Kaşıbeyaz

8,7/10  (7 Oy) · 
7 okunma  · 
7 beğeni  · 
362 gösterim
Adı geçtiğinde herkesin çekindiği, başarılı ve karizmatik bir KUMARHANE SAHİBİ… Dahi düzeydeki matematikçi kimliğini, sıradan yaşam tarzının ardında gizleyen bir GENÇ KIZ… Ve asla bir araya gelmeyecek bu iki insanı, aynı tutkuya hapseden bir oyun!

Akın Ateşdağlı, nam-ı diğer KAŞIBEYAZ… Karanlık ve sırlarla dolu bir gece, kapıdan giren masum yüzlü bir güzelden etkilendiğinde, onun, mekânına hile yapmak için gelen bir profesyonel olduğunu bilemezdi!

Hazal Erdoğdu… İlk defa girdiği bir kumarhanede, kâğıt sayma konusundaki becerisini kullanarak, kendinden emin bir kumarbaz rolünü oynamalıydı. Hiç beklemediği bir anda, bakışları kurşuni bir çift gözle çarpıştığında, benliğini esir alacak bir aşka doğru çekildiğini fark edemedi.

Yolları birbirinden tamamen farklı iki rakipten biri tecrübeli bir kumarbazken, diğerinin sadece kalbini koyduğu bu oyunda ne kadar şansı vardı?
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2018
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786052064245
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
@kitapfisiltisiofficial 
27 Şub 12:39 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın kahramanları, babasından kalma kumarhanenin yakışıklı ve karizmatik sahibi "Kaşıbeyaz" lakaplı Akın Ateşdağlı ve babasının kumarda kaybettiği borçları çeşitli hilelerle tekrar kazanmak için zorla ve ilk defa kumarhaneye gitmek zorunda kalan Hazal Erdoğdu....Tahmin ettiğiniz üzere konu bu iki kişi arasındaki aşk hikayesi gibi görünebilir. Fakat lütfen okumadan önyargılı olmayın. Evet Akın ve Hazal arasında gerçekten insanı masallarda hissettiren bir aşk yaşanıyor ama bu aşka gelene kadar da kitap birçok yerde okuyucuya farkli duygular yaşatıyor. Bir yanda kumarın bir aileyi nasıl yıktığını, bir babanın sırf kendi çıkarları için kızını nasıl ortaya yem olarak attığını öfkeyle hazmetmeye çalışırken, bir yandan da hayatları gece aleminde geçen adamların aslında ne kadar sert, acımasız, güçlü ve korkutucu görünse de iç dünyalarında korumacı, sevdiğini gözünden sakınan, merhametli bir kişiliğe sahip olmasına şaşırıyorsunuz. Yazarın anlatım tarzı, duyguları ifade edişi, olayları ayrıntılı fakat sıkmadan, adeta anlatılan mekandaymışsınız gibi yazıya dökmesi, kitaptan kopmanıza izin vermiyor. Okumak için tereddütü olanlara (+18) olduğunu da belirterek pişman olmazsınız diyorum.