1000Kitap Logosu
Kötülerin Krallığı

Kötülerin Krallığı

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

368 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 10 sa. 26 dk.
Adı
Kötülerin Krallığı
Orijinal adı
Kingdom of the Wicked (Kingdom of the Wicked #1)
Basım
Türkçe · Türkiye · Ephesus Yayınları · Kasım 2021 (İlk yayınlanma: Ekim 2020) · Karton kapak · 9786257382793
Diğer baskılar
Kötülerin Krallığı
Kötülerin Krallığı
Kingdom of the Wicked
İki kız kardeş. Bir vahşi cinayet ve intikam arayışı… Cehennem’in ta kendisi yeryüzüne inecek. Emilia ve ikiz kardeşi Vittoria, fark edilmeden hayatlarını sürdürmek zorunda kalan ve sıradan insanların arasında yaşayan cadılardır. Bir akşam Vittoria, aile restoranlarının servis saatini kaçırınca Emilia onu aramaya çıkar ve dehşet verici bir olayla karşılaşır. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Emilia, karanlık büyülerin peşine düşmeye karar verir ve Cehennem Prensleri’nden Öfke ile tanışıp Cehennem’in kendisiyle yüzleşmek zorunda kalır. Emilia, bu yolculuğunda, hiçbir şeyin kendisine anlatıldığı gibi olmadığını fark edecek, ailesi ve kendisi hakkındaki büyük sırları keşfedecektir. Unutmayın, hiçbir şey göründüğü gibi değildir. (Tanıtım Bülteninden)
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 97.6
Erkek
% 2.4
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Benzer Kitaplar

Şiddetli Hazlar
Okuyacaklarıma Ekle
Fable
Okuyacaklarıma Ekle
Şafağı Ör
Okuyacaklarıma Ekle
Kan ve Bal
Okuyacaklarıma Ekle
Ateşin Peşinde
Okuyacaklarıma Ekle
Lanetli Kral
Okuyacaklarıma Ekle
En Tatlı Kaçış
Okuyacaklarıma Ekle
Rakipler
Okuyacaklarıma Ekle
Sevgiler, Carter
Okuyacaklarıma Ekle
Zalim Prens
Okuyacaklarıma Ekle
Verity
Okuyacaklarıma Ekle
Saklambaç
Okuyacaklarıma Ekle
8.5
10 üzerinden
252 Puan · 78 İnceleme
368 syf.
·
8/10 puan
#kitapyorumu 4/5 ⭐️⭐️⭐️⭐️ 8/10 ⭐️⭐️⭐️⭐️ Derinlerde, saklayamadığı bir yerde gördüklerim; bana duygularının salt nefretten ibaret olmadığını gösteriyordu. Çok daha karmaşık bir şeydi. Kötülerin Krallığı tam bir seriye giriş kitabıydı diyerek söz almak isterim. ️ Önce konusunu anlatayım. Kadın karakterimiz Emilia bir cadı. Çok fazla büyü yapmamış çünkü o ve ailesi fark edilmeden hayatlarına devam etmek zorundalar. Bu şekilde ailesi ve ikiz kız kardeşiyle yaşamaya devam ederken Emilia çok büyük bir kayıpla sarsılıyor. İçindeki acının etkisiyle ilk defa gerçekten çok büyük bir büyü yaparak, cehennem iblislerinden biri olan Öfke’yi çağırıp kendine bağladığında, işler tamamen bambaşka bir boyuta doğru ilerliyor. Konu ve kurguyu oldukça beğenmiş olmama rağmen, kitaba aşık olarak okumadım ya da beynimde sürekli döndürüp durduğum bir kitap değildi. Bunun benim için en önemli sebebi kadın karakter Emilia’yı hiç sevmemiş olmam. Gerçekten kitabın 150. sayfasından sonra onu okumak -benim için- adeta bir eziyetti. Kaybettiğim bir savaş gibiydi. Çünkü arkadaşlar karakterimiz asla gelişim göstermiyor. Kitabın sonuna kadar okumaktan zevk aldığım birine dönüşmeyi de reddediyor. O yüzden favorim olabilecek bir kitabın bana hissettirdiği tüm duyguları etkileyip modumu baya düşürdü. Fakat erkek karakterimiz Öfke, eğer bu kitaba dört puanı verdiysem tamamen onun için… Mükemmeldi. Bayıldım, aşık oldum. Karakterin içinde barındırdığı tüm gizemleri tahmin ettim. Neyi, ne sebepten yaptığı kitapta daha bariz bir şekilde verilemezdi diye düşünüyorum. Onu okumak çok keyifli olduğu için bu kitaba puanım bu kadar yüksek desem yalan söylemiş olmam. Kurgusunu da baya beğendim. Serinin devam kitaplarının daha güzel olacağını düşünüyorum. Bu yazarla asla ilk kitabından anlaşma sağlayamıyoruz o yüzden söylenecek daha fazla şey yok gibi geliyor. Daha çok gençlere ve yeni fantastiğe başlayan okurlara öneriyorum. ️ Sizi çok seviyorum. #book #bookstagram #bookshelf #booklover #bookworm #books #kitap #kitapkurdu #kitapaşkı #kitap
Kötülerin Krallığı
Okuyacaklarıma Ekle
ki kız kardeş. Bir vahşi cinayet ve intikam arayışı… Cehennem’in ta kendisi yeryüzüne inecek. Emilia ve ikiz kardeşi Vittoria, insanların arasında yaşayan, Nonna tarafından kötülerin hikayeleri ile büyüyen cadılardır. Bir akşam Vittoria, aile restoranlarının servis saatini kaçırınca Emilia onu aramaya çıkar ve dehşet verici bir olayla karşılaşır. Bu olay Emilia öyle derinden etkiler ki intikam almaya yemin etmiştir. Emilia, karanlık büyülerin peşine düşmeye karar verir ve Cehennem Prensleri’nden Öfke ile tanışıp Cehennem’in kendisiyle yüzleşmek zorunda kalır. Öfke ile birlikte olayı çözmeye çalıştıkça ailesinin de gizli sırları öğrenmeye başlar. . Öyle güzel fantastik bir kitap okudum ki bu yılın favorilerim arasına girdi. Kitapta Macera, heyecan, gizem, olaylar her şey var. Kitabı anlatmakla bitmez. Kitap Öyle heyecanlı yerde bitti ki hemen yeni kitabın çıkmasını bekliyorum. Yazarın dünyasını siz de benim kadar seveceksiniz. . Kitabı okudunuz mu? Merak ediyor musunuz?
Kötülerin Krallığı
Okuyacaklarıma Ekle
368 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Emilia ve ikizi Vittoria insanlar arasında yaşayan cadılardır. Şehirde iki cadının öldürüldüğü haberleri yayıldığı bir zamanda Vittoria da ortalıktan kaybolmuştur. İkizini aramaya çıkan Emilia gördükleri karşısında hayatı altüst olur. Bu olayı çözmek ve intikam almak için Emilia yasaklı büyü yaparak alt sınıf bir iblis çağırmayı planlar fakat çağırdığı iblisin Cehennemin 7 Prensinden biri olan Öfke olması beklenmedik olaylara yol açar. Konu olarak çok beğenerek başladığım fakat beklentimin bir tık altında kalan seriye giriş kitabı oldu benim için. Kitabı sevmemin tek sebebi olan Öfke'yi daha fazla okumak ve daha fazla büyü görmek isterdim. Öfke karakteri o kadar güzeldi ki tavrıyla konuşmasıyla tam bir asil prens. Emilia ise arada kaldığım bir karakter. Bana okurken Alina Starkov'u anımsattı. Gizem dolu fantastik kitapları seviyorsanız bir şans verin derim. · ⋆
Kötülerin Krallığı
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kötülerin Krallığı
Merhabalar, içine ve dışına bayıldığım kitabın yorumuyla geldim. Sayfalarca kitaba olan sevgimden bahsedebilirim ama artık bilmeyen kalmadı. ‍️ Yazarın kalemini aşırı seviyorum. Karındeşen Jack serisi en sevdiğim serilerden ama Kötülerin Krallığı kendi türü arasında favorilerime girdi. Yedi Ölümcül Günah, Yedi Cehennem Prensi ve ezelden beri onlara düşman olan Cadılar. Kitap beni zaten en başta, iblis dedi cadı dedi tam kalbimden vurdu. Emilia ve kız kardeşi Vittoria hayatları boyunca iblisler hakkında hikâyeler dinlemiş, onlardan uzak durmaları öğretilmiş cadılar. Başlarına gelen bir olaydan sonra (spoiler olmasın diye söylemiyorum) Emilia büyükannesinin ona yasakladığı kara büyüyü yaparak bir iblis çağırır ve ona yardım etmesini ister. Ama tabii karşısına onun umduğu gibi düşük rütbeli bir iblis yerine, en korkulan iblis dedikleri, Öfke Prensi gelir. Yine de geri adım atmaz ve ikilinin birlikte bir yola çıkışının hikâyesi de böyle başlıyor. Güçlü kadın mı arıyorsunuz? Emilia tam öyle işte. İnadına ve korksa da belli etmeden güçlü durduğu her sahneye bayıldım. Ama sizin deli gibi kitaba kapılmanıza sebep olan kişi Öfke. (Wrath) Her sayfada onun gücünü hissediyorsunuz okurken ama bir yandan şımarık ve alaycı tavırları beni benden aldı. Emilia ile uğraşması, imalı sözleriyle ona sataşması aşırı keyifliydi. Nefretten aşka yavaş yavaş ilerleyen kurgulara aşık oluyorum. Emilia ve Wrath’ın arasındaki ilişki tek kelimeyle şahaneydi. Kitabın o karanlık havası, geçtiği şehir ve tarih beni çok heyecanlandırdı. Ortada fena şeylerle bitti kitap. Gizemli olaylar var. Emilia’nın verdiği karar durumu nereye sürükleyecek bilmiyorum. Wrath o kadar gizemli ki net 2.kitapta bir çok şey patlak verecek gibi geliyor. İlk kitap genç yetişkin türünde içinde rahatsız edici sahneler yok. Bolca cinsel imalı sataşmalar var ama 2.kitap yetişkin türünde. Kitap başladığı gibi akıp bitiyor. Her bakımdan aşırı heyecanlı ve sürükleyiciydi. Bu senenin favori kitabı olarak ilk sıraya adını altın harflerle kazıdı bebeğim valla. Birçok şey söylemek istesemde yerim kalmadı. Direkt alın okuyun! Ben aşırı sevdim. Kesinlikle tavsiyemdir.
Kingdom of the Wicked
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.