Adı:
Leo
Baskı tarihi:
Aralık 2015
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016654
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Leo
Çeviri:
Hanife Albayrak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Başka Dilde Aşk'ın yazarı Mia Sheridan'dan, kayıp aşklara ve yeni başlangıçlara dair yepyeni bir roman… Evie ve Leo, koruyucu aileleri vasıtasıyla tanışmışlar ve sıkı bir dostluk kurmuşlardı. Büyüdükçe, aralarındaki bu dostluk yerini daha yoğun bir duyguya, yani aşka bırakmış ve on sekiz yaşına girdiklerinde birlikte bir hayat kurmaya yemin etmişlerdi. Ergenlik çağındayken Leo birden evlat edinilip başka bir şehre taşınmış ancak Evie'ye bulduğu ilk fırsatta onunla iletişime geçeceğine dair söz vermişti. Ne var ki Evie ondan bir daha haber alamamıştı.

Sekiz yıl sonra Evie şansını döndürüp kendine bir hayat kurmuştu. Bir işi, arkadaşları vardı ve mutluydu. Ardından gizemli bir adam ortaya çıktı, onu Leo'nun gönderdiğini iddia ediyordu. Ve bu adamla aralarındaki elektrik inanılmazdı! Yine de, Evie bu ateşli yabancıya güvenebilir miydi? Ve bu yabancı, Leo'yla olan bağlantısı ve onun ortadan kayboluşu hakkında Evie'ye yalan söylüyor olabilir miydi?

"Bu hikâyenin her şeyi mükemmeldi! Beni ağlattı, güldürdü, kendimden geçirdi. Kısacası, bayıldım!"
-Aestas Book Blog-
(Tanıtım Bülteninden)
288 syf.
·4/10
Şimdi şöyle bir şey var bu kitaba tek kelime yazmak gelmiyor içimden. Çünkü tartışılmaya bile değmez... Uzun uzun incelenmeyi hak etmiyor.

Yazar klişe bir konuyu farklı bir şekilde yazmak istemiş ama üzgünüm, pek başaramamış. Son elli sayfaya kadar hiçbir şey olmaz. Son elli sayfa bir anda final kararı alan dizi gibi son yapar. Gerçekten hiç heyecan verici değildi. Zaten kitabın adı Leo yani ne bekliyordum ki. Farklı ve güzel bir kitap olmayacağını anlamalıydım çünkü Başka Dilde Aşk'ı hiç sevmemiştim. Genel olarak Mia Sheridan sevmiyorum. Bundan sonra da okumam, Mia Sheridan oku diyen olursa da Wattpad okumasını tavsiye ederim. Orada daha kaliteli aşk hikayeleri var. Ve sonu saçma sapan bağlanmayan.
288 syf.
·7/10
Benim için asla bir Archer değildi Leo, onu baştan yazayım.Başka Dilde Aşk ile tek benzerliği iki karakterin de zayıf yönlerinin olması:öncelikle bu konuya değineyim, sonrasında ilk kitaptan bağımsız işleyeceğim çünkü iki kitabı birlikte alınca Leo'ya olan beğenim daha da düşüyor, Başka Dilde Aşk'ın yanında ...
Leo ve Evie, ana karakterler.İkisi de sorumsuz ebeveynlere sahipler ve koruyucu ailelere veriliyorlar.Hikayeleri burada kesişiyor.Bu arada koruyucu aile meselesi yaklaşık yedi sekiz yıl önce, alışkın olduğumuz bir tarz geçmişe gidiş günümüze gelişlerle ilerliyor kitap.İlk kitap böyle miydi hatırlamıyorum maalesef.
Konuya değinecek olursak Leo ve Evie yurt gibi bir yerde tanışırlar ve birbirlerine tutulurlar, sonrasında Leo'yu bir aile evlat edinir ve ikilinin iletişimi kesilir.Kitap bu bilgiyi bize verdikten sonra, yedi yıl sonrasından devam ediyor.Evie, yirmi iki yaşında, koruyucu aileden sonra ayakta kalmayı başarmış dışarı güçlü görünün ama kendi içinde hala geçmişteki acılarını yaşıyor.Hayat olağanca sıradanlığıyla giderken takip edildiğini fark ediyor ve beceriksiz takipçisiyle tanışıyor.Takipçisi, kendisi Leo'nun arkadaşı olarak tanıtıyor ve Leo'nun öldüğünü söylüyor.Jake adındaki bu yakışıklı yabancı, yavaş yavaş Evie'nin hayatına girmeye başlıyor.
Arkadaşlar, kitaba ilk kitaptan bağımsız yaklaşırsak beş üzerinden üç buçuk alacak bir kitaptı.Kimi yerde duygusal, romantik kimi yerde erotik bir kitaptı.Gayet akıcı, biraz da ince bir kitaptı.
Bence yazarın en büyük yeteneği karakterleri samimi yazıyor olması.Isınıveriyorsunuz bir anda.Onların acılarına ortak oldukça daha bir giriyorsunuz kitabın içine.Leo da şaşırtmadı, bazen Landon'la eğlenirken buldum kendimi bazen Willow'la içime kapanırken.Jake karakteri geçmişine rağmen fazla kusursuz geldi bana.Öyle bir anlatmış ki yazar yakışıklılığını, parasını, Evie'ye olan yaklaşımını ...
Evie’yi de çok sevemedim ben.Neden bilmiyorum bana birini hatırlattı –çıkaramayacağım adını ama cidden benzettim – ve onun eksik versiyonu gibi geldi.
Peki neden ilk kitap kadar olamadı? Çünkü Bree ve Leo’nun hikayesi çok daha fazla hassastı.Peri masalı gibiydi, okurken öyle hissettiğimi hatırlıyorum.Bu kitapta klişeler çoktu ve ne Evie Bree kadar masumdu, ne de Leo bir Archer’dı.Ah ah!
Kitapları bağımsız gidiyor serinin, dilerim sonraki kitap beklentilerimizin üstüne çıkar!
288 syf.
·1 günde·9/10
Bu kadın beni gerçekten yıpratıyor. Konuyu işleyişi anlatımı öyle gerçekçi ki bazı şeylerde donup kalıyorsun. Hayır acı ve gerçekler insanı etkiliyor . Başka Dilde aşka göre oldukça düşük bulmuş olsamda gerçekten Güzel bir kitap diyebilirim. Kızı sevmedim . Hatta başında dedim tek kurtuluş yolu tahmin ettiğim şey olmalı diye. Neyse kitap hakkında çok şey yazar isem sopi olacak . Dram aşk ve tutku işlenmiş ve hüzün acı
Sevdim mi yani ama şöyle söyleyim iki kere okuma gibi bir şey yapamam sanırım gerçekten ağır depresyon yapıyor bazı şeyler bende. Bu kitapta o kadar gerçekçi
288 syf.
·8/10
Sonu oldukça tahmin edilebilir olmasına rağmen yazarın sıcak üslubuyla çabucak okunası bir kitap:)

Evie ve Leo ilk kez koruyucu bir aile evinde tanışıyorlar, Evie 14 Leo 15 yaşında, aşklarının ilk başlangıcı oluyor bu ev, bir süre sonra Leo başka bir aileye veriliyor, ama gitmeden Evie' ye söz veriyor, reşit olduğunda onu bulacak ve sonsuza kadar birlikte olacaklar, aradan sekiz yıl geçiyor, verilen sözler tutulmuyor, en azından Leo cephesinde...

Evie hayatına kimseyi sokmuyor,her ne kadar Leo' ya kızsa da onu hala seviyor ve bekliyor, bunun için sade bir hayat yaşıyor, bir otelde kat görevlisi olarak çalışıyor, iki tane çok sevdiği arkadaşı dışında sosyal hayatı sıfır, fakat bir gün, karşısına çıkan Jake adında bir yabancı, ona Leo nun öldüğünü söylüyor, Evie onca yıl kendisini aramayan hayatının aşkı için sinirlensin mi yoksa ölümü için yas mı tutsun bilemiyor..

Jake oldukça yakışıklı bir adam, Evie'ye her bakışı aşkla dolu, ama bir yandan da gizemli bir yanı var, kısa bir süre içinde Evie'nin hayatının merkezinde yerini alıyor, hayatında hiç bir şeyi dolu dolu yaşamayan, her şeyi erteleyen Evie, Jake' le aralarında başlayan çekime karşı koyamıyor, aralarında yoğun ve tutkulu bir ilişki başlıyor ..

Ama ne derler bilirsiniz, "hiç bir sır sonsuza kadar saklı kalmaz" bir süre sonra Jake'in sakladığı derin ve acı dolu sırlar gün ışığına çıkıyor ...

Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen güzeldi, ama ikinci kitabın yerini tutmuyor desem yalan olmaz zira her satırda gözlerim " Archer" ı aradı :))
288 syf.
·9/10
Çok ama çok naif, çok güzel ve merak uyandıran bir hikaye. Sanırım bir kaç saatte okudum. Aslında olayı ortalarda tahmin etsem ve bazı noktalar kafama takılsa da yine de içim içimi yedi. Kendisini heyecanla okutuyor ben bu hikayeye aşık oldum. Şiddetli tavsiyedir.

Evie, Leo ile koruyucu aileleri vasıtasıyla tanışmış arkadaş olmuşlardır. Biraz daha büyüdüklerinde bu arkadaşlık ilk aşkın sıcaklığına kavuşmuş fakat Evie on dört yaşındayken on beş yaşındaki Leo evlat edinilmiştir. Birbirlerine bir söz vererek on sekiz yaşlarında birlikte bir hayat kurmayı planlarlar fakat Leo bir daha dönmez. Geçen sekiz yılda Evie pek çok zorluğu yalnız başına aşmış kendine ait bir hayat kurmuştur. Bir gün takip edildiğini fark ederek yakışıklı takipçisi ile yüzleşir. Büyüleyici takipçisi Jack kendisini Leo'nun gönderdiğini söyler ve Evie ona güvenir. Aralarında oluşan çekim onları aşka sürüklerken sırlar, gizemler ve yalanlar ilişkilerini tehdit etmektedir.

"Evie," dedi sessizce sonunda bana bakarak, "demek istediğim, seninle seviştiğimde, benim olacaksın. Bu senin için yeterince açık oldu mu?"

Kitap İsmi : Leo Serisi
1 - Leo
Yazar : Mia Sheridan
Yayınevi : Yabancı
Tür : Romantik
/ 5 Puan
288 syf.
·Beğendi·7/10
Ahhh mis sherifin sahiden güzel ve akıcı bir kalemi var . Yazarın Başka dilde aşk kitabı ise benim kalbimi çalan kitabı bir aşk nasıl bu kadar güzel anlatılır bilmiyorum o kadar hoş muhteşem bi kitaptı ki. Ama bu kitap yine güzel ama benim favorim Başka dilde aşk
Neden bilinçli olarak acımasız davranan her insan, kendisinin gerekli bir dobralıkta bulunarak mükemmel bir örnek olduğunu sanıyordu ki? Sanki dürüstlükleriyle kalbinizi biçtikleri için onlara teşekkür etmeliymişsiniz gibi.
Mia Sheridan
Sayfa 44 - Yabancı Yayınları
Aşık olmakla ilgili durum şu ki; başına geldiğinde nerede olursan ol, bulunduğun yer çirkinlikle çevrelenmiş olsa bile o anı güzellikle boyamaktan başka bir şey elinden gelmez.
Mia Sheridan
Sayfa 61 - Yabancı Yayınları
"Şimdi hayatta birçok yolun olduğunun farkına varıyorum. Bazılarını seçeriz, bazıları ise bizim için seçilir."
Mia Sheridan
Sayfa 132 - Yabancı Yayınları
"Değnekler, taşlar ve yumruklar kemiklerini KIRABİLİRDİ ama eninde sonunda kalbini kıran ise kelimelerdi."
Bütün dünya bir sirk gibi. Bazen neyi sergileyeceğini sen seçersin, bazen bu senin için seçilir. Arenayı kükreyip bağırarak, ateşten atlayacak kadar cesur olmadığımı
düşünerek yeterince dolandım. Ama bütün zaman boyunca Evie sürekli orada sakince duruyordu. 'Ateşin yok olmasını sağlayamam," dermiş gibi duruyordu. "Yanmayacağını garanti edemem. Ama bu halkayı senin için tutabilirim. Sabit ve güçlü bir şekilde durabilirim, çünkü sana inanıyorum. Çünkü sen benimsin."
Ve en sonunda atladım. Diğer taraf gözlerinin vaat ettiği kadar eşsizdi.
Mia Sheridan
Sayfa 284 - Son
Leo her şeyi katlanabilir kılmıştı. Leo tarafından sevilirken her şey yoluna girecek girecekmiş gibi hissediyordum.
Mia Sheridan
Yabancı

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Leo
Baskı tarihi:
Aralık 2015
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016654
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Leo
Çeviri:
Hanife Albayrak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Başka Dilde Aşk'ın yazarı Mia Sheridan'dan, kayıp aşklara ve yeni başlangıçlara dair yepyeni bir roman… Evie ve Leo, koruyucu aileleri vasıtasıyla tanışmışlar ve sıkı bir dostluk kurmuşlardı. Büyüdükçe, aralarındaki bu dostluk yerini daha yoğun bir duyguya, yani aşka bırakmış ve on sekiz yaşına girdiklerinde birlikte bir hayat kurmaya yemin etmişlerdi. Ergenlik çağındayken Leo birden evlat edinilip başka bir şehre taşınmış ancak Evie'ye bulduğu ilk fırsatta onunla iletişime geçeceğine dair söz vermişti. Ne var ki Evie ondan bir daha haber alamamıştı.

Sekiz yıl sonra Evie şansını döndürüp kendine bir hayat kurmuştu. Bir işi, arkadaşları vardı ve mutluydu. Ardından gizemli bir adam ortaya çıktı, onu Leo'nun gönderdiğini iddia ediyordu. Ve bu adamla aralarındaki elektrik inanılmazdı! Yine de, Evie bu ateşli yabancıya güvenebilir miydi? Ve bu yabancı, Leo'yla olan bağlantısı ve onun ortadan kayboluşu hakkında Evie'ye yalan söylüyor olabilir miydi?

"Bu hikâyenin her şeyi mükemmeldi! Beni ağlattı, güldürdü, kendimden geçirdi. Kısacası, bayıldım!"
-Aestas Book Blog-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 80 okur

  • İlkim Pınar Saral
  • Aleyna Başcan
  • Birkitapezgisi
  • Serap Oluc
  • Aşkın Nur Karataş
  • Gamze Sel
  • Ezra Alacan
  • Gülbeşeker Karaca
  • Ayşen
  • Sevinç K.D.

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%4.9
18-24 Yaş
%29.3
25-34 Yaş
%46.3
35-44 Yaş
%12.2
45-54 Yaş
%7.3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98
Erkek
%2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.6 (1)
9
%15.4 (6)
8
%25.6 (10)
7
%12.8 (5)
6
%10.3 (4)
5
%25.6 (10)
4
%7.7 (3)
3
%0
2
%0
1
%0