Adı:
Ölümsüz Ece
Baskı tarihi:
Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754051308
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
İnsanoğlu, çağlar boyunca hep doğanın, dünyanın, evrenin gizemini çözmeye çabaladı. Bu yolla uygarlığın doruğuna ulaştı. Ama, yine de evrendeki tüm gizler çözülmüş değil. Gizemlerle dolu Ölümsüz Ece Olayı, uygarlığın beşiği sayılan Anadolu'da ortaya çıktı. Ölümsüz Ece'nin, üçbin yıllık yaşam serüveninin coşkusu, giderek tüm dünyayı sardı.
Bu kitap gerçekten çok güzel içinde birazcık abartı bile çok uymuş ve ben bu kitabı bikere okudum tekrar okumak istedim ve ikinci defasında kitabı sanki dahayeni okuyorum gibi geldi.Kitabın mutlu son bitmesime çok sevimdim.
Yazarın çok önceden başka bir kitabını okumuştum. Bu sefer farklılık olsun dedim ve bunu okudum okumamda etkili olan ise başka bir inceleme olmuştu. Kitap da ruhu ölümsüzleştirilmiş hitit prensesi Ece var ve 3000 yıl boyunca farklı bedenlerde (soylu, köle,tutsak)yaşadığı olayları, yaşadığı ulusun geleneklerinden ve yasaklarından, insanlığın yaşadığı gelişmeleri merak eden babasına kavuşma gününün gelip olayları anlatması için çırpınışları geçiyor. Yazarın dili sade idi lakin bazen sıkıldığım yerler olmadı değil. Bana baya katkısı oldu. İnşAllah size de katkıları olur.
Ben bu kitabı okudum. çok güzel bir kitap gerçekten ama biraz abartıda var yani bir insanın bilimadamları tarafından üç bin yıl ölümsüz kılındığı ama abartı olmasına rağmen güzel bir kitap mutlaka okuyun tavsiye ediyorum
Ölümsüz Ece kitabını okurken kendimden geçtim.Bu kitabı bu kadar çok beğeneceğimi düşünmemiştim. Kitapta olaylar o kadar akıcı anlatılmış insanı sıkmadan bir şeyler öğretiyor.Anlatılan olaylar o kadar düzgün bir sırayla veriliyor ki okurken insanın bilgileri öğrenmesini sağlıyor. Çocukların merakla okuyabileceği okurken eğlenebileceği aynı zamanda farkına varmadan yeni şeyler öğrenebiliceği bir kitap.
Bu kitabı 10 yaşında bir çocukken okumuştum. Birden aklıma geldi. Bende büyük bir etki yaratmış beni masalların, gerçekdışılığın büyülü dünyasıyla tanıştırmıştı. Acaba bundan önceki hayatımda bende Ece gibi bir prenses ve ya bir köle olabilir miydim? Beni heyecanlandıran, kitapları ve kahramanları bana sevdiren kızdı ölümsüz Ece. İyiki de hatırladım bu kitabı,çünkü eğer kardeşiniz,çocuğunuz ve ya tanıdığınız herhangi bir çocuk varsa,hediye etmek ve bir çocuğa daha kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için harika bir roman! Gülten Dayıoğlu nu da bu kitap vesilesiyle tanıdığım doğrudur. Başarılı bir yazar olduğunu ta on yaşında anladığım saygıdeğer birisidir bana göre. 3000 yıllık sırra ortak olmak istiyorsanız, buyrun !
Ve işte, kitapların büyülü dünyasına adım atmamı sağlayan o harika kitap! 10 yaşında bir çocuğun hayal dünyasına epey bir katkısı oldu. Uzun bir zaman bana arkeolog olma hayalleri kurdurttu. :)
Kitap bir Hitit prensesi olan Ece'nin binlerce yıl boyunca farklı bedenlerde yaptığı yolculuğu anlatıyor. Kitabın konusu yıllar önce çok ilgimi çektiği gibi Gülten Dayıoğlu'nun bu öyküde hiçbir yabancı kelime kullanmaması da bu kitaba olan hayranlığımı ekstra artırdı. Mesela "kraliçe" yerine "ece", "arkeolog" yerine "kazı bilimci", "psikoloji" yerine "ruh bilimi" gibi Türkçe olan ve küçük yaşta olan çocukların kolayca anlayabileceği kelimeler.
Hem düş gücü hem de kelime gücü diye buna derim ben. :)
Kitap gerçektende çok güzel . hüseyin hocam kitapları dağıtırken içimden inşallah sevdiğim kitap gelir diye dua ediyordum . hüseyin hoca ölümsüz ece kitapını önüme koyunca bende şaşkınlık içinde okuyanlara nasıl olduğunu sordum . hepsi beğenip bana tavsiye ettiklerini söylediler . ece çok eski zamanlarda yaşamış ve halk tarafından çok sevilen bir kızın en küçük kızıymış . toplumu her alanda geliştirmeye çalışan kral ölümsüz olmayı ve gelecektekte insanların hangi yere geleceğini görmek istiyor . ancak bilim adamlarının krala ölümsüzlük bahsedebilmeleri için kralı öldürmeleri gerekiyor . bu durumda isyan eden halkın tepkisi üzerine ece ayağa kalkıyor ve babası için bunu yapabileceğini söyler . ve o anda ece için geri sayım başlıyor . ece 3000 yıl boyunca farklı kültürlerde tekrar tekrar doğuyor ve her defasında 17 yaşında ölecektir 3000 yıl sonunda babasının mezarını bulmalı babasının ruhuyla buluşmalı ve babasıyla ve babasına 3000 yıl boyunca insanlığın geçirdiği değişimleri anlatmaktadır . ancak zaman tükeniyor .

Lütfen kaç yaşında olusanız olun sadece zevkiniz için okuyun ölümsüz ece kitabını okuyunca hem bilgilenecek hemde kendinizle gurur duyacaksınız .
Gerçekten tekrar tekrar okuduğum kitaplardan biri. Her seferinde de çabucak biten bir kitap. Gülten Dayıoğlunun her kitabı gibi bu da mükemmel. Okumanızı öneririm
Hani hepimizin çocukluğunda böyle etkilendiği unutamadığı birşeyler olur ya benimki de ölümsüz ece. Belki o kadar güzel bir kitap değil belki çok da aman nesi varki denilecek bir kitap ama Ece'nin sürekli başka biri olarak dünyaya gelmesi beni çok etkilemişti. Reenkarnasyonu ben bu kitapla çocuk aklımla anlamaya çalışıyordum. Hâlâ çocuk ruhlu olanlar varsa aranızda bence okuyun :)
Bende bu kitabın imzalısı var :) Hoşuma gitti ve çok yaratıcı olduğunu düşünüyorum. Umarım diğer okuyucular da tıpkı benim gibi beğenirler.
Çok güzel bir kitap.Herkesin okuması gereken bir Gülten Dayıoğlu eseri.Bu kitap bana yardımlaşmayı,birliği,önyargılı olmamayı,imkansız diye bir şeyin olmamasına inanmayı öğretti.Sıkılmadan okuyacağımız kitaplardan bir tanesi.
Küçüklüğümün yazarlarıondan biri olan Gülten Dayıoğlu gerçekten çocuklara yönelik kitap yazmayı biliyor. Siz şu an büyümüş olabilirsiniz ama eğer bir kardeşiniz varsa mutlaka Gülten Dayıoğlu okumalı.
Akıl,insan için en büyük değerdir.Aklınızın bilenmesi için, sürekli olarak okumalı, yazmalı,
bilgi edinmelisiniz. Düşünerek, öğrendiklerinizi birbirine bağlamalısınız.Bu yolla yeni görüşler oluşturmalısınız.Az konuşup çok düşünen insan,en beğenilen insandır. Kısacası, insanlığınızın ve aklınızın değerini bilin.Akıllı insanı hiçbir güç yenemez.
Gülten Dayıoğlu
Sayfa 113 - Altın kitaplar

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ölümsüz Ece
Baskı tarihi:
Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754051308
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
İnsanoğlu, çağlar boyunca hep doğanın, dünyanın, evrenin gizemini çözmeye çabaladı. Bu yolla uygarlığın doruğuna ulaştı. Ama, yine de evrendeki tüm gizler çözülmüş değil. Gizemlerle dolu Ölümsüz Ece Olayı, uygarlığın beşiği sayılan Anadolu'da ortaya çıktı. Ölümsüz Ece'nin, üçbin yıllık yaşam serüveninin coşkusu, giderek tüm dünyayı sardı.

Kitabı okuyanlar 385 okur

 • Ece Cabaoğlu
 • Pinokyo
 • Sema Dağcı
 • Fatma Yıldırım
 • Oğuzhan ERTEN
 • hiçkimse
 • Yuceyurt
 • sena yağcıoğlu
 • Kerem İNAN
 • Elif Taner

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.2
14-17 Yaş
%25.5
18-24 Yaş
%35.8
25-34 Yaş
%30.3
35-44 Yaş
%1.2
45-54 Yaş
%3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%90
Erkek
%10

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50 (39)
9
%24.4 (19)
8
%7.7 (6)
7
%9 (7)
6
%0
5
%7.7 (6)
4
%1.3 (1)
3
%0
2
%0
1
%0