Kayıp Kahraman Olimpos Kahramanları 1

9,0/10  (94 Oy) · 
338 okunma  · 
89 beğeni  · 
2.693 gösterim
Yunan efsaneleri günümüzde yaşamaya devam ediyor! Percy Jackson ve Olimposlular macerasından sonra yepyeni bir seri başlıyor: Olimpos Kahramanları.

İlk beş kitabın sonunda, büyük bir savaşın ardından Melez Kampı'nda bıraktığımız dostlarımız, yen, melezlerle birlikte yepyeni bir serüvene adım atıyorlar. Ancak büyük bir sorun var: Perccy Jackson kayıp! İşte Olimpos Kahramanları serisinin ilk kitabı Kayıp Kahraman'da tanışacağımız üç yeni melez: Jason'ın bir sorunu var. Hafızasını tamamen keybetmiş. Jason buraya nasıl geldi? Burası neresi? Hatta Jason kim? Hiçbir şey bilmiyor ama bir şeyden çok emin. Bu işte bir terslik var. Piper bir sır saklıyor. Ünlü bir kişi olan babası üç gündür kayıp. Jason ve Leo'yla birlikte Melez Kampı adlı bir yere götürülüyor. İçinden bir his burada her şeyin açıklamasını bulacağını söylüyor ama her şeyi öğrenmek isteyip istemediğinden emin değil. Leo çok becerikli. Melez Kampı'na yerleştirildiği, alet edavatla dolu kulübeyi görünce kendini hemen evinde hissediyor. Kulübe arkadaşları bir tanrının oğlu olduğunu iddia ediyor. Bunun sürekli hayaletler görmesiyle bir ilgisi olabilir mi acaba?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  552
 • ISBN:
  9786051119298
 • Orijinal Adı:
  The Lost Hero
 • Çeviri:
  İngilizce
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
zeynep 
28 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın yeni serisine başlıyıp başlamamakta kararsızdım çünkü yeni karakterlerin ağzından anlatıliyodu ve percy jackson yoktu. Ama çok beğendim yeni karakterlere hemen alistim yazarın anlatimı herzamnki gibi çok sürükleyiciydi. Serinin devamını okumak için sabırsızlanıyorum.

tunç oskay 
19 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitaba başlamadan önce tereddütlüydüm.Çünkü ilk seri ile anlatım biçimi aynı değildi ve precy yoktu ama okuduğum için hiç pişman değilim çok güzeldi.

Yağmur 
14 Şub 16:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı yarıda bırakmayı düşünüp Annabeth'in ismini görmemle devam etmeye karar verdiğim kitaptır. Çoğu kişi gibi karakterlere ısınmakta zorluk çektim. Özellikle Jason'a. Bunun da büyük ölçüde Rick'in Jason'ı yazış tarzıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Çünkü ortaya ilk çıkışından beri sürekli bir Percy-Jason karşılaştırması kitaba hakim gibi. Bu da bir miktar kendisinden soğutuyor. Kitap sonlara doğru güzelleşiyor diye düşünüyorum.

Nihal Taşcı 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitapta Percy olmadıgı için baslarda asırı sıkıldım hatta Annabeth bile cok azdı. O yüzden okumadım sonra devam ediyim dedim ve aonlarına dogru kitabı sevmeye basladım. Tek istedigim ileriki kitaplarda baskahramanın jason degilde Percy olması...

Nur erbaşli 
22 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Serinin devamında macera açısından hiçbir eksik yoktu fakat asıl görmek isteyipte göremediğim karakterlerin özlemiyle her bir sayfayı umutla çevirsem de yine karşılaşamadım.Fakat başka Tanrılarıda tanımak çok eğlenceliydi

Kitaptan 7 Alıntı

Şevval Türkmen 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok tatlısın.Ama güzellik,kişinin kendine yakışan en doğal hali bulmasıdır.Mükemmel olmak için kendini mükemmel hissetmen gerekir.Olmadığın biri gibi olmaktan kaçınmalısın.

Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 422)Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 422)
Şevval Türkmen 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aşk,hayattaki en büyük itici güçtür.Ölümlülerin daha iyi insanlar olmasını sağlar.En cesur,en asil şeyler aşk uğruna yapılır.

Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 424)Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 424)
Şevval Türkmen 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Üstelik espriler ve şakalar yapmak insanın acı duymasını da engelliyordu.

Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 78)Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 78)
Şevval Türkmen 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Size yanıtları verirsem bunlar yanıt olmaktan çıkar.Kaderler böyledir işte.Bir anlam kazanması için kendi kaderini kendin çizmelisin.

Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 508)Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 508)
Şevval Türkmen 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Gördüğün şey Hera'ydı," diye homurdandı Thalia."Majeste Havai fişek Hazretleri..."

Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 505)Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 505)
Şevval Türkmen 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birisi gelip bir parçasını çalmış gibi hissediyordu.Bir daha asla aynı olmayacaktı.Hareket edebilir,konuşabilir ve hayatına devam edip işini yapabilirdi.Ama bundan böyle hep bir yanı eksik olacak,asla tam olarak dengesini bulamayacaktı.

Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 330)Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 330)
Şevval Türkmen 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hiçbir şey sonsuza kadar var olamaz.Makineler bile.Ama her şey tekrar kullanılabilir.

Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 325)Kayıp Kahraman, Rick Riordan (Sayfa 325)