Kentte Sıcak Gece

6,3/10  (11 Oy) · 
35 okunma  · 
7 beğeni  · 
629 gösterim
Trevanian yine kendine özgü buluşlarını ve el çabukluğunu sergilediği bir yapıtla hayranlarının gözlerini kamaştırıyor.

Kentte Sıcak Gece Trevanian'dan usta işi bir yapıt, yazarın el attığı her türde yeni bir "ses" yaratma yeteneği kendine tüm dünyada binlerce hayran kazandıran Kasaba, Hesaplaşma, İnfazcı, Katya'nın Yazı, Şibumi gibi dünyanın her yerinde çok satan yapıtlar yazmasını sağladı.

Kentte Sıcak Gece her tadı içeren bir ziyafet gibi: Aksiyon, romantizm, aşk, zeka, tutku... bütün bunları insan olmaya değişik bir açıdan bakarak sunuyor. Okur zorlu durumlarla karşı karşıya kalan unutulmaz karakterlerin geçit törenini izliyor: Büyüleyici genç bir deli ona güvenen kurbanlarını cezbeder; güçlü iki Bask kadını bir elma ağacının tepesinde kavga eder; huysuz bir karnaval satıcısı genç çırağını getirir; yaşlı bir Kızılderili, halkını bulmaya çalışır; ünlü bir yazar kendi hakkında tatsız bir gerçeği öğrenir; bir delikanlı kendini boğucu bir aşktan kurtarmaya çalışır; genç bir çift eğlenceli bir rastlantı ile tanışır...

Kitap okuru büyük Amerikan kentlerinin caddelerinden Paris'e, oradan Kutsal Topraklar'a, efsanevi İngiltere'ye, Bask ülkesine, çağımızın Londrasına ve eski Kuzey Amerika'ya taşıyor.

Kentte Sıcak Gece ziyafeti hem lezzetli, hem besleyici, hem bol çeşitli, hem doyurucu. Kentte Sıcak Gece en azından bir güç seremonisi.

"Göze çarpan, eğlendirici... Trevaian'ın kitaplarının hiçbiri Ludlum ya da Clancy'nin kopya tekrarlarından değil."
- Newsweek-

"Trevanian o hareket dolu öyküleri tekrar hatırlatan eski bir usta."
- USA Today-

"Trevanian daima acayip bir tehlike havasının varlığını hissetiriyor. Çok iyi!"
- The Boston Globe-

"Trevanian; Simenon, Hammett ve Macdonald'ın kutlayabildiği büyük bir başarıyla hareket ediyor."
- Publishers Weekly-
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789753901680
 • Orijinal Adı:
  Hot Night İn The City
 • Çeviri:
  Neşe Olcaytu
 • Yayınevi:
  E Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Tuco Herrera 
 12 Nis 14:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Tanrı cimri insanları zenginliğin tuzağına düşürerek cezalandırır; tıpkı gönlü zengin ve bonkör kişileri yoksulluğun güvenli sığınağında koruduğu gibi...

Kentte Sıcak Gece, Nicholas Seare - Trevanian (Sayfa 40 - E Yayınları)Kentte Sıcak Gece, Nicholas Seare - Trevanian (Sayfa 40 - E Yayınları)