8,3/10  (10 Oy) · 
29 okunma  · 
6 beğeni  · 
746 gösterim
Japon İmparatorluğu'nun 'eski' kutsal başkenti Kyoto'da, kentin tanınmış ailelerinden birinin evlat edindiği Çieko adlı güzel bir genç kız yaşamaktadır. Geleneksel Japon anlayışına göre, "bulunmuş bir çocuğun" uğursuzluk getireceğine inanıldığı için, aile gerçeği kızdan saklamıştır. Kırsala yaptığı bir gezintide Çieko varlığından haberdar olmadığı ikizi Neako ile karşılaşır...
(Arka Kapak'tan)
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  255
 • ISBN:
  9789759980283
 • Orijinal Adı:
  Kyoto
 • Çeviri:
  Esat Nermi Erendor
 • Yayınevi:
  Bordo Siyah Yayınları
 • Kitabın Türü:
ebru tepe 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bundan seneler evvel okudum bu kitabı.Daha ben küçük liseli bir kızdım yaklaşık üzerinden 15 sene geçmiştir hala o mükemmel anlatılan doğa tasvirleri aklımda aynı canlılığıyla durmakta.

Gül Koç 
07 Mar 02:56 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bu kitabı burada bulacağıma emin değildim ama buradaymış :) kitaba dair hatırladığım tek şey huzur evet huzur. Adının sadece kiyoto olmasını hatırlayarak bulduğum kitap. (Meğerse yazarı intihar etmiş.) Ortaokul yıllarında okuduğum bu kitap çok farklı bir dünyayı size hissettirecek cinsten, mutlaka okuyun derim ^^

Aleyna 
05 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Betimlemeleri ve doğa tasvirleriyle beni kendine bağlayan, Kyoto'ya gitmek için can atmamı sağlayan kitap! Olaylar yavaş ilerlese de hiç sıkmadı. Herkese tavsiye ederim.

Kitaptan 2 Alıntı

Belki de biz insanlar hepimiz terkedilmiş çocuklarız. Doğmuş olmanın anlamı, Tanrı tarafından dünyaya fırlatılıp atılmak değil midir?

Kyoto, Yasunari Kawabata (Sayfa 22)Kyoto, Yasunari Kawabata (Sayfa 22)

"İnsan dünyada olmasaydı, ne Kiyoto ne de başka şehirler olmazdı. Sadece koca ormanlar ve yaban çiçekleriyle dolu kırlar olacaktı. Buralarda yaban domuzlarıyla geyikler yaşamayacak mıydı? İnsan niye gelmiş dünyaya sanki? Korkunç, korkunç bir yaratık insan ."

Kyoto, Yasunari Kawabata (Sayfa 141)Kyoto, Yasunari Kawabata (Sayfa 141)