Adı:
Başka Dilde Aşk
Baskı tarihi:
Mayıs 2015
Sayfa sayısı:
392
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016357
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Archer's Voice
Çeviri:
Hanife Albayrak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
New York Times, USA Today ve Wall Street Journal Çoksatan Romanı Başka Dilde Aşk, korkunç bir gecenin hatıralarına zincirlenmiş bir kadının ve sevgisiyle o zincirleri kırabilecek adamın hikâyesi. Geçmişin acı yüklü izlerini taşıyan sessiz bir adamın ve sesini bulmasına yardım edebilecek kadının hikâyesi. Acının, kaderin ve aşkın iyileştirici gücünün hikâyesi…
(Tanıtım Bülteninden)
392 syf.
·8/10
Kitaba ne tür bir düşünceyle başladığımı bilmiyorum ama hiç beklediğim gibi değildi.Beklediğimden çok daha fazla duyguyla karşılaştım.Birçok aşk romanının tersine cinsellikten çok duygu vardı.Archer'ın üslubunu çok sevdim.Son olarak kitabın ismi ve anlamı beni benden aldı.
392 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Başka Dilde Aşk, çok sevdiğim romantik bir kitap. Ana karakterlerimizden biri dilsiz, yani kitapta koşulsuz aşk var. Gerçek sevgiyi içinde bulunduran, beni çok etkileyen ve bazı bölümlerini tekrar tekrar okuduğum bir kitap. Romantik kitap severlere tavsiye ederim kesinlikle. Romantik kitap sevmeyenlere de tavsiye ederim çünkü yine de etkileneceklerini düşünüyorum.

Yazarın anlatımı çok hoş, eğer bir solukta bitirmelik güzel bir aşk romanı okumak isterseniz şiddetle tavsiye ederim:) bence karakterleri de çok seveceksiniz. Keyifli okumalar:)
392 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Merhaba.Beni derinden etkileyen bir kitapla geldim. Bütün beklentilerimi paramparça eden bu kitaptan, kelimelerimin yettiği kadar bahsedeceğim...
Archer... Dünyanın en güzel sesine sahip, yaralı adam. Onu okumaktan çok büyük bir keyif aldım. Yazar, karakteri öyle bir işlemiş ki birçok yerde sanki elimi uzatıp ona dokunacağım sandım. Archer'ı okurken onu sarıp sarmalayıp bütün her şeyden koruma duygusu beni hiç bırakmadı. Çocukluğunda başlayan ve Bree ile tanışmasına kadar devam eden sancılı dönemlerini okurken çok etkilendim. Ailesi, yaşayış tarzı, herkesin ona karşı tavrı, yalnızlığı ve Bree ile tanıştıktan sonra onu kaybetme korkusunu okumadım, yaşadım.
Bree... Archer için yaralı adam dedim ya Bree de bir o kadar yaralı. Yeni bir hayata başlamak için geldiği kasabada sadece yeni bir hayat değil bir aşk bulacaktı. Geçmişi, ailesinin yasını tutarken ayakta kalma çabası... Kitap okurken en sevdiğim yerlerden biriydi güçlü kadın karakterleri; tıpkı Bree gibi. Hem güçlü hem de hassas. Yazar bu ince çizgeyi tutturmuş ve harika bir karakter yaratmış. Yaşadıklarından dolayı başlarda bazı gelgitleri vardı ama bu beni rahatsız etmedi. Yeni bir hayat kuruyor ve geçmişin etkisi devam ettiği için gözüme çarpmadı bile.
Archer'ın sesi diye tanımlıyorum onu.
Aslında her şey küçük bir karahindiba tohumlarıyla başladı ve bitti. Bree adım adım Archer'e çekildi ve sevgisini kabullendikten sonra onun tek tek duvarlarını yıkıp Archer'ı gün yüzüne çıkardı. Bizim için çok basit olan şeyler Archer için kocamandı. Ve hayattında ilk defa terk edilme korkusunu yaşadı Bree ile.
Bree ise kimsenin dönüp bile bakmadığı adama sadece bakmadı onu hissetti, kalbiyle konuştu...
Archer ve Bree'nin hayatı, aşkı, yaşadıkları ve yeniden doğuşlarını okurken büyük bir keyif aldım. Kısa da olsa Archer'ın geçmişine gidip onun küçükken neler yaşadığına ortak oluyoruz ki bu benim için çok önemli. Archer'ı iyi anlamamız açısından.
Derinden etkileyen karakterler, sağlam bir hikaye, ilmek ilmek işlenmiş aşk ve duygular...
Travis var bir de önemli bir karakter bence. Onu ilk başlarda sevemedim ama sona doğru tatlı birisi oldu.
Önemli detaylar hakkında bilerek bilgi vermiyorum çünkü okuyun diye. Okuyun ki benim hissettiklerimi anlayın. O ikilinin büyüsüne kapılın ve aşkın farklı dilini konuşun güzel karakterler tanışın.
Şiddetle tavsiye ediyorum! Okuyun okutturun.
"Seni Breeyorum." Kahkaha atıp ben de işaret ettim. "Ben de Archerıyorum. Tanrım, Seni çok Archerıyorum."
392 syf.
Bree ve Archer ın hikayesini okuduğumda acaba gerçekte de böyle bir aşkın olması mümkün olabilir mi diye düşünüyordum ama sonra farkettim ki önümüzde ne kadar engeller olsa da aşk herşeyde galip gelecektir.Gerçekten çok kaliteli bir kitap.Okumanızı tavsiye ederim.:)))
392 syf.
·Beğendi·9/10
Kitabın orjinal adı mükemmel Türkçe adı daha bir mükemmel. Herkes gibi bende çok farklı düşüncelerle başlamıştım ama hiç beklemediğim bir konu çıktı. İki insan birbirinin yaralarını bu kadar güzel sarabilir. Konudan bilgi vermek istemiyorum herkesin okuyarak keşfetmesi gereken bir hikaye. Okuyun. Koşulsuz sevebilmenin ümidini veren bir kitap. Sessizlik hiç bu kadar güzel olmamıştı....
392 syf.
·Puan vermedi
Söze girmeden önce bu tarz romanlar çok ilgimi çekmez bu romanı da öylesine indirdim zaten ama iyi ki indirmişim. Mükemmeldi, çok güzeldi, çok sevimliydi.. Özellikle kitabın adına hayran kaldım Türkçeye çevrilmiş haline ayrı orijinal adına ayrı hayran kaldım ki itiraf edeyim orijinal halini daha çok sevdim. İki karakterin birbirini iyileştirme süreci o kadar çok duygusal ve dokunaklıydı nerdeyse çoğu sayfada ağladım. Son sayfalarda hop oturup hop kalktım. Okumadıysan mutlaka ama mutlaka oku kesinlikle tavsiye ediyorum
392 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Vaovvv!! Bu kitap için farklı yorumlar duymuştum.Ama iyi ki de olumsuz yorumları göz ardı etmişim.Kitap beni çok etkiledi Çok güzeldi yahu!! Hep böyle kitap yazsınlar hep içimizde bir yerlere dokunsunlar yazarlar.Herkese tavsiye ederim.Benim için unutulmazlardan olacak...
389 syf.
·6 günde·10/10
Diğer aşk romanlarının aksine, konuşamıyor olsa da, engellide olsa insanları koşulsuz sevebilmeyi öğretmek için bire bir. Gerçek sevginin sadece akıl ve kalple olduğunun en güzel anlatış biçimi.
392 syf.
·Beğendi·9/10
İlk başta şunu söyleyeyim yazar sonlara doğru cidden ödümü patlattı. Hayır bu kitap böyle bitmesin dedim ve iyi ki de öyle bitmedi. Anlatımı biraz hoşuma gitmese de konu olarak çok sevdigim, Trajedi dolu etkileyici bir kitap ve gerçektende başka dilde bir aşk onların ki..
392 syf.
·5 günde·Beğendi
Kitap konusu gerek anlatımı gerek tercüman olarak çok güzeldi. Sürükleyici bir dille yazılmış. Kitap sonları hakkında yazmayı sevmiyorum. Ama değişikti bilin.
392 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Ve “BAŞKA DİLDE AŞK” bitti. Yazarın okuduğum ilk kitabı ve bayıldım :) Şahane bir kurgu, harika akıcı bir dil ve farklı bir aşk :) o alıştığımız ilişkilerden çok başka bir pencereden bakmamızı sağlıyor :)
Ana karakterlerimizden Bree Prescott:
Annesini çok küçükken kaybetmiş, duyma engelli olan Babası ile kendi Lokantalarında çalışan mutlu bir kız.
Bir akşam Lokantaya eli silahlı, bolca uyuşturucu almış bir Adam tarafından Babası gözlerinin önünde vurulur. Bree ise Polislerin siren sesleri sonucu şans eseri hayatta kalır. Ancak Babasını kurtaramadığı ve hiçbir şey yapamadığı için vicdanen dağılmış, yüreği derin yara almış durumda.

Daha fazla o Şehirde kalmaya dayanamadığı için her şeyi bırakıp, Ailesi ile küçükken çok mutlu günler geçirdiği küçük bir Kasaba olan Pelion’a doğru yola çıkar.

Diğer ana karakterimiz Archer Hale:
9 yaşındayken gözlerinin önünde Annesi ve Babası öldürülmüş, kendisi ise bir kaza nedeniyle konuşma yetisini kaybetmiştir.
17 Yaşında ise onu büyüten Amcasını da kaybedince, kendi dünyasında yaşamaya başlayan, herkes den uzak yaralı bir Adam. Hayatta dair pek bir şey bilmeyen, asosyal, duygulardan bi haber, Kasabadakilerin önü görmezden gelmesine, alay etmesine ve aklı gitmiş deli demesine aldırmayan yapayalnız biri.

Olaylar bundan sonra başlıyor. Archer ve Bree’nin karşılaşmaları. Bree’nin Babasından dolayı işaret dilini bilmesi sonucu aralarında yaşanan o sessiz ama bir o kadar sesli duygular :)
Breenin ona öğretecekleri olduğu kadar aslında o da Archer sayesinde çok şeyi öğreniyor.
Kasaba da ki dostluklar, bir o kadar düşmanlıklar ile harika bir romandı. Ben çok sevdim.
Güzel mesajları vardı, konuşamamak engelli olmak bazı şeylere engel değil :) Pes etmeden biri için emek vermenin, bir insanın hayatına nasıl olumlu yönde dokunabileceğimizi güzel anlatmış Yazarımız.

Finale doğru bir ara sinir tepeme sıçradı :) hayır böyle bitemez bu kitabın sonu bu olamaz dedim, çünkü Yazar çok güzel bir ters köşe yapmış. Final ise muhteşemdi.

Kesinlikle tavsiye ediyorum. :)
392 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
gerçekten uzun bir aradan sonra gönül rahatlığıyla oh be, sonunda tam anlamıyla içine sinen bir kitap demenin rahatlığını yaşıyorum resmen. bittiği zaman ya da kitabı okurken, anlatamam. ciddi manada size hislerimi tam olarak açıklayamam. kitap o kadar naif, o kadar güzeldi ki. asla böyle bir şey beklemiyordum. bayıldım kitaba. sessiz bir şekilde aşkı, insanlığı, yaşamayı ve bazı şeyleri bir nebze olsun ardında bırakmayı öğretti. her şeyin kelimeler olmadığını, gözlerin de konuşabildiğini fark ettirdi. aşkın söz ile değil davranışlarla, hislerle alakalı olduğunu, iki insanın birbirini iyileştirmesini gösterdi. inanılmaz bir kitaptı ve inanılmaz derece bayıldım.
ARCHER HALE HEMEN BANA GEL VE BENİM OL! Allah'ım nasıl bir adam, nasıl mükemmel bir adam ya. ARCHER HALE BEBEĞİM BU SAATTEN SONRA FAVIMSIN, BENİMSİN, HELALIMSIN
"Kötü şeyler insanlar hak ettikleri için başlarına gelmez. Sadece böyle işlemez. Bu... hayat işte ve kim olursak olalım, başımıza gelenlerle baş etmeliyiz.
Ne kadar kötü olursa olsun yinede önümüze bakıp ilerlemeye çalışmalıyız, sevmeliyiz, umut etmeliyiz, olduğumuz maceranın amacı konusunda bir inancımız olmalı."
Belki de söz konusu acı olduğunda yanlış veya doğru, siyah yada beyaz yoktu, binlerce tonda gri ile kendimizi sorumlu tuttuğumuz şeyler vardı.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Başka Dilde Aşk
Baskı tarihi:
Mayıs 2015
Sayfa sayısı:
392
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016357
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Archer's Voice
Çeviri:
Hanife Albayrak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
New York Times, USA Today ve Wall Street Journal Çoksatan Romanı Başka Dilde Aşk, korkunç bir gecenin hatıralarına zincirlenmiş bir kadının ve sevgisiyle o zincirleri kırabilecek adamın hikâyesi. Geçmişin acı yüklü izlerini taşıyan sessiz bir adamın ve sesini bulmasına yardım edebilecek kadının hikâyesi. Acının, kaderin ve aşkın iyileştirici gücünün hikâyesi…
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 194 okur

  • Saadet
  • Librarian
  • Hypnos
  • sıla
  • Nisan uygar
  • Sabire
  • Mel
  • Gizem Sarıtaş
  • Znature
  • BİLGE ÖGETÜRK

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.6
14-17 Yaş
%9.1
18-24 Yaş
%32.5
25-34 Yaş
%37.7
35-44 Yaş
%11.7
45-54 Yaş
%6.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.5
Erkek
%4.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.1 (33)
9
%22.3 (21)
8
%21.3 (20)
7
%12.8 (12)
6
%3.2 (3)
5
%1.1 (1)
4
%1.1 (1)
3
%0
2
%1.1 (1)
1
%2.1 (2)