Mia Sheridan

Mia Sheridan

Yazar
7.8/10
111 Kişi
·
227
Okunma
·
12
Beğeni
·
1.482
Gösterim
Neden bilinçli olarak acımasız davranan her insan, kendisinin gerekli bir dobralıkta bulunarak mükemmel bir örnek olduğunu sanıyordu ki? Sanki dürüstlükleriyle kalbinizi biçtikleri için onlara teşekkür etmeliymişsiniz gibi.
Mia Sheridan
Sayfa 44 - Yabancı Yayınları
Annemin gülümsemesini seviyordum. Sıcak ve güzeldi. Kendimi seviliyor gibi hissetmemi sağlıyordu.
Mia Sheridan
Sayfa 11 - Yabancı yayınları
"Bu kadar açık, bulutsuz ve mavi bi'gökyüzünün altında nasıl kötü bi'şey olabilirdi?"
Mia Sheridan
Sayfa 309 - Yabancı
Aşık olmakla ilgili durum şu ki; başına geldiğinde nerede olursan ol, bulunduğun yer çirkinlikle çevrelenmiş olsa bile o anı güzellikle boyamaktan başka bir şey elinden gelmez.
Mia Sheridan
Sayfa 61 - Yabancı Yayınları
"İşe yarıyor mu peki?" diye sordu.
"Ne işe yarıyor mu?" diye fısıldadım.
"Kaçmak" dedi. "İşe yarıyor mu?"
Ona baktım. "Çoğunlukla hayır" dedim en sonunda.
Mia Sheridan
Sayfa 105 - Yabancı
"Sessizliği getirdin sen,
Duyduğum en güzel sesti,
Çünkü senin olduğun yerdi.
Şimdi bunu benden alıyorsun.
Ve artık dünyadaki tüm o sesler,
Kırık kalbimi tamir edebilecek kadar yüksek seste değil.
Sonsuz, uçsuz bucaksız yıldızlara bakıyor ve fısıldıyorum.
Bana geri dön,
Bana geri dön,
Bana geri dön."
"Kötü şeyler insanlar hak ettikleri için başlarına gelmez. Sadece böyle işlemez. Bu... hayat işte. Ve kim olursak olalım, başımıza gelenlerle baş etmeliyiz. Ne kadar kötü olursa olsun yine de önümüze bakıp ilerlemeye çalışmalıyız, sevmeliyiz, umut etmeliyiz."
Mia Sheridan
Sayfa 331 - Yabancı
Kitaba ne tür bir düşünceyle başladığımı bilmiyorum ama hiç beklediğim gibi değildi.Beklediğimden çok daha fazla duyguyla karşılaştım.Birçok aşk romanının tersine cinsellikten çok duygu vardı.Archer'ın üslubunu çok sevdim.Son olarak kitabın ismi ve anlamı beni benden aldı.
Başka Dilde Aşk, çok sevdiğim romantik bir kitap. Ana karakterlerimizden biri dilsiz, yani kitapta koşulsuz aşk var. Gerçek sevgiyi içinde bulunduran, beni çok etkileyen ve bazı bölümlerini tekrar tekrar okuduğum bir kitap. Romantik kitap severlere tavsiye ederim kesinlikle. Romantik kitap sevmeyenlere de tavsiye ederim çünkü yine de etkileneceklerini düşünüyorum.

Yazarın anlatımı çok hoş, eğer bir solukta bitirmelik güzel bir aşk romanı okumak isterseniz şiddetle tavsiye ederim:) bence karakterleri de çok seveceksiniz. Keyifli okumalar:)
Şimdi şöyle bir şey var bu kitaba tek kelime yazmak gelmiyor içimden. Çünkü tartışılmaya bile değmez... Uzun uzun incelenmeyi hak etmiyor.

Yazar klişe bir konuyu farklı bir şekilde yazmak istemiş ama üzgünüm, pek başaramamış. Son elli sayfaya kadar hiçbir şey olmaz. Son elli sayfa bir anda final kararı alan dizi gibi son yapar. Gerçekten hiç heyecan verici değildi. Zaten kitabın adı Leo yani ne bekliyordum ki. Farklı ve güzel bir kitap olmayacağını anlamalıydım çünkü Başka Dilde Aşk'ı hiç sevmemiştim. Genel olarak Mia Sheridan sevmiyorum. Bundan sonra da okumam, Mia Sheridan oku diyen olursa da Wattpad okumasını tavsiye ederim. Orada daha kaliteli aşk hikayeleri var. Ve sonu saçma sapan bağlanmayan.
İlk kitabini okuyali cook zaman oluyor. Anlamiyorum yazarlar neden ayni kitabi bi de erkek karakterin gozunde yazip uzatyrlar. Farkli bi hikayedr diye dusunup almstm kitabi ama deil imis. Bu sefer de olaylar Leo'nun gözünden anlatiliyor. Keske sadece bu kitap olsaymis. Guzeldi Leo'yu da begenmistim. Evie ve Leo kucukken birbirlerine soz veriyorlar ama aradan 8 yil gecmesine ragmen Leo'dan hic haber alamiyor Evie. Bu kitapta Leo'nun neler yasadigini. Evie'ye karsi neler hissettigini okuyoruz.
Bree ve Archer ın hikayesini okuduğumda acaba gerçekte de böyle bir aşkın olması mümkün olabilir mi diye düşünüyordum ama sonra farkettim ki önümüzde ne kadar engeller olsa da aşk herşeyde galip gelecektir.Gerçekten çok kaliteli bir kitap.Okumanızı tavsiye ederim.:)))
Kitabın orjinal adı mükemmel Türkçe adı daha bir mükemmel. Herkes gibi bende çok farklı düşüncelerle başlamıştım ama hiç beklemediğim bir konu çıktı. İki insan birbirinin yaralarını bu kadar güzel sarabilir. Konudan bilgi vermek istemiyorum herkesin okuyarak keşfetmesi gereken bir hikaye. Okuyun. Koşulsuz sevebilmenin ümidini veren bir kitap. Sessizlik hiç bu kadar güzel olmamıştı....
Söze girmeden önce bu tarz romanlar çok ilgimi çekmez bu romanı da öylesine indirdim zaten ama iyi ki indirmişim. Mükemmeldi, çok güzeldi, çok sevimliydi.. Özellikle kitabın adına hayran kaldım Türkçeye çevrilmiş haline ayrı orijinal adına ayrı hayran kaldım ki itiraf edeyim orijinal halini daha çok sevdim. İki karakterin birbirini iyileştirme süreci o kadar çok duygusal ve dokunaklıydı nerdeyse çoğu sayfada ağladım. Son sayfalarda hop oturup hop kalktım. Okumadıysan mutlaka ama mutlaka oku kesinlikle tavsiye ediyorum
Bu kadın beni gerçekten yıpratıyor. Konuyu işleyişi anlatımı öyle gerçekçi ki bazı şeylerde donup kalıyorsun. Hayır acı ve gerçekler insanı etkiliyor . Başka Dilde aşka göre oldukça düşük bulmuş olsamda gerçekten Güzel bir kitap diyebilirim. Kızı sevmedim . Hatta başında dedim tek kurtuluş yolu tahmin ettiğim şey olmalı diye. Neyse kitap hakkında çok şey yazar isem sopi olacak . Dram aşk ve tutku işlenmiş ve hüzün acı
Sevdim mi yani ama şöyle söyleyim iki kere okuma gibi bir şey yapamam sanırım gerçekten ağır depresyon yapıyor bazı şeyler bende. Bu kitapta o kadar gerçekçi
Benim için asla bir Archer değildi Leo, onu baştan yazayım.Başka Dilde Aşk ile tek benzerliği iki karakterin de zayıf yönlerinin olması:öncelikle bu konuya değineyim, sonrasında ilk kitaptan bağımsız işleyeceğim çünkü iki kitabı birlikte alınca Leo'ya olan beğenim daha da düşüyor, Başka Dilde Aşk'ın yanında ...
Leo ve Evie, ana karakterler.İkisi de sorumsuz ebeveynlere sahipler ve koruyucu ailelere veriliyorlar.Hikayeleri burada kesişiyor.Bu arada koruyucu aile meselesi yaklaşık yedi sekiz yıl önce, alışkın olduğumuz bir tarz geçmişe gidiş günümüze gelişlerle ilerliyor kitap.İlk kitap böyle miydi hatırlamıyorum maalesef.
Konuya değinecek olursak Leo ve Evie yurt gibi bir yerde tanışırlar ve birbirlerine tutulurlar, sonrasında Leo'yu bir aile evlat edinir ve ikilinin iletişimi kesilir.Kitap bu bilgiyi bize verdikten sonra, yedi yıl sonrasından devam ediyor.Evie, yirmi iki yaşında, koruyucu aileden sonra ayakta kalmayı başarmış dışarı güçlü görünün ama kendi içinde hala geçmişteki acılarını yaşıyor.Hayat olağanca sıradanlığıyla giderken takip edildiğini fark ediyor ve beceriksiz takipçisiyle tanışıyor.Takipçisi, kendisi Leo'nun arkadaşı olarak tanıtıyor ve Leo'nun öldüğünü söylüyor.Jake adındaki bu yakışıklı yabancı, yavaş yavaş Evie'nin hayatına girmeye başlıyor.
Arkadaşlar, kitaba ilk kitaptan bağımsız yaklaşırsak beş üzerinden üç buçuk alacak bir kitaptı.Kimi yerde duygusal, romantik kimi yerde erotik bir kitaptı.Gayet akıcı, biraz da ince bir kitaptı.
Bence yazarın en büyük yeteneği karakterleri samimi yazıyor olması.Isınıveriyorsunuz bir anda.Onların acılarına ortak oldukça daha bir giriyorsunuz kitabın içine.Leo da şaşırtmadı, bazen Landon'la eğlenirken buldum kendimi bazen Willow'la içime kapanırken.Jake karakteri geçmişine rağmen fazla kusursuz geldi bana.Öyle bir anlatmış ki yazar yakışıklılığını, parasını, Evie'ye olan yaklaşımını ...
Evie’yi de çok sevemedim ben.Neden bilmiyorum bana birini hatırlattı –çıkaramayacağım adını ama cidden benzettim – ve onun eksik versiyonu gibi geldi.
Peki neden ilk kitap kadar olamadı? Çünkü Bree ve Leo’nun hikayesi çok daha fazla hassastı.Peri masalı gibiydi, okurken öyle hissettiğimi hatırlıyorum.Bu kitapta klişeler çoktu ve ne Evie Bree kadar masumdu, ne de Leo bir Archer’dı.Ah ah!
Kitapları bağımsız gidiyor serinin, dilerim sonraki kitap beklentilerimizin üstüne çıkar!
Vaovvv!! Bu kitap için farklı yorumlar duymuştum.Ama iyi ki de olumsuz yorumları göz ardı etmişim.Kitap beni çok etkiledi Çok güzeldi yahu!! Hep böyle kitap yazsınlar hep içimizde bir yerlere dokunsunlar yazarlar.Herkese tavsiye ederim.Benim için unutulmazlardan olacak...

Yazarın biyografisi

Adı:
Mia Sheridan
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
ABD

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 227 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 85 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.