Mezarla Randevu Night Huntress (Gece Avcısı) Serisi 1

9,0/10  (31 Oy) · 
69 okunma  · 
22 beğeni  · 
999 gösterim
Kediciğin Hayranı Olacaksınız!
Mezarla Randevu
Ateşlemi Oynuyorsun, Kedicik?

Yarı vampir Kedicik, Catherine Crawfield, kendini bildi bileli ölümsüz kan emicilerin peşinde. İntikam almak istiyor.
Çünkü bu parazitlerden biri babası olabilir.

Babası... Annesinin hayatını mahveden adam. Ancak yolu bir gün vampirleri avlayan Bones'la çakışıyor. Ve kısa sürede tuhaf bir ikili haline geliyorlar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2010
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786054228973
 • Orijinal Adı:
  Halfway to the Grave
 • Çeviri:
  Mehmet Karaosmanoğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:

Baş karakterimiz Cat, annesi bir vampir tarafından tecavüze uğrayan ve yarı vampir olarak dünyaya gelen talihli bir kızdır. Lakin annesi bütün vampirlerin nefret ettiği için, kızınında içindeki canavardan korkar. 14 yaşında küçük bir olay karşısında gücünü keşfeden Cat, annesinin bütün olanları anlatmasıyla 16 yaşında avcı olmaya karar verir.Romandaki diğer karakter ise Bones - kötü adam gibi gözüken iyi adam tabi ki- paralı bir vampir avcısı olan vampir. Nasıl karşılaşıyor bunlar derseniz iki avcı av olarak birbirlerini seçmiş olabilirler. Kitapta beğendiğim ayrı bir detay ise karakterlerin güçlü ve acımasız kişiler olması özellikle Cat'ın.Keyifli okumalar.

Nisa Nur 
17 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Baş karakterlerimizden Cat yarı vampirdir ve türünün ilk örneğidir. Annesinin hayatını mahveden bir vampirin diğer insanlara da bulaşmaması için 16 yaşında vampir avcısı olur.Kadın olması ve çıtkırıldım gözükmesi sayesinde çok iyi bir avcı olmuştur ve deneme yanılma yoluyla öğrendiklerini de başarılı bir şekilde uygular. Kedicik'in şansına ne hikmetse(!) 16 yaşından 22 yaşına kadar hep yeni doğan güçsüz vampirler avı olmuştur. Her şey yolundayken, Cat yine avlanmaya çıktığında Bones'le tanışır. Bones zeki, yakışıklı ve 200 yaşında güçlü bir vampirdir.Diğer tüm vampirlere yaptığı gibi onu da avlayacaktır ama avcıyken av da olabilir...

Kitaptaki macera aksiyon oranının fazla olması güzeldi. Yazarın arada bir kaç gün veya hafta ileri sarıp devam etmesini ve bizi sıkıcı ayrıntılarda boğmamasını, olayların akıcılığını sevdim. İkilinin arasındaki konuşmalar, didişmeleri eğlenceliydi. Tabi ara da bir 22 yaşında gibi değilde 16 yaşında gibi davranmasalar daha iyi olurdu.

Sevmediğim yönleri ise fantastik serilerin vazgeçilmezi ve benim de artık çok sıkıldığım ilk görüşte aşk olayı. Haa tabi bir de karakterlerin fiziksel olarak mükemmel ama ruhsal açıdan yaralı olduklarını söylememe gerek yok sanırım. Bunlar bu tür serilerin sıkıcı ama olmazsa olmazları. Bu ikisi dışında kitap güzeldi diyebilirim. Sonu apayrı bir merak içinde bıraktı beni zaten.

Keyifli okumalar :))

Leyla yüksel 
14 Haz 11:07 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Merhabalar Bünyesinde üç farklı romanın izlerini gördüğüm, Mezarlarla Randevu kitabını bitirmiş bulunmaktayım.
Yıllar önce bu kitabı ilk okuduğumda çok beğenmiştim ama bir de şimdi okuyunca kitabın Sookie Stackhouse, Anita Blake ve Charley Davidson'dan izler gördüm. Önce bu beni rahatsız etsede sonradan çok takılmamaya karar verdim. Zaten sende bu üç romanı okumadıysan rahatsız olmazsın. Kızımız kendisini acemi diye tanımladığı halde bir profesyonel gibi davranması.. Ne bileyim ya. Kitap akıcı olsa da bazı yerlerde ciddi anlamda durgunlaşıp yarıda bırakmayı düşündürttüğü zamanlar oldu fakat sonuna hürmeten okunduğunda okuduğuna değiyor. konusuna birazcık değinecek olursam. Catherine adlı kızımız yarı vampir-insan ve babası, vampir olarak annesine tecavüz edip kaçtığı için annesinin doldurması ile vampirlerden nefret edip onları avlıyor. Derken Bones ile karşılaşıyor Bones da vampir ve anladığım kadarıyla o da kötü vampirler avlıyor. Eh ikisi bu noktaya kadar gelmişken aralarında bir aşkın filizlenmemesini beklemek olmaz Bones'u sevdim çünkü Cat ile çok güzel eğlenceli bir diyalogları vardı yani konunun akmadığı zamanlarda hep o diyaloglar okuttu. bu kitap için benim görüşlerim böyle. Tavsiye ederim. Sevgiyle kal, öpüyorum yanaklarından.
Kitaba puanım: 3/5

Yeşim Temiz 
 20 Tem 16:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitap türleri hakkında bir araştırma yaparken bir blogger'ın 'Paranormal Romance' türündeki eserlere örnek olarak vermesi ile keşfettim bu kitabı (bkz. http://www.kitabisevda.com/...u-etiketler.html?m=1 ). Paranormal, fantastik-kurgu sevdalısı olduğum için okumadan duramadım. Bir vampir kurgusu. Baş kahramanımız Catherine Crawfiled. Yarı insan, yarı vampir bir melez. Ne kadar kanının yarısını oluştursa da vampirlerden nefret ediyor ve her gece onları avlıyor ve bir gün avladığı vampirlerden birisinin biyolojik babası olmasını umuyor. Bu cümleden de anlaşıldığı gibi vampir kanını babasından alıyor. Hem geçmişte annesine tecavüz eden bu vampirden intikam almak için hem de bu 'canavarların' daha fazla hayata zarar vermesini engellemek için 16 yaşından beri her gece onların kalplerine gümüş bir kazık saplayıp - vampir öldürme teknikleri ders 101, kalbe giren bir gümüş ya da kafalarını koparmak, seçim sizin asdfg- cesetlerini gömüyor. Vampirlerin hepsinden hatta yarım vampir olduğu için kendisinden de nefret ediyor. Tâ ki karşısına bir vampir çıkıp bütün vampirlerin kötü olmadığını ona gösterene kadar. Bu kısım en az genç-yetişkin kurgularda ki bir kadının kötü bir adamla tanışıp zamanla adamı daha iyi biri yapması kadar klişe ama yapacak birşey yok bir şekilde ortak paydada buluşup birbirlerini sevmeleri gerekiyor. Her neyse kızımız vampirlere karşı ön yargısından kurtuldu ama annesi kurtulabilecek mi?

Bones, güçlü bir vampir ve kızımızı ön yargısını yerle bir eden esas oğlan. Catherine ve Bones'un ortak bir amaçları var. Vampirleri öldürmek. Ama bu vampirler Bones'un seçtiği vampirler olmak zorunda. Evsiz, kimsesiz genç kızlar öldürülüyor ve olaya ilişkin raporlar siliniyor. Bu olayın arkasında yatan vampirleri öldürmeyi planlayan Bones ve Cat'in macerasını okuyacaksınız.

Kitaptaki bir diğer klişe Bones'un Cat'e "kedicik" diye hitap etmesi. Adı Catherine, Catharina, Katy... vs. olan her kıza sevgi sözcüğü olarak "kedicik" demeyi bırakın artık. Her ne kadar bu kitap daha önce basılsa da ben Jennifer L. Armentrout'un Obsidiyen kitabını daha önce okuduğum için "kedicik" hitabını Daemon ve Katy ile bütünleştirdim. O yüzden bana samimi gelmedi. Bones'un Cat'e aşkını itiraf etmesi de beni fazla etkilemedi ve serinin ilk kitabı olduğu için bence biraz daha kısa tutulup okuyucuyu kitaba bağlanması gerekiyordu ama bu kitap konuyu fazla uzun tutmuş, esas olaya gelene kadar bir çok şey yaşadılar bu yüzden hafif bir bıkkınlık hissi verebilir. Ama kitap sıkıcı değildi okunabilir. İyi okumalar...

Elif 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Herkes hayal etmiştir Catherine Crawfield gibi olamayı, daha doğrusu Cat. Şunu söylemeliyim ki Cat deyince akla seksi ve tehlike kelimeleri geliyor ilk olarak ve bunların birleşimi de mükemmel bir hikaye kurgusunu oluşturuyor. Tabii hikayede bir de Bones var! Asıl adı Crispin olan bu vampir 200'lü yaşlarının ortasında ve acayip güçlü.Bunun yanında bir de yakışıklı (zaten baş karakterleri çirkin olan bir kitap da görmedim ben :D). Kitabın baş karakterlerinin yanında kitabın kurgusu da çok güzel. Tüm bunların sonucunda elinizden düşmeyen bir kitap çıkıyor karşınıza. Ben fantastik kitap sevenlerin bu kitaba bayılacağını düşünüyorum(biliyorum) ve ayrıca sevmeyenler de kitabın güzel bulacağını tahmin ediyorum. Kısacası kitap beklettiğiniz için üzüleceğiniz kitaplardan.

PINAR DEĞİRMENCİ 
26 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Evet yeni bir seri ile merhabalar
Öneri ile başladım iyiki başladım Hoşuma gitti
Aslında vampir hikayesini hiç sevmem ama sevdim hikayeyi
Vampir bir babaya sahip bir kız cat kendinin de yari vampir olduğunu Anladığı an olaylar başlıyor kendine seçtiği birinin ttm hayatını değiştirdigini okuyoruz.

Ve bones saygıdeğer vampir
Güçlü istediği alan ve her zamanki gibi seksi
Bir kedi gördüm sanki deyişi ile kalbinizi çalıyor:)
Yorum yapamıyorum nedense kitap öyle bir yerde bitti ki ikinci kitaba geçip anlayacağım olayları
Teşekkürler arkadaşlar öneri için gelsin ikinci kitap

Ezgi Tülü 
15 Ara 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Vampir kitaplarına karşı olan ön yargının ne kadar kötü olduğunu bilen ve bu ön yargıya katılsa mı, yoksa onunla savaşsa mı karar veremeyen birisi olarak bu serinin yeri bende her zaman ayrı olacak sanırım. Olay akışı gerçekten uyumlu bir şekilde ilerliyor ve yazar gerektiğinde haftalar atlamaktan çekinmiyor; hız bir sorun değil, çünkü mükemmel bir şekilde ayarlanmış bir dizi olay görüyoruz ve aynı şekilde "büyük olaylar"a yer vermekten korkmuyor. Belki Taht Oyunları'nın yanından geçemez bu konuda, fakat oldukça çok karakter ölüyor ve bu da yazarın bize sunacağı daha ne karakterleri olduğumu merak ettirmiyor değil.

Yorumum için; http://athenaninguncesi.blogspot.com.tr/...ight-huntress-1.html

Berfin Arzu 
20 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yıllardır herkesin görüntüsüne aşina olduğu bu kitabı almaya hiç elim gitmemişti. Kapak resmi o kadar ilgimi çekmiyorduki önyargımı yıkıp arkasındaki yazıyı bile okumamıştım. Arkadaşımın birgün dlime tutuşturmasıyla okumaya başladığım, asla pişman olmadığım tüm seriyi kitaplığıma katmak istediğim bir roman oldu. O derece etkiledi beni. Asla bir ergen vampir kitabı olarak düşünmeyin. Bambaşka şeyler var bu kitapta. Seveceksiniz bence.

Özlem Ekiz 
01 May 19:02 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Ülkemizde paranormal tarzı seven çok insan var. Ben de en popüler olan 1-2 yazardan 1 kitap okudum ama istediğim şeyi bir türlü veremediler.

Jeaniene Frost da bu tarzda çok sevilen yazarlardan biri. Seri hakkında az çok bilgiye sahiptim. İlk kitabı okuduktan sonra şunu söyledim. "Aman tanrım ben bunun 2.'sini mutlaka okumalıyım."

Kitapta sevdiğim çok fazla şey oldu.

1. Yazar gerçekten işini biliyor. Karakterlerin dizaynı çok başarılı. Cat ve Bones harika bir ikili. Ama tek başlarına da harikalar.

2. Yazar olayları çok ustaca kurgulamış. Bazı yerlerde gerçekten şaşırdım.

3. Aksiyon tam da olması gereken yerlerdeydi.

4. Hiç tahmin etmezdim ama kitap bunların yanında acayip komik. Ben kitaplarda o kadar çok gülmem. Şu ana kadar beni Julia Quinn, Teresa Medireos ve Olivia Cunning güldürmeyi başaran yazarlardır. Şimdi bu kategoriye Jenaiene de girdi. Esprilerin çoğu zekice. Hatta bazen esprilerden çok yaşananlara bile gülebiliyorsunuz.

5. Cat'in yaşı. Sanırım 22 yaşındaydı kitapta ve gayet doğal bir yaş bence. Bu türde kadın karakterlerin çoğu 18'den küçüktür. Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bence Pabucumun Ajanı'ndaki Deniz bu kitaptaki Cat'ten esinlenilmiş biraz. Hazırcevap ve ukalalık olarak tabi ki, onun haricinde Cat, Deniz'e kazık saplar. Deniz tam bir özürlüydü. Cat aşık olsa da kendini ezdirmedi, her zaman cesur ve ne istediğini bilen biriydi.

Eğer siz de benim gibi paranormalden hoşlanmasanız da bir şans vereyim diyorsanız Jeaniene' yi tavsiye ederim. Ben aradığımı hatta daha fazlasını buldum.

angelsbooks 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Karakterleri de hikayeyi de çok sevdim. Seriye güzel bir giriş olmuş ki devamının çok daha güzel olduğunu söylediler bana.

Kitaptan 13 Alıntı

“Her türlü iştahın anası mecburiyettir.Hayatta kalmak için ihtiyacın olan şeyi zamanla sevmeyi öğreniyorsun,"

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 56)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 56)

Sinirlendiğimde, bir yılanın deri değiştirmesi gibi, insanlığımdan sıyrılıveriyordum. Şimdi hiç sırası değildi.

Mezarla Randevu, Jeaniene FrostMezarla Randevu, Jeaniene Frost
Yeşim Temiz 
20 Tem 17:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Sana daha önce de söylemiştim: İyi biri olmak için, insan olmak gerekmez.”

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 129)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 129)
ipek yıldız 
20 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

" Dövüşmenin sadece bir yolu vardır, oda kirli dövüşmektir. Temiz, centilmence bir dövüş, seni kısa sürede ölüme götürmekten başka bir işe yaramaz. Elinde olan her ucuz numarayı kullan, her pisliği yap ve kesinlikle yere düşen birine, hala yerdeyken bir tekma daha vur. "

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 47)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 47)
ipek yıldız 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

" Ama elinde ölümden başka bir şey kalmadığında, ne biçimde ölürsen öl, ortada üzücü bir durum var demektir. "

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 128)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 128)
ipek yıldız 
20 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Eğer hayır dersem ne olacağını biliyordum : " Garson, bardağa gerek yok, şişeden içerim. " Gecenin içkisi, benim boynun olacaktı. Eğer evet dersem, şeytanla ortak iş çevirecektim.

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 29)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 29)
2 /