyu keşfetmesi gerekiyordu; ne denli tehlikeli olursa olsun...
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  331
 • ISBN:
  9789753314350
 • Orijinal Adı:
  Glory in Death
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Librarian 
30 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Eve Dallas serisinin ikinci romanı "Görkemli Ölüm". (Seri hakkında genel değerlendirmem Çıplak Ölüm adlı ilk romanda detaylandırıldığı için tekrarlamak istemedim)
Yazarın seriye ve karakterlerine daha bir ısındığını, benimsediğini rahatlıkla görebiliyorsunuz. Eve Dallas, yine bir seri cinayet peşinde delicesine bir tempo ile koştururken diğer yandan hayatında ilk kez birisini gerçekten sevmenin, birisine kendisini tamamen açmanın ve tek yaşama nedeni olduğuna inandığı polislik mesleğinin ötesine başka bir değer yerleştirmenin çatışmalarıyla da mücadele ediyor. Roarke, duygularından taviz vermez bir kesinlikle Eve'in içsel mücadelesinin çözümlenme sürecini sabırla beklerken diğer yandan da onun araştırmalarına elinden gelenin de ötesinde yardımcı olmaya çalışıyor.
Roberts'ın zamansal betimlemeyi pekiştirmek ve baş karakterinin kişiliğini netleştirmek adına yine onun gözünden yaptığı bolca mekansal tasvire ek olarak lüzumsuzca uzatılmamış bir akış vardı. Bu da okuyucunun ne olaylardan ne de baş karakterlerin yaşadığı duygu karmaşalarından bir an olsun kopmadan su gibi romanı okuyup bitirmesine neden oldu. Umarım serinin diğer romanları da aynı tatla devam eder.

Bu romanı ilkinden bile daha çok tavsiye ediyorum. Ama şöyle bir durum var ki seride bir önceki romanları okumanızı mecbur bırakıyor. Olaylar örüntüsü bir sonraki romanda geriye dönüşle ele alınmamış. (Seriyi ilk romandan itibaren okumaya başladığım için bence bu güzel bir durum) Ne kaçırırsınız? En başta Eve ve Roarke'nin yollarının kesişme sürecini, Eve'in ve onunla birlikte Roarke'nin aşkları uğruna evrilme aşamalarını ki bence bu da bir kayıp...

En iyisi mi siz bir yerlerden seriyi temin edin derim<:)