Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü

6,9/10  (28 Oy) · 
70 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.158 gösterim
Bir gün, mutsuzluğu, acıları ve arzuları, en derindeki sırları görme yeteneğin olduğunu keşfetseydin...

Bir gün, sana gülümseyen yüzlerin ardını görüp sana en yakın kişinin yüreğinde kilitlediği kapıları aralasaydın, ne yapardın?..

Büyümenin eşiğindeki Rose için hayat, bir sabah geri dönülmezcesine değişir. Zira annesinin yaptığı limonlu pastadan aldığı bir lokmayla, sadece yemeği değil, onu pişiren kişinin duygularını da tatmakta olduğunu anlar...

Olağanüstü yeteneği, aynı zamanda derin bir kaygı ve hüznü de beraberinde getirir; çünkü her zaman neşeli, güler yüzlü ve sevecen biri olarak bildiği annesi, kalbinde sarsıcı bir gerçek saklamakta, ailesinden ayrı ikinci bir hayat yaşamaktadır...

Çok geçmeden babası ve ağabeyinin de çok özel yetenekleri olduğunu anlar. Her üçü için de bu yetenek, kimi zaman bir mucizeye kimi zaman da yakalarını kurtaramadıkları bir illete dönüşecektir.

Hemen her ailenin üstünü örttüğü gerçekleri, duyarlı ve yetenekli bir genç kızın büyüme öyküsü eşliğinde anlatan acı, tatlı ama her sayfası büyülü bir şehir masalı...

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9750716034
 • Çeviri:
  Suat Ertüzün
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serap Kolat 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yedigi yemeklerden yapan kişinin duygularını anlayan küçük bir kızın hikayesi anlatılıyor. Durum öyküsü tadında bir kitaptı. Başından sonuna kadar bir olay örgüsünün başlamasını bekledim, ben beklerken kitap bitti. Adı gibi sıradışıydı.

elif dinç 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

çok değişik bir kitap yemekleri yapan kişilerin duygularını yaptıkları yemeklerden anlayan romanın kahramanı...içsel yolculuk gibi bence severek okuyabileceğiniz bir kitap.

Okan Dağıstan 
21 May 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Bir türlü kitabın içine giremedim, yakalamadı beni. Çok uğraştım ama şimdilik kenara bırakmak zorundayım. Bir ara bitirmeye çalışacağım kitap seni, söz.

Bir okur 
24 Ağu 21:08 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Esasında kitap çok güzel başladı. 8 yaşındaki Rose, annesinin her zaman yediği pastasından yedi ve ilk defa tat dışında başka şeyler hissetti. Annesi pastayı yaparkenki hislerini hissedebiliyordu...

Süper güç fikri güzel olsa da kızcağıza etkileri hayatını epey zorlaştırıcı oldu sonrasında...

Kitabın ismi, süper güç fikri hepsi çok güzel. Ama ondan sonrası bence yok...

Abisinin süper gücü tam bir fiyasko ve komik.

Kitabın sonu ayrı bir olay zaten.

Çok beklenti ile almama rağmen ne yazık ki sevemedim.

Ayda kanat 
14 Oca 20:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

yazarın iki kitabını okumuş biri olarak farkettiğim kahramanlar sıradısı insanlar olsa da aklımızdan gecen hep olmasını istediğimiz özelllikleri var. Bu karakterler super kahraman değiller ama diğer insanlardan genellikle kendini soyutlamıs, düşünceleini içselleştirmiş insanlar.şunu da eklemem gerek çeviriyi hiç beğenmedim diğer kitap için aynı durum söz konusu degil ama limonlu pastanın sıradüşü hüznü konusu açısından ilgimi çekse de çeviri beni zorladı.

Kitaptan 2 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber

Yeni dizi, kusursuz başlangıç
Yeni dizi, kusursuz başlangıç Can Yayınları, “Uluslararası Bestseller” dizisine “Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü” ile kusursuz bir başlangıç yapıyor.