Mezarın Dibinde Night Huntress (Gece Avcısı) Serisi 3

8,9/10  (17 Oy) · 
45 okunma  · 
11 beğeni  · 
601 gösterim
"Gece Avcısı serisine resmen bağımlıyım. Evlen benimle Bones!"
-Gena Showalter-New York Times Çoksatan Yazar

Yarı vampir Cat Crawfield'ın hayatının en güzel zamanlarıydı. Ölümsüz sevgilisi Bones'un da yardımıyla ölümlüleri kanun dinlemeyen ölümsüzlerden başarıyla koruyordu. Ne var ki Kedicik'in, gerçek kimliğini acımasız kan emicilerden saklamak için peşpeşe taktığı maskeler biraz eskimişti! Kedicik için tehlike çanları çalıyordu.

Bu da yetmezmiş gibi, Bones'un geçmişinden çıkıp gelen bir kadın onu mezara gömmeye kararlıydı. Hem de bu kez sonsuza kadar! Cat, intikam peşindeki bir vampirin ağına düşse de, ne yapıp edip Bones'a yardım edecekti. Birlikte ölümcül bir büyüyü durdurmaya çalışırlarken, özel ajanlık yetenekleri bu kez Cat'in imdadına koşmayacaktı. Bütün vampir içgüdülerini sonuna kadar kullanmak zorundaydı. Kendini ve Bones'u, mezardan da beter bir sondan kurtarmak istiyorsa tabii!

"Baştan çıkarıcı, durmak bilmeyen bir heyecan."
-Melissa Marr-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  390
 • ISBN:
  9786054377947
 • Orijinal Adı:
  At Grave's End
 • Çeviri:
  Mehmet Karaosmanoğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:

Bu kızın başı hiç beladan kurtulmaz mı? Mıknatıs gibi, nerde sorun orada Cat. Kitabın serisi ilerledikçe Bones ve Cat arasındaki didişmeler azalsa da o tatlı sert konuşmalar başka karakterler üzerinden sağlanıyor. Cat'in kelimelerle arası oldukça iyi gülmekten alamıyorum kendimi.Gelelim konusuna buram buram macera kokmasının yanında biraz dram var. Seri ilerledikçe ana ve yan karakterlerin hikayelerine hakim oluyorsunuz. Keyifli okumalar.

Leyla yüksel 
15 Haz 17:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Serinin üçüncü kitabı olan Mezarın Dibinde serisini bitirmiş bulunmaktayım, bir süre sonra zaten her şey standarta bağladı her şey olağan bir şekilde giderken kötü adam çıkıyor bizim grubu tehdit ediyor falan küçük bir savaş oluyor ve mutlu son! Onları geçelim artık zaten maceraya dayalı seri kitaptan başka bir şey beklenemezdi. İşin orasında değilim zaten. Ben kitaptan beni rahatsız eden şeyleri söyleyeceğim. Cat gittikçe Anita Blake'e benzerken herkesin ona yürümesi, cinsel imalarda bulunması bir süre sonra beni rahatsız etmeye başladı. Özellikle Tate! Ya bir insan bu kadar mı gurursuz olur kardeşim! Vampirlerin, supermanvari davranışları da beni rahatsız etmeye yetti. Her tür kendine özgü davransa bence her şey daha güzel olacaktı. Bones ve Cat'in açık musluk gibi her boşlukta birbirlerinin kanlarını emmesi de beni rahatsız eden diğer bir detay. Onun dışında bu kitap biraz sıkıcıydı. Sonunu zor getirdim diyebilirim. Sürekli sevdiğim tek çift Bones ve Cat umarım hiç bozulmazlar.
Kitaba puanım: 2,5/3

Özlem Ekiz 
01 May 19:03 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

İlk 2 kitabı okuduktan sonra seriye biraz ara vermiştim. Bir gün kitaplığımda görünce "Tamam kızım, bu seriyi bu kadar aksattığın yeter, hem sen demiyor musun farklı türler okumak istiyorum diyen?" diye kendimi teşvik ederek 3. kitaba başladım.

Cat, yine her zamanki gibi harikaydın kızım! Ben bu hatunu cidden çok seviyorum. Güçlü Cat'imi bu sefer hafiften duygusal bir şekilde görmek güzeldi ama bebeğimin canı yandığı için benim de canımı yaktı.

Bones'e gelince. Serinin ilk kitabında Bones için ister Cat ile tek başına ayakları yere sağlam basan ve güçlü biri olarak görmüştüm. Bu konuda fikrim değişmese de (hatta şu anda daha da güçlenmiş olsa da) ben kendisine fazla ısınamadım. Öyle hayran olunacak bir özelliğini göremedim. Cat bence daha havalı ve inanılmaz biri. Forever Cat!

1-2 cümlede spoilers var!!!

Azıcık diğer karakterlere de değinmek isterim. Bones ile bir konuda tam anlamıyla uyuşuyoruz: Tate. Tate, senden hala nefret ediyorum. Allah rızası için şu Cat'in peşini bırak artık. Geri zekalı gitti bir de vampir oldu -_-

Başka nefretlik karakterse Ian. Hayatımda okuduğum en iğrenç kişilikli karakterlerden biri.

Sanırım ben Bones'tan başka Spade ve Mercheres'e de ısınamadım. Spade, sözde serseri tipli gibi görünen erkeklere benziyor. Mercheres ise çok ama çok sıkıcı ve ruhsuz biri. Yeminle onun olduğu sahnelerde baygınlık geçiriyorum.

Ve aramıza yeni katılan Vlad. Valla ben ona da aman aman sempati beslemedim. Eee, o zaman Cat'tan başka kimi seviyorsun diye sorduğunuzu duyabiliyorum :D Hemen söyleyim Cat'in amcası ve annesi. Justina'nın neresini mi sevdim? Dedikleri gibi Max büyük ihtimalle onun zihniyle oynadığı için vampirlerden nefret ediyor bence. Ayrıca gulyabani Rodney ile bir ilişkileri var şu an :D Güldüğüme bakmayın, bence çok tatlı bir ikili olur bunlar. Cat'in amcası da göründüğü kadar pislik değil arkadaşlar. Cat ile araları gün geçtikçe daha da iyi oluyor.

Mezarın Dibinde, diğer 2 kitaba göre daha da hareketliydi. Bütün sayfalar aksiyon ve heyecanla doluydu. Açıkçası bu beni bir süre sonra yormaya başladı. Yanlış anlaşılmasın, her sahneden zevk aldım ama bir olay bitince hemen başka bir şey başlıyor. Bu da kafamın hafiften yanmasına sebep oldu.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...n-dibinde-yorum.html

PINAR DEĞİRMENCİ 
01 Ara 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Nedense bu kitap uzun sürdü
Kitabın akıcı olmasından değil kıza sinir olduğumdan çoğu yerde
Öyle bir yer vardı ki özellikle bones hiç olmadığı kadar o kadar fedakarlık yapıyor kız ise kendine aşık olduğunu bilmediği adama oldukça yakınbana ters arkadaş neyse kitap yine güzeldi. Bazı yerleri dışında gıcık olsamda okudum kızın sona doğru hareketleri hoşuma gitti hiç olmadı bunu yaptı dediğim bazı yerleri oldu ama bones tam bir centilmen ayrıca kıskanç halini sevdim
Benim nedir bu kadınlara karşı gıcıklığim ya anlamadigim bundan sonraki kitapta kızın kafası karışıyor mus sanki çok belirliydi
Neyse WLad geldi renklendi serüven
Geçelim dördüncü kitaba

Kitaptan 4 Alıntı