7,3/10  (23 Oy) · 
40 okunma  · 
12 beğeni  · 
855 gösterim
Başka Dilde Aşk'ın yazarı Mia Sheridan'dan, kayıp aşklara ve yeni başlangıçlara dair yepyeni bir roman… Evie ve Leo, koruyucu aileleri vasıtasıyla tanışmışlar ve sıkı bir dostluk kurmuşlardı. Büyüdükçe, aralarındaki bu dostluk yerini daha yoğun bir duyguya, yani aşka bırakmış ve on sekiz yaşına girdiklerinde birlikte bir hayat kurmaya yemin etmişlerdi. Ergenlik çağındayken Leo birden evlat edinilip başka bir şehre taşınmış ancak Evie'ye bulduğu ilk fırsatta onunla iletişime geçeceğine dair söz vermişti. Ne var ki Evie ondan bir daha haber alamamıştı.

Sekiz yıl sonra Evie şansını döndürüp kendine bir hayat kurmuştu. Bir işi, arkadaşları vardı ve mutluydu. Ardından gizemli bir adam ortaya çıktı, onu Leo'nun gönderdiğini iddia ediyordu. Ve bu adamla aralarındaki elektrik inanılmazdı! Yine de, Evie bu ateşli yabancıya güvenebilir miydi? Ve bu yabancı, Leo'yla olan bağlantısı ve onun ortadan kayboluşu hakkında Evie'ye yalan söylüyor olabilir miydi?

"Bu hikâyenin her şeyi mükemmeldi! Beni ağlattı, güldürdü, kendimden geçirdi. Kısacası, bayıldım!"
-Aestas Book Blog-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786055016654
 • Orijinal Adı:
  Leo
 • Çeviri:
  Hanife Albayrak
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Şule ALTAN 
30 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Benim için asla bir Archer değildi Leo, onu baştan yazayım.Başka Dilde Aşk ile tek benzerliği iki karakterin de zayıf yönlerinin olması:öncelikle bu konuya değineyim, sonrasında ilk kitaptan bağımsız işleyeceğim çünkü iki kitabı birlikte alınca Leo'ya olan beğenim daha da düşüyor, Başka Dilde Aşk'ın yanında ...
Leo ve Evie, ana karakterler.İkisi de sorumsuz ebeveynlere sahipler ve koruyucu ailelere veriliyorlar.Hikayeleri burada kesişiyor.Bu arada koruyucu aile meselesi yaklaşık yedi sekiz yıl önce, alışkın olduğumuz bir tarz geçmişe gidiş günümüze gelişlerle ilerliyor kitap.İlk kitap böyle miydi hatırlamıyorum maalesef.
Konuya değinecek olursak Leo ve Evie yurt gibi bir yerde tanışırlar ve birbirlerine tutulurlar, sonrasında Leo'yu bir aile evlat edinir ve ikilinin iletişimi kesilir.Kitap bu bilgiyi bize verdikten sonra, yedi yıl sonrasından devam ediyor.Evie, yirmi iki yaşında, koruyucu aileden sonra ayakta kalmayı başarmış dışarı güçlü görünün ama kendi içinde hala geçmişteki acılarını yaşıyor.Hayat olağanca sıradanlığıyla giderken takip edildiğini fark ediyor ve beceriksiz takipçisiyle tanışıyor.Takipçisi, kendisi Leo'nun arkadaşı olarak tanıtıyor ve Leo'nun öldüğünü söylüyor.Jake adındaki bu yakışıklı yabancı, yavaş yavaş Evie'nin hayatına girmeye başlıyor.
Arkadaşlar, kitaba ilk kitaptan bağımsız yaklaşırsak beş üzerinden üç buçuk alacak bir kitaptı.Kimi yerde duygusal, romantik kimi yerde erotik bir kitaptı.Gayet akıcı, biraz da ince bir kitaptı.
Bence yazarın en büyük yeteneği karakterleri samimi yazıyor olması.Isınıveriyorsunuz bir anda.Onların acılarına ortak oldukça daha bir giriyorsunuz kitabın içine.Leo da şaşırtmadı, bazen Landon'la eğlenirken buldum kendimi bazen Willow'la içime kapanırken.Jake karakteri geçmişine rağmen fazla kusursuz geldi bana.Öyle bir anlatmış ki yazar yakışıklılığını, parasını, Evie'ye olan yaklaşımını ...
Evie’yi de çok sevemedim ben.Neden bilmiyorum bana birini hatırlattı –çıkaramayacağım adını ama cidden benzettim – ve onun eksik versiyonu gibi geldi.
Peki neden ilk kitap kadar olamadı? Çünkü Bree ve Leo’nun hikayesi çok daha fazla hassastı.Peri masalı gibiydi, okurken öyle hissettiğimi hatırlıyorum.Bu kitapta klişeler çoktu ve ne Evie Bree kadar masumdu, ne de Leo bir Archer’dı.Ah ah!
Kitapları bağımsız gidiyor serinin, dilerim sonraki kitap beklentilerimizin üstüne çıkar!

PINAR DEĞİRMENCİ 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Bu kadın beni gerçekten yıpratıyor. Konuyu işleyişi anlatımı öyle gerçekçi ki bazı şeylerde donup kalıyorsun. Hayır acı ve gerçekler insanı etkiliyor . Başka Dilde aşka göre oldukça düşük bulmuş olsamda gerçekten Güzel bir kitap diyebilirim. Kızı sevmedim . Hatta başında dedim tek kurtuluş yolu tahmin ettiğim şey olmalı diye. Neyse kitap hakkında çok şey yazar isem sopi olacak . Dram aşk ve tutku işlenmiş ve hüzün acı
Sevdim mi yani ama şöyle söyleyim iki kere okuma gibi bir şey yapamam sanırım gerçekten ağır depresyon yapıyor bazı şeyler bende. Bu kitapta o kadar gerçekçi

Ceyda Reese 
 05 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap çok naif bir aşkı işleyor. Aslında başında olayı ve gizemin yarısını çözüyorsunuz ama yazar en önemli gizemli sona bırakmış,'neden?' sorusunu hep sordum açıkcası. Karakterinin kişilikleri beni mest etti resmen.

Kapağı çok beğendim kitapla çok uyumlu. Bana yeni bir bakış açısı kazandıran bir kitaptı,hayatı birde farklı bir pencereden bakmayı düşündüm ve baktım. Evlâtlık edilen çocukların hepsinin mutlu olmadığını,annelik ve babalığın doğuştan herkese verilmediğini çok özel bir şey olduğunu anladım.

Bu kitap herkesin okuması gerektiğine inanıyorum. Kitaplığımın en özel parçası.

Yapmafatma 
03 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ahhh mis sherifin sahiden güzel ve akıcı bir kalemi var . Yazarın Başka dilde aşk kitabı ise benim kalbimi çalan kitabı bir aşk nasıl bu kadar güzel anlatılır bilmiyorum o kadar hoş muhteşem bi kitaptı ki. Ama bu kitap yine güzel ama benim favorim Başka dilde aşk

Kitaptan 4 Alıntı

Ümran 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Değnekler, taşlar ve yumruklar kemiklerini KIRABİLİRDİ ama eninde sonunda kalbini kıran ise kelimelerdi."

Leo, Mia SheridanLeo, Mia Sheridan
Emine 
06 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Gözyaşlarımın sebebi oydu. Ama yine de ona tutundum.

Leo, Mia Sheridan (Yabancı)Leo, Mia Sheridan (Yabancı)

Bütün dünya bir sirk gibi. Bazen neyi sergileyeceğini sen seçersin, bazen bu senin için seçilir. Arenayı kükreyip bağırarak, ateşten atlayacak kadar cesur olmadığımı
düşünerek yeterince dolandım. Ama bütün zaman boyunca Evie sürekli orada sakince duruyordu. 'Ateşin yok olmasını sağlayamam," dermiş gibi duruyordu. "Yanmayacağını garanti edemem. Ama bu halkayı senin için tutabilirim. Sabit ve güçlü bir şekilde durabilirim, çünkü sana inanıyorum. Çünkü sen benimsin."
Ve en sonunda atladım. Diğer taraf gözlerinin vaat ettiği kadar eşsizdi.

Leo, Mia Sheridan (Sayfa 284 - Son)Leo, Mia Sheridan (Sayfa 284 - Son)
Emine 
06 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Leo her şeyi katlanabilir kılmıştı. Leo tarafından sevilirken her şey yoluna girecek girecekmiş gibi hissediyordum.

Leo, Mia Sheridan (Yabancı)Leo, Mia Sheridan (Yabancı)