Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü

7,3/10  (15 Oy) · 
43 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.035 gösterim
Bir gün, mutsuzluğu, acıları ve arzuları, en derindeki sırları görme yeteneğin olduğunu keşfetseydin...

Bir gün, sana gülümseyen yüzlerin ardını görüp sana en yakın kişinin yüreğinde kilitlediği kapıları aralasaydın, ne yapardın?..

Büyümenin eşiğindeki Rose için hayat, bir sabah geri dönülmezcesine değişir. Zira annesinin yaptığı limonlu pastadan aldığı bir lokmayla, sadece yemeği değil, onu pişiren kişinin duygularını da tatmakta olduğunu anlar...

Olağanüstü yeteneği, aynı zamanda derin bir kaygı ve hüznü de beraberinde getirir; çünkü her zaman neşeli, güler yüzlü ve sevecen biri olarak bildiği annesi, kalbinde sarsıcı bir gerçek saklamakta, ailesinden ayrı ikinci bir hayat yaşamaktadır...

Çok geçmeden babası ve ağabeyinin de çok özel yetenekleri olduğunu anlar. Her üçü için de bu yetenek, kimi zaman bir mucizeye kimi zaman da yakalarını kurtaramadıkları bir illete dönüşecektir.

Hemen her ailenin üstünü örttüğü gerçekleri, duyarlı ve yetenekli bir genç kızın büyüme öyküsü eşliğinde anlatan acı, tatlı ama her sayfası büyülü bir şehir masalı...

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9750716034
 • Çeviri:
  Suat Ertüzün
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serap Nerminer 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yedigi yemeklerden yapan kişinin duygularını anlayan küçük bir kızın hikayesi anlatılıyor. Durum öyküsü tadında bir kitaptı. Başından sonuna kadar bir olay örgüsünün başlamasını bekledim, ben beklerken kitap bitti. Adı gibi sıradışıydı.

Rümeysa Başakın 
20 Şub 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Çok farklı konusu var. Özellikle pasta yiyip duygularını anlamak düşünsen aklına zor gelir - bana katılmayan olabilir ama- okumayı çok istiyorum kütüphanemde kesinlikle olmalı ! :)

elif dinç 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

çok değişik bir kitap yemekleri yapan kişilerin duygularını yaptıkları yemeklerden anlayan romanın kahramanı...içsel yolculuk gibi bence severek okuyabileceğiniz bir kitap.

Okan Dağıstan 
21 May 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Bir türlü kitabın içine giremedim, yakalamadı beni. Çok uğraştım ama şimdilik kenara bırakmak zorundayım. Bir ara bitirmeye çalışacağım kitap seni, söz.

Ayda kanat 
14 Oca 20:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

yazarın iki kitabını okumuş biri olarak farkettiğim kahramanlar sıradısı insanlar olsa da aklımızdan gecen hep olmasını istediğimiz özelllikleri var. Bu karakterler super kahraman değiller ama diğer insanlardan genellikle kendini soyutlamıs, düşünceleini içselleştirmiş insanlar.şunu da eklemem gerek çeviriyi hiç beğenmedim diğer kitap için aynı durum söz konusu degil ama limonlu pastanın sıradüşü hüznü konusu açısından ilgimi çekse de çeviri beni zorladı.

Kitaptan 1 Alıntı

kitap_okuru 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gününüz güzel geçmiyorsa gündüz vakti dışarı çıkıp alışveriş yapan yabancıları görmek kendinizi çok yalnız hissettirebilir.

Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü, Aimee Bender (Sayfa 87)Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü, Aimee Bender (Sayfa 87)

Kitapla ilgili 1 Haber