Kardeşimin Mezarı Tracy Crosswhite Serisi 1

7,8/10  (24 Oy) · 
45 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.461 gösterim
Tek bir masum insanın haksız yere mahkûm olmasındansa on suçlunun serbest kalması daha iyidir...

Kardeşinin katilini bulmak için Cinayet Masası dedektifi olan kimya öğretmeni Tracy Crosswhite’ın çarpıcı öyküsü...
Kardeşinin kayboluşundan cesedinin bulunuşuna dek geçen yirmi yıl boyunca içini kemiren şüphe yüzünden gerçeğin peşine düşen Tracy Crosswhite, sahte delillerle cezaevine tıkılan Edmund House’u kurtarmak için elinden geleni yapar. House’un serbest kalmasıyla adalet yerini bulmuş olsa da katil hâlâ bulunamamış, Tracy’nin vicdan azabı son bulmamıştır. Tracy’nin bulması gereken cevaplar onu yaşamak ya da ölmek üzerine bir seçime götürür. Ya adalet yerini bulacak ya da her şey sonsuza kadar bir sır olarak kalacaktır.
“Şaşırtıcı olduğu kadar dokunaklı bir kurguya sahip olan kitap, şiddet ve gerilim unsurları içerdiği halde, insanın içini acıtan bir burukluğa da sahip. Okurları muhteşem bir son bekliyor.”—Booklist
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9789752120471
 • Orijinal Adı:
  My Sister's Grave
 • Çeviri:
  Esat Ören
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Zeynep Ö.D. 
 10 Mar 12:19 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Robert Dugoni'nin okuduğum ilk kitabı. Bir çok kitabı var fakat Türkçe çevirisi olan bu okuduğum kitabı ve Son Kanıt adlı bir kitabı var. Kardeşimin mezarından o kadar etkilendim ki bence diğer kitapları da Türkçe'ye çevrilmeli. Konusuna gelince buraya yazmayacağım zaten bir şekilde kolayca ulaşabilirsiniz :) Kitap çok çok çok iyi. Polisiye-Gerilim sevdiğim için bu kitabı çok beğendim. Burada katili kolay bulamayacaksınız ve katili öğrendiğinizde ufak değil büyük bir şok yaşayabilirsiniz. Abartı değil çok şaşıracağınız ve çok beğeneceğiniz bir kitap.

Mustafa Kamacı 
11 Nis 19:39 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap gerçekten çok güzeldi. Yazar anlatımı ve kurgusu çok güzel ve yazar kitabın sonunda size öyle bir ters köşe yapıyor ki şaşırıyorsunuz gerçekten. Herkesin okumasını ve herkesin kütüphanesinde bu kitabın bulunmasını tavsiye ederim. Gerçekten çok güzel bir polisiye-gerilim kitabı.

Ceylan 
04 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitabı beğendim. Geri dönüşleri ile güzel bir kitaptı. İçinde barındırdığı psikolojik tahliller de başarılı idi.
Dugoni'nin kalemi sağlam. Serinin ilk kitabı. Gerisini bekliyoruz. Kurgu oturaklı olmuş.
Sonu ise farklı bitiyor. Kitabın da birçok ödül aldığını unutmamak gerekir.

Polisiye olarak beğendiğimi söyleyemem. Ancak esas kahraman FBI ajani kadının yillar önce öldürülen kardeşi ile ilişkisi duygusal olarak insanı etkiliyor. Yer yer hüzünlendim...
Heyecan, polisiye vs olarak sınıfta kaldı ancak hüznü güzeldi......

Mükemmel bir polisiye romanı. Gerçekten hiç sıkılmadan okudum. Sonu o kadar supriz bir şekilde bitiyor ki insan sonunda kalakalıyor. Şaşırtıcı ve güzel bir roman. Kesinlikle okumalısınız.

Aliye Uysal 
17 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayatımda okuduğum en mükemmel kitaptı polis olan genç kadının, kız kardeşinin cinayetini büyük macerayla çözüşü.. Kesinlikle tavsiye ediyorum

İbrahim Kart 
02 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok iyi bir kurguyla yazılmış polisiye gerilim ve hukuk kitabı. En son olaylar açığa cıktığında herşey yerli yerine oturuyor, başarılı

Cem 
29 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Robert Dugoni'nin kitabı izlemeye alışık olduğumuz, benzerlerini defalarca izlemiş olduğumuz bir gerilim filmi gibi akıp gidiyor. Wulf Dorn'un berbat kitabı Oyunbaz vb. kitaplarda karşımıza soluk soluğa okunsun diye atmosfer yaratamayan, karakter geliştiremeyen basit eserler çıkarken burada, korktuğumun tersine daha iyi çizilmiş bir hikâye, daha gerçekçi karakterler, ve çok çok daha iyi bir üslûp çıkıyor. Katzenbach'ınkiyle kıyaslanamaz gibi, ama ondan bir iki gömlek aşağıda, oldukça iyi bir kitap bu. İyi çekilmiş, kurgulanmış, şaşırtmacaları şaşırtıcı olmayan ve klişe, ama yine de tat veren bir gerilim filmi gibi Kardeşimin Mezarı. Serisinin de ilk kitabı olarak ilgiyi hak ediyor.

Nuray Durmuş 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kardeşinin katilini bulmak için Cinayet Masası dedektifi olan kimya öğretmeni Tracy'ın çarpıcı öyküsü.
Sahte delillerle suçsuz yatan Edmund ve adaletin yerine gelmesi için ve yirmi yıllık sırrın açığa çıkması için uğraşan dedektif Tracy. .
Kitaba başlarken bu kadar beğenerek okuyacağımı hiç tahmin etmiyordum.Tam tersine dokunaklı bir kurguya sahip harika bir polisiye okudum. Gerçekten çok sürükleyici bir o kadar da başarılı.Hic bitmesin dediğim kitaplardan, kesinlikle okuyun.

Gönül Çakmak 
22 Şub 18:50 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Film izliyormuş gibi okuduğum bir kitaptı. Çok bir beklentim olmadan aldığım bir kitaptı ama gerçekten çok beğendim. Kurgusu çok güzel ve sonu da şaşırtıcıydı.

Kitaptan 6 Alıntı

Mustafa Kamacı 
11 Nis 16:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

" Tek bir masum insanın haksız yere mahkum olmasındansa on suçlunun serbest kalması daha iyidir... "

Kardeşimin Mezarı, Robert Dugoni (Altın Kitaplar)Kardeşimin Mezarı, Robert Dugoni (Altın Kitaplar)
Mustafa Kamacı 
11 Nis 16:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

" Bazen yalan söyleyen insanlar kendi yalanlarını unuturlar... "

Kardeşimin Mezarı, Robert Dugoni (Sayfa 207 - Altın Kitaplar)Kardeşimin Mezarı, Robert Dugoni (Sayfa 207 - Altın Kitaplar)
mdh 
05 May 11:08 · Kitabı okudu

Bu ümit, ihtimaller ne kadar az olsa da her insanın can havliyle tutunduğu bir can simidi gibiydi.

Kardeşimin Mezarı, Robert DugoniKardeşimin Mezarı, Robert Dugoni
mdh 
05 May 11:10 · Kitabı okudu

Tracy'nin yirmi yıl boyunca tutunabileceği, yüreğini saran o meşum karanlığa karşı
bir damla ışık sağlayan tek şey o ümitti.

Kardeşimin Mezarı, Robert DugoniKardeşimin Mezarı, Robert Dugoni

Kitapla ilgili 1 Haber

2015 yılının en iyi gerilim yazarının romanı yayımlandı
2015 yılının en iyi gerilim yazarının romanı yayımlandı 2015 yılında Uluslararası Gerilim Yazarları Derneği tarafından yılın en iyi gerilim yazarı seçilen ve Nancy Pearl Ödülü’ne layık görülen Robert Dugoni’nin, çok satanlar listesinden düşmeyen romanı Kardeşimin Mezarı Altın Kitaplar etiketiyle yayımlandı.