Kefensizler Mezarlığı

7,3/10  (7 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
195 gösterim
"Mezarlığa doğru attığım her bir adımda bacaklarım daha da titriyordu. Ayaklarım hâlâ çıplaktı, ama bu durum umurumda bile değildi. Birkaç dakika sonra mezarlığın içine girmiş bata çıka yoğun bir toprak katmanının üzerinde yürüyordum. O sırada, mezarlığın demir kapısı iki koldan usul usul açılıp kapanmaya başladı. Hareket ettikçe acı çekercesine gıcırdıyordu. Sonra aniden büyük bir gürültüyle kapandı. Korkudan beynim zonkluyordu. Ama kendimi toplamalı ve yapmam gerekeni yapmalıydım. O esnada ayak bileklerimde hissettiğim soğuk bir el, her şeyin sonunun geldiğine işaretti. "

Dört astronomi öğrencisi İstanbul'dan Harran'a giderken, terk edilmiş virane bir evde başlarına geleceklerden habersizdir... Seneler önce bu evde ve karşısındaki lanetli mezarlıkta yaşanan korkunç olayları ancak evdeki çekmecede buldukları gizemli bir defterde yazılanları okuyarak öğrenirler. Böylece kendilerini geçmişte saklı kalmış bir kâbusun da içinde bulacaklardır. Onlar için artık tek bir kurtuluş yolu vardır; Kefensizler Mezarlığı'nın sakinleriyle yüzleşmek...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786051441214
 • Yayınevi:
  Carpediem Kitap
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
28 Nis 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
İstanbul Üniversitesi Astronomi bölümü öğrencilerinden 25 kişilik bir ekip Urfa'ya doğru yola çıkarlar. Burada eski Harran Üniversitesi yakınlarında çadır kuracak ve gözlem yapacaktır. Bu ekipten Mete, Mustafa, Günay ve Mehtap ekipten kaçar ve harabe bir eve girerler. Söylentiye göre bu evin yanında sadece akşamları görünen bir mezarlık vardır ve adı da Kefensizler Mezarlığı'dır. Mete bir günlük bulur ve okumaya başlar. Nurgül adında bir eşi, Ayhan ve Gökhan adında iki oğlu olan bu adamın bu evde ve mezarlıkta yaşadıklarını okurken kanları çekilir. Ayhan'ın ölümü ve mezarlıkta kefen gömerek edilen dilekler... Ancak olayı bilen hala bir kaç kişi vardır. Acaba Mete ve arkadaşları tehlikede midir? Erkan Hoca onları bulduğunda ne olacaktır? Gökhan Ayhan'ı diriltmek için geri mi dönmüştür? Keyifle okunan bir roman. Ayrıca kitap sayfalarında QR kodları ile korkunç videoları izlemek mümkün.