8,0/10  (11 Oy) · 
29 okunma  · 
7 beğeni  · 
631 gösterim
Korkunç bir gölge dünyayı karanlığa sürüklemek için pusuda bekliyordu. Er ya da geç cehennem dünyaya taşınacak ve insanın içindeki cani, kötülüğünü yaymak için uyanacaktı.

"Evet, Maxime Chattam okurlarını korkutmayı seviyor ama tam dozunda, ne eksik ne fazla. Korku ile merak arasında gidip gelen okuru tam istediği yerde, hep daha derin uçurumlarda tutuyor."
-Le Magasine des Livres-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786050908985
 • Orijinal Adı:
  Predateurs
 • Çeviri:
  Mahmut Özışık
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Usta yazardan yine çok güzel bir polisiye roman. Seagull gemisinde vahşi bir cinayet işlenir. Askeri Polis teşkilatında teğmen olan Craig Frewin ve ekibi bu işi araştırmaya başlar. Kendilerine hemşire Ann Dawson da eklenir. Ekip savaşa gidecek olan Raven Bölüğü 3. Takımdan şüphelenmektedir ancak savaş ortamında herkes birbirini savunmaktadır. Katili bulduklarını zannederler ancak 6 ay sonra cinayetler tekrardan başlar ve bu sefer hedef Askeri Polis'tir. Acaba katil kimdir? Frewin katili yakalayabilecek midir? Ann ile Craig arasındaki ilişki nasıl sonuçlanacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı

Gölgeler seni aydınlıktan daha fazla çektiği için insanların ardındakileri görmek istiyorsun öyle değil mi? Niçin? Senin içinde neler var? Büyüsüne kapıldığın ışığa yaklaşarak kanatlarını yakan kelebeklerin tersi misin yoksa? Karanlıklar seni içine çekiyor ve yavaş yavaş orada boğuluyorsun, bu mu hadise? Ama ne için? Orada kaybettiğini bulmak için mi?

Leş, Maxime Chattam (Sayfa 206)Leş, Maxime Chattam (Sayfa 206)