Mia Sheridan

Mia Sheridan

Yazar
8.0/10
209 Kişi
·
461
Okunma
·
20
Beğeni
·
2.177
Gösterim
Adı:
Mia Sheridan
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
ABD
"Kötü şeyler insanlar hak ettikleri için başlarına gelmez. Sadece böyle işlemez. Bu... hayat işte ve kim olursak olalım, başımıza gelenlerle baş etmeliyiz.
Ne kadar kötü olursa olsun yinede önümüze bakıp ilerlemeye çalışmalıyız, sevmeliyiz, umut etmeliyiz, olduğumuz maceranın amacı konusunda bir inancımız olmalı."
Belki de söz konusu acı olduğunda yanlış veya doğru, siyah yada beyaz yoktu, binlerce tonda gri ile kendimizi sorumlu tuttuğumuz şeyler vardı.
Beni terk edeceğinden ve tekrar yalnız olmaktan korkuyorum. Bu sefer çok daha fazla kötü olucak çünkü neyi kaçırdığımı biliyor olacağım.
Neden bilinçli olarak acımasız davranan her insan, kendisinin gerekli bir dobralıkta bulunarak mükemmel bir örnek olduğunu sanıyordu ki? Sanki dürüstlükleriyle kalbinizi biçtikleri için onlara teşekkür etmeliymişsiniz gibi.
Mia Sheridan
Sayfa 44 - Yabancı Yayınları
392 syf.
·Beğendi·8/10
*Archer&Bree*

Sessizliği getirdin sen,
Duyduğum en güzel sesti,
Çünkü senin olduğun yerdi...

Bazen kelimelerin yetersiz kaldığı yerlerde, sessizlik çok şey anlatıyor insana. Bir an geliyor ki aslında kelimelere hiç ihtiyacınız olmadığını fark ediyorsunuz.

Trajedi dolu etkileyici bir kitap ve gerçekten başka dilde bir aşk onların ki...
Engellere rağmen istenirse nelerin aşılacağını gösteriyor.
Bir çırpıda bitebilecek bir kitap.
392 syf.
·8/10
Kitaba ne tür bir düşünceyle başladığımı bilmiyorum ama hiç beklediğim gibi değildi.Beklediğimden çok daha fazla duyguyla karşılaştım.Birçok aşk romanının tersine cinsellikten çok duygu vardı.Archer'ın üslubunu çok sevdim.Son olarak kitabın ismi ve anlamı beni benden aldı.
392 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Başka Dilde Aşk, çok sevdiğim romantik bir kitap. Ana karakterlerimizden biri dilsiz, yani kitapta koşulsuz aşk var. Gerçek sevgiyi içinde bulunduran, beni çok etkileyen ve bazı bölümlerini tekrar tekrar okuduğum bir kitap. Romantik kitap severlere tavsiye ederim kesinlikle. Romantik kitap sevmeyenlere de tavsiye ederim çünkü yine de etkileneceklerini düşünüyorum.

Yazarın anlatımı çok hoş, eğer bir solukta bitirmelik güzel bir aşk romanı okumak isterseniz şiddetle tavsiye ederim:) bence karakterleri de çok seveceksiniz. Keyifli okumalar:)
392 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Mutlu sonlu hikayelere bayılıyorum. Son sayfalarda biraz korktum ama mutlu bittiği için mutluyum.
İlk sayfalarda hikaye bana aşk limanı romanını hatırlattı. Yaşadığı kötü olaydan sonra kız kasabaya yerleşir, kasabadaki adama aşık olur falan. Ama farklılaştı tabi ilerleyen sayfalarda.

Daha önce Archer kadar masum bir erkek karakter okumamıştım heralde,bayıldım bu adama.
Romanın başında Archer ın Bree yi yalnız dünyasına bu kadar çabuk almasına şaşırdım ama zaman geçtikçe nedenlerini anladın ve yargılamadım bu durumu.

Konusu, işleyişi, karakterler, onların başına gelenler güzeldi,okuması zevkliydi. Ama roman öyle aman aman değildi.
Çok sevdiğim bir şey vardı bu romanda o da karakterlerin yapay olmaması. Benim de vereceğim tepkileri vermeleri, art niyetsiz, entrikasız, söylemeye çalışıp da söyleyememeler yoktu hikayede söylediler.

Bazı kitaplar sadece güzeldir bu kitap da güzeldi.
392 syf.
·8/10
His vardı bu kitapta. Günümüz aşk kitapları gibi sadece cinsellik üstüne kurgulanmamıştı aksine çok güzel bir hikayesi vardı. Karakterler güzeldi ve her birinin bir hikayesi olmasıda kitabı diğer aşk kitapları gibi sıradan olmaktan kurtarmış. Keyifle okudum.
288 syf.
·4/10
Şimdi şöyle bir şey var bu kitaba tek kelime yazmak gelmiyor içimden. Çünkü tartışılmaya bile değmez... Uzun uzun incelenmeyi hak etmiyor.

Yazar klişe bir konuyu farklı bir şekilde yazmak istemiş ama üzgünüm, pek başaramamış. Son elli sayfaya kadar hiçbir şey olmaz. Son elli sayfa bir anda final kararı alan dizi gibi son yapar. Gerçekten hiç heyecan verici değildi. Zaten kitabın adı Leo yani ne bekliyordum ki. Farklı ve güzel bir kitap olmayacağını anlamalıydım çünkü Başka Dilde Aşk'ı hiç sevmemiştim. Genel olarak Mia Sheridan sevmiyorum. Bundan sonra da okumam, Mia Sheridan oku diyen olursa da Wattpad okumasını tavsiye ederim. Orada daha kaliteli aşk hikayeleri var. Ve sonu saçma sapan bağlanmayan.
392 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Merhaba.Beni derinden etkileyen bir kitapla geldim. Bütün beklentilerimi paramparça eden bu kitaptan, kelimelerimin yettiği kadar bahsedeceğim...
Archer... Dünyanın en güzel sesine sahip, yaralı adam. Onu okumaktan çok büyük bir keyif aldım. Yazar, karakteri öyle bir işlemiş ki birçok yerde sanki elimi uzatıp ona dokunacağım sandım. Archer'ı okurken onu sarıp sarmalayıp bütün her şeyden koruma duygusu beni hiç bırakmadı. Çocukluğunda başlayan ve Bree ile tanışmasına kadar devam eden sancılı dönemlerini okurken çok etkilendim. Ailesi, yaşayış tarzı, herkesin ona karşı tavrı, yalnızlığı ve Bree ile tanıştıktan sonra onu kaybetme korkusunu okumadım, yaşadım.
Bree... Archer için yaralı adam dedim ya Bree de bir o kadar yaralı. Yeni bir hayata başlamak için geldiği kasabada sadece yeni bir hayat değil bir aşk bulacaktı. Geçmişi, ailesinin yasını tutarken ayakta kalma çabası... Kitap okurken en sevdiğim yerlerden biriydi güçlü kadın karakterleri; tıpkı Bree gibi. Hem güçlü hem de hassas. Yazar bu ince çizgeyi tutturmuş ve harika bir karakter yaratmış. Yaşadıklarından dolayı başlarda bazı gelgitleri vardı ama bu beni rahatsız etmedi. Yeni bir hayat kuruyor ve geçmişin etkisi devam ettiği için gözüme çarpmadı bile.
Archer'ın sesi diye tanımlıyorum onu.
Aslında her şey küçük bir karahindiba tohumlarıyla başladı ve bitti. Bree adım adım Archer'e çekildi ve sevgisini kabullendikten sonra onun tek tek duvarlarını yıkıp Archer'ı gün yüzüne çıkardı. Bizim için çok basit olan şeyler Archer için kocamandı. Ve hayattında ilk defa terk edilme korkusunu yaşadı Bree ile.
Bree ise kimsenin dönüp bile bakmadığı adama sadece bakmadı onu hissetti, kalbiyle konuştu...
Archer ve Bree'nin hayatı, aşkı, yaşadıkları ve yeniden doğuşlarını okurken büyük bir keyif aldım. Kısa da olsa Archer'ın geçmişine gidip onun küçükken neler yaşadığına ortak oluyoruz ki bu benim için çok önemli. Archer'ı iyi anlamamız açısından.
Derinden etkileyen karakterler, sağlam bir hikaye, ilmek ilmek işlenmiş aşk ve duygular...
Travis var bir de önemli bir karakter bence. Onu ilk başlarda sevemedim ama sona doğru tatlı birisi oldu.
Önemli detaylar hakkında bilerek bilgi vermiyorum çünkü okuyun diye. Okuyun ki benim hissettiklerimi anlayın. O ikilinin büyüsüne kapılın ve aşkın farklı dilini konuşun güzel karakterler tanışın.
Şiddetle tavsiye ediyorum! Okuyun okutturun.
"Seni Breeyorum." Kahkaha atıp ben de işaret ettim. "Ben de Archerıyorum. Tanrım, Seni çok Archerıyorum."
392 syf.
·2 günde·10/10
Bu kitabın yorumunu arzular şelale modumdayken yazmak istedim.Hala içim cız ediyor kitabı düşündükçe,hala şapşal şapşal sırıtıyorum aklıma geldikçe.Nasıl okumamışım şimdiye kadar nasıl diye kendimi sorguladığım bir kitapla geldim.Orijinal adı “ Archer’s Voice” olan “Başka Dilde Aşk” kitabıyla.
.
Ohio’da babasıyla yaşayan Bree ,babasını kaybettikten sonra girdiği bunalımdan bir türlü kurtulamaz.Kafasına estiği gibi yollara düşen Bree , kendini bir göl kasabası olan Pelion’da bulur.Amaçsızca buraya gelen Bree,burada geçirdiği bir kaza sonucu sesini kaybeden Archer’la tanışır.Archer , yıllardır insanlar ile iletişim kurmamış,amcası öldükten sonra yalnız yaşamaya başlamış,yakışıklı,kibar bir adamdır.İkisi de yaralı olan bu iki insan teselliyi ve aşkı birbirlerinde bulacaktır.Ama ondan önce önlerinde aşmaları gereken çok fazla sorun vardır.
.
Bu kitabı okuduktan sonra , bir sahil kasabasında yaşamaya başlama isteğim tavan yaptı.Kitapta anlatılan ortam o kadar sıcak ve sevgi doluydu işte.Archer,adeta yeni doğmuş bir bebek gibiydi.O kadar saf ve kalbinden geçenler anında yüzüne yansıyan bir karakterdi.Çok sevdim çok.Tarif edemiyorum ama şiddetle öneriyorum.Kalbime dokunan ,bana hayatımı sorgulatan bir kitaptı.Aşk üzerine,güvenmek üzerine harika bir kitap okudum.Lütfen alın siz de okuyun lütfen ️️
392 syf.
Çok tatlı bir aşk hikayesiydi. Bree ve Archer ikinizi de çok sevdim. Özellikle de Bree' nin karakterini çok beğendim. Güçlü ve sevgi dolu bir kadın. Archer ona sahip olduğu için çok şanslı. Çünkü ne zaman arkasını dönse görebileceği biri var. Tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mia Sheridan
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
ABD

Yazar istatistikleri

  • 20 okur beğendi.
  • 461 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 141 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.