Şimşek Hırsızı Percy Jackson ve Olimposlular 1

8,8/10  (187 Oy) · 
729 okunma  · 
162 beğeni  · 
4.453 gösterim
Mitolojik yaratıklar ve Olimposlu tanrılar, Percy Jackson'ın hayatını yerle bir ediyorlar. İşin daha da kötüsü, Percy birkaç tanesinin damarına bastı bile. Zeus'un şimşeği çalındı ve tek şüpheli Percy. Şimdi Percy, Annabeth ve Kıvırcık'ın, on gün içerisinde Zeus'un çalınan şimşeğini bulup savaş meydanına dönmüş olan Olimpos'a geri götürmesi gerek.

Dünya çapında milyonlarca okura ulaşmış ve artık çağdaş bir efsane haline gelmiş Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yaratıcısı Rick Riordan, çizgi roman dünyasının en güçlü isimleriyle bir araya geliyor.

Tanrılardan bile daha güçlü bir şeyin peşine düşen o unutulmaz karakterin, Percy Jackson'ın hikayesini bir kez daha okuyacaksınız."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2005
 • Sayfa Sayısı:
  363
 • ISBN:
  9786050908480
 • Çeviri:
  Elgin Selen Haktanır Us
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont
 • Kitabın Türü:
Şule Acar 
25 May 10:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayal gücünün sınır çizgilerini aşan bir kitaptı. Percy'nin aradığı şimşeğin aslında kalkanının içinde olması hiç beklenmedik bir durumdu. Beni her sayfasında şaşırtan bu kitap gerçekten okunmaya değer.

Percy Jackson ve Olimposlular serisinin ilk kitabı.. Bu kitapta Percy, Annabeth ve Kıvırcık'ın, tanrılar arasında çıkabilecek büyük savaşı önlemek için, Zeus'un şimşeğini bulmaya çalışırken yaşadığı olaylar anlatılıyor. Ayrıca Yunan mitolojisine dair bilgiler de var. Rick Riordan bu bilgileri size hissettirmeden öğretiyor.
Filmini de izledim ancak tabii ki kitabı kadar etkileyici değildi. Filmde kullanılmayan hatta değiştirilen birçok şey var.
Ve de bu seri benim için çerezlik bir seri, bana Yunan mitolojisi ile ilgili ufak bilgiler dışında bir şey kattığını düşünmüyorum. Ama şu da var ki Percy'nin ileriki kitaplarda nelerle karşılaşacağını merak ediyorum. O yüzden de seriyi tamamlayacağım.

Burcu Ateş 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitaptan sonra kitap okumayı sevmeye başladım. Percy de bende 12 yaşındaydık bu daha çok ilgi göstermemi sağladı. Rick Riordan'ın kendi oğlunun rahatsızlıklarından yola çıkarak yarattığı Percy Jackson karakteriyle oğluna bir umut olmuş ve ona tüm rahatsızlıklarına rağmen kahraman olabileceğini göstermiş. Yunan mitolojisini çok güzel bir anlatımla günümüze uyarlamış. Ayrıca kitap dostların önemini ve ihaneti de konu alıyor.

Simay Çelik 
21 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bana okuma alışkanlığı kazandıran ve hayatımı yönlendiren bu kitap her zaman benim için farklı olacak. 7'den 70'e herkese tavsiye ederim.

Yaşasın Camp Half-Blood!

Zuhal kaya 
23 May 23:32 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Vay be ne guzel kitap dedim bitirdigimde...
Kesinle yunan mitolojisini cok guzel anlatmis. Kesinlikle okuyun derim. yazar cok guzel kalemini kullanarak okuyucuyu sikmamayi basarmis. Tebrikler. O zaman diger serileri okuyalim.

Sena Öztürk 
 10 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aslında bu kitap çoğu yerde çocuk kitabı olarak geçse de sizi temin ederim ki değil çünkü yazarımızın her yaşa hitap eden bir anlatımı var.Yunan Mitolojisi hakkında yazılmış en iyi serilerin başını çeken bir seridir Percy Jackson ve Olimposlular serisi.Eğer konumuza gelecek olursak,12 yaşındaki Percy,Annabeth ve satir arkadaşları Kıvırcık,Zeus'un çalınan şimşeğini bulmak ve Percy'nin suçsuz olduğunu kanıtlamak üzere yola çıkıyorlar ve olaylar gelişiyor.Eğer okumak isteyen varsa ve kararsızsa gözümü kırpmadan tavsiye edebilirim.Yazarın dilinin akıcı,eğlenceli olması da cabası.Okursanız seveceğinizi düşündüğüm bir kitap,seridir.

Bayram Kaya 
24 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Filme oranla baya hoşuma gitti. Tabi filmdeki karakterleri de hayal dünyam da canlandirmadim değil ama baya guzel serisini bitirmeyi düşünüyorum

Hayal gücü ve yaratıcılıkta keinlikle sınır tanımayayn bir kitap . Mutlaka okuyun . Percy Jackson ve 12 Olimpuslular .
Yunan tarihini severim ve ilgim vardır . Dolayısla bu kitaba olan ilgim büyüktü . Okuduğuma değdi mi derseniz düşünmeden EVET .
Gelelim konusuna , Burada bahsedilen şimşek Zeus ' un ilk şimşeği ve çok güçlü . Kitapta dünyanın en güçlü silahı olduğunu söylüyor . Çalınmış olması işi daha gizemli kılıyor . Percy Jackson ise bu şimşeği bulmaya çalışıyor . Percy , Annabeth ve Kıvırcık .
Percy bir melez , Okyanus Tanrısı Poseidon'un oğlu .
Annebeth de melez , Savaş Tanrıçası Athena 'nın kızı
Kıvırcık ise bir satir ...

Mutlaka okuyun !
İyi okumalar !

Hypnosis 
 07 Eyl 19:18 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitap, çok sürükleyici, her ne kadar kurmaca olsa da, mitolojik bilgilerinize bilgi katacak, tazeleyecek türden; fedakarlıklar ve ihanetlerle dolu, aksiyon ve cesaretle yazılı bir kitap.

Ece bulut 
01 Eyl 00:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şimşek Hırsızı|Kitap Yorumu|| Şimşek Hırsızı' nın ilk olarak filmini izlemiştim. Kitabı bitirdikten sonra bir daha filmini izledim ve o çok sevdiğim film kara listeme girdi. Oyuncular tek tek mükemmeldi fakat kitabı senaryoya geçirememişler. Önemli noktaların hiç biri filminde yoktu. Kitabı okumadan filmi izlemeyin derim.
Okurken kendimi olayın içinde hissettiğim nadir kitaplardan biridir Şimşek Hırsızı. Ben kitabı çok sevdim. Konusunu hepimiz az çok biliyoruzdur ama ufakça üzerinden geçeyim. Percy, yatılı bir okulda eğitim görüyordu. Disleksisi olan normal bir çocuktu. Taki Melez kampına gidip bir yarı-tanrı olduğunu öğrenene kadar. Percy, Zeus 'un ilk şimşeğini çalmakla suçlanmıştı. Melez Kampında satir arkadaşı Kıvırcık ve onun gibi yarı-tanrı olan Annabeth ile şimşeği aramak için göreve gönderilir ve olaylar gelişir. Çok akıcı bir dili var. Önerebileceğim müthiş kitaplardan biri. Okumadan filmini izlemeyin derim.
5/5 Alıntılar "Peki bize niye böyle bir koruma sağlamıyorsun?" diye sordum.
"Çünkü sadece vahşi hayvanlar üzerinde işe yarıyor."
"O zaman Percy 'de de işe yaraması lazım." "Ama tek sahip olduğu şey güç. Bazen gücün bile aklın karşısında boyun eğmesi gerekir." "İnsanların bazen kafalarında bir şeyler kurup sonra bunları gerçekmiş gibi yaşamaları ne kadar tuhaf."

3 /

Kitaptan 18 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
 20 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayat
"Eğer hayatımın bir anlamı olacaksa, bunu benim yaratmam gerekiyor."

Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 340)Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 340)
tıpçı pandanın kitaplığı 
14 Haz 21:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Keşke bana bağırsa, yumruk atsa, ne olursa olsun, bir şey yapsaydı. Görmezden gelineceğime, her gün kavga etmeyi yeğlerdim.

Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 122 - doğan egmont)Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 122 - doğan egmont)
tıpçı pandanın kitaplığı 
 15 Haz 22:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ve gökyüzü. Yıldızları görmek bile mümkün değil artık. İnsanlar havayı öyle bir kirletmişler ki, bugünlerde satir olmak zor iş."
"Ah, haklısın. Sanırım iyi bir çevreci de olabilirdin."
Dik dik bana baktı. "Zaten çevreyi umursamayan tek varlık insan. Senin türün dünyayı o kadar hızlı kirletiyor ki... Aman, neyse. Bir insana nutuk çekmenin faydası yok."

Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 181 - doğan egmont)Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 181 - doğan egmont)
Zuhal kaya 
22 May 19:31 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

...Gerçekten, insanların gördüklerini kendi gerçeklerine uydurmak için yapmayacakları yok."

Şimşek Hırsızı, Rick RiordanŞimşek Hırsızı, Rick Riordan
Zuhal kaya 
23 May 22:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

İnsanların bazen kafalarında bir şeyler kurup sonra bunları gerçekmiş gibi yaşamaları ne kadar tuhaf.

Şimşek Hırsızı, Rick RiordanŞimşek Hırsızı, Rick Riordan
tıpçı pandanın kitaplığı 
 13 Haz 19:38 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sakin olmaya çalıştım. Okul danışmanım bana bir milyon kez söylemişti, "Ona kadar say, öfkeni denetlemeye çalış."

Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 9 - doğan egmont)Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 9 - doğan egmont)
Şevval Türkmen 
09 Ağu 20:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hamburgerin yarısına gelmiştim ki nefes almayı unuttuğumu fark ettim.

Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 167)Şimşek Hırsızı, Rick Riordan (Sayfa 167)
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber

Kitap Uyarlaması Olan 10 Sinema Filmi...
Kitap Uyarlaması Olan 10 Sinema Filmi... Kitaptan sinemaya uyarlanan 10 film.. Filmlerin fragmanlarını izlemek isterseniz diye http://www.sinemalar.com adresinden linkler ekledim.Umarım beğenirsiniz...