Kendiniz Olmanızı Engelleyen 5 Yara

8,5/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
51 gösterim
Bazen kişisel gelişim yolculuğunuzda aynı yerde daireler çizdiğinizi düşündüğünüz oluyor mu? Çözdüğünüzü düşündüğünüz bir sorunla yeniden karşılaşıyor musunuz? Belki de sorun doğru yere bakmamanız.
Lise Bourbeau'nun bu kitabı, fiziksel, duygusal ya da ruhsal bütün sorunların beş büyük yaradan kaynaklandığını gösteriyor: reddedilme, terk edilme, aşağılanma, ihanet ve haksızlık. Bu yaraların ve onları fark etmememiz için yarattığımız maskelerin detaylı anlatımları sayesinde hayatınızdaki sorunların nedenlerini kendiniz keşfedebileceksiniz. Ayrıca bu tanımlar çevrenizdeki bazı insanların neden aşırı zayıf ya da şişman olduğunu, fiziksel özelliklerimizin başka ne gibi ipuçları barındırdığını, hatta dans ediş şeklimizin bile belli yara ve maskelerimizi tanımamıza yardımcı olabileceğini görmenizi sağlayacak
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9786052991305
 • Orijinal Adı:
  Les 5 blessures qui empechent d’etre soi-meme
 • Çeviri:
  Zeynep Şehiraltı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Büşra Azgören 
27 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Utancın karşıtı olan duygu gururdur. Bir insan kendinden gurur duymuyorsa kendinden utanıyordur, kendini suçluyordur ve saklanmak istiyordur.

Kendiniz Olmanızı Engelleyen 5 Yara, Lise Bourbeau (Sayfa 89)Kendiniz Olmanızı Engelleyen 5 Yara, Lise Bourbeau (Sayfa 89)
Büşra Azgören 
19 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Nefret etmek için çok sevmek gerektiğini hatırla. Nefrete dönüşen şey aldatılmış büyük bir sevgidir.

Kendiniz Olmanızı Engelleyen 5 Yara, Lise Bourbeau (Sayfa 37 - Pegasus)Kendiniz Olmanızı Engelleyen 5 Yara, Lise Bourbeau (Sayfa 37 - Pegasus)