Son Olimposlu (Percy Jackson ve Olimposlular 5)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4430
Gösterim
Adı:
Son Olimposlu
Alt başlık:
Percy Jackson ve Olimposlular 5
Baskı tarihi:
Kasım 2009
Sayfa sayısı:
376
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051113821
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Egmont Yayıncılık
Baskılar:
Son Olimposlu
Son Olimposlu Hc
Percy Jackson and the Last Olympian
Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hâlâ hayatta
olduklarını söylese ne yapardınız?

Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri olduğunu öğrenseniz?
Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız?
376 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
(SPOİLER)

seride yine çok sevdiğim kitaplardan ama savaşta çok fazla kampçı ve avcının ölmesine üzüldüm ama en üzüldüklerim en başta beckendorf'un percy'yi kurtarmak için ölmesi ve sielana'nın yıkılması birde sielana'nın ajan çıkması. Birde percy nin tanrılık teklifini annabeth için reddetmesine çok duygulandım ve en sonunda kitabın sonunda öpüştüler o yüzden gayet memnunum .
376 syf.
·Beğendi·10/10
Şimşek Hırsızı'ndan sonra serinin en güzel kitabıydı. Başlarında sıkılmıştım biraz ama sonradan aşırı güzelleşiyor. Mükemmel bir sondu.
376 syf.
·Beğendi·10/10
Olağanüstü güzellikte bir kitap. Ve ben Hades , Demeter , Phersephony(yanlış olabilir) ve Hades’in oğlunun savaşa girdiği ana bittim. Bu kitapta aslında düşmanlarında bazen aynı tarafta olabileceklerini gördüm. Bu kitap için 10 puan yetmez. Mutlaka okuyun kaçırmamanız gereken bir Riordan harikası kitap ile ilgili daha fazla şey söylemek isterdim ama söyleyeceklerim spoiler olarak adlandırılabilir. Okumadan geçmeyin tabi seriyi okumadan sadece bu son kitabı okursanız zevk almayabilirsiniz . Ben çok beğendim mutlaka siz de okuyun emin olun beğeneceksiniz mitoloji sevmeyenler bile bu kitapla mitoloji bilgini oluyorlar. Muazzam güzellikte bir kitap. Es geçilmemeli.
376 syf.
·10/10
Bu kitapta kötülediğiniz Luke'nin hayat hikayesi tamamen öğrenilecek. Bazı kahramanlar ölecek ve hainler ortaya çıkacak. Percy yüreklilik yapıp tanrılığı terk edecek.
376 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Son Olimposlu... Serinin "son" kitabı...
Serinin bittiğine inanamıyorum.
Gerçekten tekrar tekrar okunabilecek kitaplar. İkinci okuyuşta bile hala o heyecanı hissedebiliyorsunuz.
Son Olimposluiçin de dürüstçe söyleyebilirim ki serinin en iyi kitaplardan( Şimşek Hırsızı' yla bile yarışabilir.).
Bu kitapta ise konu şu şekildedir,
Titan Kronos hedefini gerçekleştirdi.
Yeni bir eden buldu : Luke Castellan' ın bedeni.
Percy ve Nico'nun da onu yenmek için bir planı vardır: Styks nehrine girmek, Aşil'in lanetini devralmak...
Büyük savaş da yaklaşmaktadır. New York Savaşı.
Ancak tanrıların bununla ilgilenmek uğraşamayacak kadar büyük bir sorunları vardır: Olimposluların eski düşmanı "Tayfun". Yani Olimpos'un kaderi melezlere kalmıştır...

Bu kitap gerçekten inanılmazdı. Ancak kahramanın Luke olması beni üzdü. (Bence kahraman hala Percy:) Aynı zamanda kitapta Percy'nin tanrı olma teklifini reddedişi aynı zamanda tüm melezlere için bir şey istemesi beni çok etkiledi. Rachel kahin olunca Luke da aradan çekilince sonunda Percy ve Anabeth'in önü açıldı:)
Herkese bu seriyi tavsiye ederim.
376 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Mükemmel... mükemmel...mükemmel... Tek kelimeyle harika bir kitaptı. Percy ve diğer melezlerin birlikte savaşması çok etkileyiciydi. Özellikle Olimpos’ta tanrılar tarafından ödüllendirilmek istenen Percy’nin arkadaşlarını bırakmayıp ödülü kabul etmemesi çok güzeldi. Kesinlikle okunması gereken bir kitaptı. Serini diğer kitaplarına bin basan bir kitaptı. Riodan’ın yazdığı en güzel kitaplardan biriydi.
376 syf.
·2 günde·8/10
Percy Jackson ve Olimposlular serisini yıllar önce okumuş ama Son Olimposlu'yu okumadan bırakmıştım. Bu yıl son kitabı okuma kararı aldım. Rick Riordan ile ilgili sevemediğim tek şey kitapta kullandığı dil. Ben fantastik serilerde daha kasvetli ve karanlık bir dil seviyorum. Bir kavga ortasında akıcılığı bozan cümleler ya da bir olay karşısında kullanılan absürt ve yersiz cümleler hoşuma gitmiyor. Çoğu kişi Riordan'ın dilini çok seviyor, tamamen zevk meselesi. Benim son kitaptan beklentim Kronos ile görkemli bir savaş yaşanmasıydı beklentilerimi çok büyük ölçüde karşıladı. Önceki kitapların bazı önemli yönlerini unutmuş olmama rağmen kitap içinde bunlar ufak ufak hatırlatılıyor o yüzden zorluk çekmedim. Kitap yine sürprizlerle dolu olmuş ama yine de bazı şeyler tahmin edilebilir şeylerdi. Sonu ise gayet tatmin edici bir son olmuş ve diğer seriye de güzel bir şekilde yol hazırlamış. Yazar ile ilgili söylemek istediğim şey ise Riordan'ın Yunan Mitolojisi'ni bu kadar güzel şekilde kullanıp çok güzel bir kurgu ortaya çıkarmış olması.
376 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Serinin 5. ve son kitabı. Büyük kehanet gerçekleşiyor ve savaş başlıyor. Bizim Percy oğlanın vereceği her karar önemli oluyor. Hikayede çokça sürpriz var. Her sayfayı heyecanla okuyacaksınız. Tanrılar Tayfunla savaşırken, Percy oğlan ve arkadaşları Kronos ve ordusuna karşı savaşıyor.
376 syf.
·Beğendi·10/10
Serinin beşinci kitabı. Ve beklediğimiz o büyük olay geldi çattı. Adeta film izler gibi okuyacaksınız bu seriyi. Çünkü ben öyle okudum. Anlatmak yetersiz kalıyor aslında bu seriyi, kendiniz tatmalısınız. Ayıca bu son kitaptan sonra ikinci bir seri başlıyor.
Yani macera beşinci kitapla son bulmuyor.
376 syf.
·20 günde·Beğendi·8/10
Harika bir kitap aynı zamanda harika da bir seri, bu seriye başladıktan sonra yunan mitolojisini merak etmeye başladım ve bana çok şey öğretti diyebilirim .Sıkıldığım yerler oldu evet ama sonu o kadar güzel ve şaşırtıcıydı ki sıkıldığım yerler umrumda olmadı açıkçası.
376 syf.
Kronos ordusuyla birlikte New York'a saldırıya hazırlanıyordur bu güçlü ordu karşısında mücadele etmek çok zor ve kanlı olacaktır.. tabii Hades'in oğlu Nico'nun çok tehlikeli ama kesinkes işe yarayacak bir planı var. Percy Jackson'ı neredeyse ölümsüz yapacak bir şey..

Tabii tanrılar armut mu topluyor derseniz Poseidon kadim deniz yaratıklarıyla savaşırken -adamın yunustan bir generali var- deniz krallığı paramparça oluyor, olimpos tanrılarıysa bambaşka bir tehlikeyle mücadeledeler "tayfun", Hades ise yeraltı dünyasında saklanmakta ve hiç bir şeye karışmamakta..

Kronos zaman tanrısı olduğundan bütün Manhattan çevresinde zamanı yavaşlatıyor arabalar bir kilometre hızla gidiyor, kuşlar ağır çekimde uçuyor.. Morpheus Manhattan'da yaşayan herkesi derin bir uykuya yatırıyor ve büyük savaş başlıyor..
"Melez Tepesi'nden aşağı koşmaya başladı. Hemen ardından ben de fırladım.
Ve hayatımda ilk kez geriye dönüp bakmadım."
"Üç büyük tanrılardan birinin melez çocuğu, her şeye rağmen on altısına basacak,
Ve dünyanın ebedi uykuya daldığına şahit olacak,
Kahramanın ruhunu lanetli silah alacak,
Kahramanın tek bir kararı sonunu getirecek,
Olimpos ya kurtulacak ya da batacak."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Son Olimposlu
Alt başlık:
Percy Jackson ve Olimposlular 5
Baskı tarihi:
Kasım 2009
Sayfa sayısı:
376
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051113821
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Egmont Yayıncılık
Baskılar:
Son Olimposlu
Son Olimposlu Hc
Percy Jackson and the Last Olympian
Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hâlâ hayatta
olduklarını söylese ne yapardınız?

Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri olduğunu öğrenseniz?
Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız?

Kitabı okuyanlar 1.104 okur

  • Sena çay
  • Furkan İ
  • Canan Özarslan
  • şş
  • serhan.kaan.cankurt
  • Buket
  • İrem Köse
  • Uzay kaan yılmazoğlu
  • Ted
  • Gekko

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.4
14-17 Yaş
%28.3
18-24 Yaş
%46.2
25-34 Yaş
%10.8
35-44 Yaş
%4
45-54 Yaş
%2.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%3.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%72.7
Erkek
%27.3

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%54.3 (152)
9
%20.7 (58)
8
%15.4 (43)
7
%3.9 (11)
6
%1.4 (4)
5
%1.1 (3)
4
%0.4 (1)
3
%0.4 (1)
2
%0
1
%0.4 (1)

Kitabın sıralamaları