Let It Snow (Film Tie-In)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.817
Gösterim
Adı:
Let It Snow
Alt başlık:
Film Tie-In
Baskı tarihi:
22 Ekim 2019
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780141371207
Kitabın türü:
Dil:
İngilizce
Yayınevi:
Penguin
Baskılar:
Kar Taneleri
Aşk Baharı Beklemez
Let It Snow
Let It Snow
The #1 New York Times bestseller is now a major Netflix film starring Kiernan Shipka, Shameik Moore, Odeya Rush and Isabela Moner.

It's Christmas Eve and the worst blizzard for fifty years has blanketed Gracetown. But as well as snowflakes, love is in the air - and appearing in the most unexpected ways . . .

Who'd have thought a freezing hike from a stranded train would end with a delicious kiss from a charming stranger? Or that a trip to the Waffle House through four feet of snow could lead to romance with an old friend? Or that the path to true love begins with a painfully early morning shift at Starbucks?

Touching, hilarious and filled with festive cheer, the magic of the holiday season shines on these three interconnected tales of love, romance and breathtaking kisses. The perfect book for a cold winter's night for any fan of The Fault in Their Stars, The Sun is Also a Star and Eleanor and Park.
_____

John Green is the #1 New York Times bestselling author of Turtles All the Way Down, The Fault in Our Stars, Looking for Alaska, An Abundance of Katherines, Paper Towns and, with David Levithan, Will Grayson, Will Grayson.

Maureen Johnson is the bestselling author of 13 Little Blue Envelopes, Devilish, Girl at Sea, The Name of the Star and Suite Scarlett.

Lauren Myracle is the author of many books for teens, including Shine, Kissing Kate, Peace, Love, and Baby Ducks and The Winnie Years series.
336 syf.
·2 günde·4/10 puan
İlk defa bir John Green kitabı beni hiç sarmadı (diğer kitaplarında orta halli bulduğum da oldu ama beğendiğim yanları oldu illaki) aslında tamamen John Green kitabı değil. 3 bölümü üç ayrı yazarın kaleminden okuyoruz. Bir hikayenin kahramanı diğer hikayede küçücük olsa görünüyor. Konumuz yılbaşı ve aşk. Sanki bu üç yazara anahtar kelimeler verilmiş ve hikaye yazmaları istenmiş. Konu işleyişi bana biraz yavan geldi.
368 syf.
·2 günde·6/10 puan
3 kısa hikayeden oluşan bu kitaba başlarken çok büyük bir beklentim yoktu. Kitap da zaten ortalama bir kitaptı.

En çok ilk hikayeyi sevdim hatta o hikaye ayrı bir kitapta devam etse okumaya devam isterdim. Diğer hikayeleri çok sevmemekle birlikte final sahnesi hoşuma gittiği için kitabı da sevdim diyebilirim.
336 syf.
·5/10 puan
Cocuksu bir kitaptı...konu guzeldi ama cok daha ciddi,ayrintili, profesyonel islenebilirdi...basit bi işleyiş olmuş...konunun içine giremedim açıkcası...sevgiler,)
336 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Üç yazarın birleşerek bir kitap yazması ile ortaya çıkmış bu hikaye. Bende elime geçmişken okuyayım dedim. Beğendim mi? Evet kesinlikle hatta soluksuz okudum ancak sekiz puan vermemin nedeni ne kadar seversem seveyim John Green'in yazmış olduğu bölümü akıcı bulmamam. Gerçekten şaşırdım yani özellikle de onun yazdığı bölüm hiç dikkat çekici değildi. Elbetteki hikaye noel mucizelerini anlatıyor. Üç mucize de birbiri ile bağlantılı olduğu içinde mecburen baştan sona okuyorsunuz. Yoksa nedendir bilmem orta kısım bitmek bilmedi benim için. Yinede kütüphanenizde yeri olmalı diye düşünüyorum. ^^ Trenin kara saplanması ile Gracetown gibi küçük bir kasabada sıkışan Jubilee , yanı başındaki aşkı göremeyen Tobin ve aptallık ederek hayatının aşkını terk ettikten sonra pişman olan Addie. Bu üçlünün başlarına ne kadar kötü şey gelirse gelsin Noel mucizesi ile aşkı bulmalarını anlatıyor. Ve elbetteki yeni dostlukları da...
336 syf.
·8/10 puan
İçerisinde üç farklı hikaye olduğu zaten biliniyor ancak hikayelerin aslında aynı evrende yaşandıklarını tahmin etmemiştim.Kış temalı tatlı hikayeler bekliyordum.Akıcı bir şekilde ilerleyen,beğendiğim bir kitap oldu.En sevdiğim hikaye, ilk hikayeydi.Komik ve klişe gibi hissetirse de küçük ayrıntılarla sadece bu kitaptaki öykülerden değil,diğer mini aşk hikayelerinden de ayrılıyordu.John Green’den çok şey beklesem de onun hikayesi geri planda kalmıştı bence.Normalde Green’in dilini beğenirim.Genel olarak karakterleri çok sevemedim.Orta derece.Bir çırpıda çerezlik okunabilir ancak şiddetle önerdiğim bir kitap değil
336 syf.
·10/10 puan
Kar taneleri
Çok çok çok tatlı bir kitap ile geldim bugün
Biliyosunuz hikayeler şeklinde olan kitapları sevmem ama bu aralar karşıma çıkan kitaplar bana sevdirecek gibi gözüküyor . Bu kitapta ne bulduğumu ben de tam olarak bilmiyorum ama bu zamanın havasından olsa gerek çok sevdim. Kitap birbiriyle bağlantılı üç yılbaşı hikayesini anlatıyor ve üç yazarı var. Sondaki birleşme gerçekten çook güzel ve tatlıydı. Ilk iki hikayeyi çook beğendim ama son hikayeyi diğerlerine göre daha az beğendim. Galiba diğer karakterleri çok sevmem ile alakalı. Kitabın türü gençlik/aşk gibiydi. Hani böyle üç adım uzakta, aynı yıldınız altında havası vardı, sadece hastalıksız hali(Bu arada aynı yıldızın altındanın yazarı da var o yüzden de biraz öyle galiba).
Jübile ekspresi
Ilk başlarda tam olarak böyle devam etmesini beklemedim açıkçası ama yine de ne olacağını bildiğiniz bir kitaptı. Tabi bu benim "acaba şimdi ne olacak?" dememi engellemedi. Ilk başlarda her ne kadar Stuart'ı o kadar da ısınamamış olsam da sonradan sevdim (hele ki sonlarda). Jübile ise baştan beri sevdiğim bir karakter oldu.
Ponponlu mucize
Bu da çoook güzeldi. Dükü ilk başlarda erkek sanıyordum ve aralarındaki espiriler o yüzden çok saçmaydı yani öyle gelmişti (gerçekten çok değişik yanlış anladığım şeyler oldu bu sırada). Jp de kafamda canlanamadı bir türlü ama onu da çok sevdim (özellikle öğrendiği an).
Koruyucu melek
Sanırım bunu o kadar da sevmememin sebebi Addie oldu. Herkesin şikayet ettiği gibi bencildi bence ve tam olarak tipik bir sosyete karakteriydi (hele charlie ile olanlar). Bir de Jeb'i de çok sevmemiş olsam da ona üzülmem oldu Addie'yi sevmeme sebebim. Karakterleri yine hissetim ve okurken de çok zevk aldım ama karakterleri bu hikayede çok sevemedim o yüzden de bayıldım diyemeyeceğim.

Bildiğiniz kitaba doyamadım. Devam etse sıkmazdı yani ya da keşke tek tek roman halinde yazılmış olsalarda ama o zaman da aynı zevki veremeyebilirdi. Bu arada isimler de biraz garip geldi büyük ihtimalle ama o kadar anlamlı ki. Benim en sevdiğim şey hikayelerin birleşmesi oldu. Bence gidin su yıl bitmeden bu kitabı alın çünkü okumak için en harika zamanın içindesiniz. Benim için yılın favorilerinden biriydi açıkçası.
Kitapla kalın
#arkakapak
Gracetown tam da yılbaşına günler kala kara gömülmüştür. Ancak zorlu hava koşulları, can sıkıcı bir durum olmanın da ötesine geçer. Her şeyden habersiz bir kız, fırtına yüzünden yolda kalan treninden dışarı adım attığı anda hayat değiştirecek, kaçınılmaz olaylar silsilesini de tetikler.
Çok geçmeden, aşırı enerjik on dört ponpon kız kasabanın kafelerinden birine hücum eder. Dük’ün sinema gecesi onur meselesine dönüşen bir görevle sevimsizce bölünür ve aşk acısıyla kıvranan bir genç kız, minicik bir evcil hayvanın kaderinde çok önemli bir rol oynar.
Üç hikâye bir araya gelirken yabancıların yolları kesişecek ve aşk filizlenirken herkesin yüreği ısınacaktır...
368 syf.
·Beğendi·5/10 puan
Bu kitabı kapağı çok hoş diye, yıllar önce kelepirden almıştım. Bir ara canım hiçbir şey yapmak istemiyorken okumaya karar verdim ve sanırım yaz aylarındaydık fakat yine de kendimi karların arasındaymış gibi mutlu hissetmiştim.
Konusu, yazımı ve çoğu şeyiyle basit aslında kitap. 3 tane kısa hikâyeden oluşuyor. Kar yüzünden ulaşım sorunları yaşayan 3 çiftin hayatından kısa kesitler. Ahım şahım bir şey değil anlayacağınız. Benim sevme sebebim yalnızca hikayelerin çok samimi hissettirmesiydi. Siz sever misiniz bilemiyorum tabii ama elinize geçerse -bildiğim kadarıyla baskısı yok- okumanızı tavsiye ederim. Gençlik hikayelerini seviyorsanız bir parça tebessüm bulabilirsiniz içinde.
336 syf.
·Puan vermedi
Birden fazla yazarın yazdığı kitapları sevmem. Ama bu kitapta farklı yazarların yazdığı yerler ayrıldığı için o rahatsız edici zıtlığı fazla göremedim.
336 syf.
·21 günde·Beğendi
Karşınız da Mart ayının sonunda bitirdiğim 3 yazarın birlikte yazdığı 3 aşk hikayesi hakkında düşüncelerimle karşı karşıyayım. Kitap ilk Maureen Johnson'ın yazdığı hikaye Jübile Ekspresi ile başlıyor. Gracetown son yılların en yoğun kar fırtınasına gömülür. Jubilee mahsur kaldığı trenden dışarı adım attığında tanıştığı kendi yaşlarında ki çocukla arasında aşk doğar. İkinci hikaye John Green'in yazdığı Ponponlu Mucize'dir. Kitapta 2 genç çocuk 1 genç kızdan oluşan 3 en yakın arkadaş yılbaşı günü evde film izlerken onlara gelen telefonda 14 ponpon kızın tek başlarını kafede olduklarını çünkü trenlerinin yolda kaldığını öğrenirler. Kafeye gitmek için yoğun karda arabaları kalır. Her onlara gelen telefon da arkadaşlarının üzerinde idda oynadıklarını ilk kim gelirse bahsi kazanacağını söyler. Bu yüzden diğer 2 grupla yarışırlar. O gece yaşadıkları zorlu mücadele de Tobin ve Dük arasında bir aşk doğar. Üçüncü en son hikaye Lauren Myracle'ın yazdığı Koruyucu Melek hikayesidir. Addie ve Jeb bir süredir sevgililerdir. Addie kendinde olmadığı(umarım yanlış hatırlamıyorumdur) gece başka bir erkekle öpüşür. Kendinden daha çok seven sevgilisi bunu öğrendiğin de trenle gelmeye çalışırken yolda kalır. Addie bir süre ayrılmak üzere olduğu sevgilisinden haber alamayınca korkar. Son birkaç gün endişe içerisin de gezer. Üç hikayenin sonu kafe diye adlandırığım Waffle House'da yolları kesişir. Bence John Green'in yazdığı diğer kitaplara göre bu hikayesini beğenmedim. Maureen ve Lauren'ın kaleme aldığı hikayelerini ilk defa okudum. Kitapta ki favori hikayem Maureen Johnson'ın yazdığı ilk hikayedir. Gerçekten güzeldi. Eğer aşk kitabı arıyorsanız okumanızı öneriyorum. Artık uzun yorumlar da bulunacağım çünkü daha iyi olduğunu düşünüyorum. IG: okurbirpenguen
368 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Çok güzel bir tatil aşkı kitabı.Kitapta 3 farklı hikaye var.Bunları 3 farklı yazar yazmış.Çok beğendim.Starsbuck Kahvecisi büyük keyif veren bir hikaye.
336 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Bolca kar, buz gibi bir kış mevsimi ve tabii ki yılbaşı gecesi... Kitap; birbirine konu olarak olmasa da karakterler olarak bağlı 3 hikâyeden oluşuyor. İlk hikâyeden itibaren bu baş karakterleri tanıyoruz.
Konuya gelecek olursak; gerçekten başlangıç çok güzel yapılmıştı ve yazım dili çok akıcıydı. Kendi tarzıma benzettiğim çok yer vardı, belki de bu yüzden bana güzel gelmiş olabilir. Ancak John Green beni hayal kırıklığına uğrattı. Ona ait olan ikinci kısımdan pek hoşlandım diyemem. Daha çok küfürlü konuşmalarla hikâyeyi itici bir hale getirmişti, akıcılığı bozmuştu. Son hikayede de ilkinde gördüğüm o tadı bulamadım. Yani keşke bütün kitabı Maureen Johnson yazmış olsa diye, içimden geçirdim. Büyük beklenti içerisinde okumamanızı tavsiye ederim. Daha çok keyifli ve kar yağışlı akşam üstü bir çırpıda okuyabileceğiniz bir kitap olarak görebilirsiniz.
Earl homurdandı. Kasaya kadar gelip gözlerini kısarak bana baktı. "Saçına ne yaptın?"
"Kestirdim," dedim. Surat ifadesini izledim. "Bir de boyattım." Bir şey söylemeyince ekledim: "Beğendin mi?"
"Ne fark eder?" diye karşılık verdi. "Senin saçın."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Let It Snow
Alt başlık:
Film Tie-In
Baskı tarihi:
22 Ekim 2019
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780141371207
Kitabın türü:
Dil:
İngilizce
Yayınevi:
Penguin
Baskılar:
Kar Taneleri
Aşk Baharı Beklemez
Let It Snow
Let It Snow
The #1 New York Times bestseller is now a major Netflix film starring Kiernan Shipka, Shameik Moore, Odeya Rush and Isabela Moner.

It's Christmas Eve and the worst blizzard for fifty years has blanketed Gracetown. But as well as snowflakes, love is in the air - and appearing in the most unexpected ways . . .

Who'd have thought a freezing hike from a stranded train would end with a delicious kiss from a charming stranger? Or that a trip to the Waffle House through four feet of snow could lead to romance with an old friend? Or that the path to true love begins with a painfully early morning shift at Starbucks?

Touching, hilarious and filled with festive cheer, the magic of the holiday season shines on these three interconnected tales of love, romance and breathtaking kisses. The perfect book for a cold winter's night for any fan of The Fault in Their Stars, The Sun is Also a Star and Eleanor and Park.
_____

John Green is the #1 New York Times bestselling author of Turtles All the Way Down, The Fault in Our Stars, Looking for Alaska, An Abundance of Katherines, Paper Towns and, with David Levithan, Will Grayson, Will Grayson.

Maureen Johnson is the bestselling author of 13 Little Blue Envelopes, Devilish, Girl at Sea, The Name of the Star and Suite Scarlett.

Lauren Myracle is the author of many books for teens, including Shine, Kissing Kate, Peace, Love, and Baby Ducks and The Winnie Years series.

Kitabı okuyanlar 219 okur

  • Beliz Cagli
  • Ophelia

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%1.2 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0