Ölümsüz Ece

·
Okunma
·
Beğeni
·
5716
Gösterim
Adı:
Ölümsüz Ece
Baskı tarihi:
1997
Sayfa sayısı:
158
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754051308
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Baskılar:
Ölümsüz Ece
Ölümsüz Ece
208 syf.
Bu kitap gerçekten çok güzel içinde birazcık abartı bile çok uymuş ve ben bu kitabı bikere okudum tekrar okumak istedim ve ikinci defasında kitabı sanki dahayeni okuyorum gibi geldi.Kitabın mutlu son bitmesime çok sevimdim.
208 syf.
Yazarın çok önceden başka bir kitabını okumuştum. Bu sefer farklılık olsun dedim ve bunu okudum okumamda etkili olan ise başka bir inceleme olmuştu. Kitap da ruhu ölümsüzleştirilmiş hitit prensesi Ece var ve 3000 yıl boyunca farklı bedenlerde (soylu, köle,tutsak)yaşadığı olayları, yaşadığı ulusun geleneklerinden ve yasaklarından, insanlığın yaşadığı gelişmeleri merak eden babasına kavuşma gününün gelip olayları anlatması için çırpınışları geçiyor. Yazarın dili sade idi lakin bazen sıkıldığım yerler olmadı değil. Bana baya katkısı oldu. İnşAllah size de katkıları olur.
150 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Ben bu kitabı okudum. çok güzel bir kitap gerçekten ama biraz abartıda var yani bir insanın bilimadamları tarafından üç bin yıl ölümsüz kılındığı ama abartı olmasına rağmen güzel bir kitap mutlaka okuyun tavsiye ediyorum
208 syf.
·1 günde·Beğendi
Ölümsüz Ece kitabını okurken kendimden geçtim.Bu kitabı bu kadar çok beğeneceğimi düşünmemiştim. Kitapta olaylar o kadar akıcı anlatılmış insanı sıkmadan bir şeyler öğretiyor.Anlatılan olaylar o kadar düzgün bir sırayla veriliyor ki okurken insanın bilgileri öğrenmesini sağlıyor. Çocukların merakla okuyabileceği okurken eğlenebileceği aynı zamanda farkına varmadan yeni şeyler öğrenebiliceği bir kitap.
208 syf.
Ve işte, kitapların büyülü dünyasına adım atmamı sağlayan o harika kitap! 10 yaşında bir çocuğun hayal dünyasına epey bir katkısı oldu. Uzun bir zaman bana arkeolog olma hayalleri kurdurttu. :)
Kitap bir Hitit prensesi olan Ece'nin binlerce yıl boyunca farklı bedenlerde yaptığı yolculuğu anlatıyor. Kitabın konusu yıllar önce çok ilgimi çektiği gibi Gülten Dayıoğlu'nun bu öyküde hiçbir yabancı kelime kullanmaması da bu kitaba olan hayranlığımı ekstra artırdı. Mesela "kraliçe" yerine "ece", "arkeolog" yerine "kazı bilimci", "psikoloji" yerine "ruh bilimi" gibi Türkçe olan ve küçük yaşta olan çocukların kolayca anlayabileceği kelimeler.
Hem düş gücü hem de kelime gücü diye buna derim ben. :)
Bu kitabı 10 yaşında bir çocukken okumuştum. Birden aklıma geldi. Bende büyük bir etki yaratmış beni masalların, gerçekdışılığın büyülü dünyasıyla tanıştırmıştı. Acaba bundan önceki hayatımda bende Ece gibi bir prenses ve ya bir köle olabilir miydim? Beni heyecanlandıran, kitapları ve kahramanları bana sevdiren kızdı ölümsüz Ece. İyiki de hatırladım bu kitabı,çünkü eğer kardeşiniz,çocuğunuz ve ya tanıdığınız herhangi bir çocuk varsa,hediye etmek ve bir çocuğa daha kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için harika bir roman! Gülten Dayıoğlu nu da bu kitap vesilesiyle tanıdığım doğrudur. Başarılı bir yazar olduğunu ta on yaşında anladığım saygıdeğer birisidir bana göre. 3000 yıllık sırra ortak olmak istiyorsanız, buyrun !
208 syf.
·Puan vermedi
Gerçekten tekrar tekrar okuduğum kitaplardan biri. Her seferinde de çabucak biten bir kitap. Gülten Dayıoğlunun her kitabı gibi bu da mükemmel. Okumanızı öneririm
208 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
3000 yıllık ölümsüzlük ne saçma değil mi? İnsan 3000 yıl çok sıkılır. Ama bu bir hikaye.
Ece kral gudin in kızı bqbası ölümsüzleşmeyi çok istiyor. Qma onun yeribe önce başka birinin bedenine ölümsüzlük verilcek o kişi 3000 yıl yaşayacak. 3000 yılın sınunda kral gudin in mezarına gelip yaşamını qnlatcak. Ondan sonra kral ölümsüz olucak. Ece babasının mutlu olabilmesi için kendi canını almalarını istedi. Oblar da exe yi test etmişler ece de 18 yaşında öleceği için onu kabul etmişler . Göz açıp kapayıncaya kadar ece 18 yaşına girmiş. Eceti ölümsüzleştirnişler. Ece 3000 yıl yaşamış. Artık yaşamaktan bıkmış. 3000 yıl dolmuş . Ecenin zamanı bitmiş. Babasının mezarını bulmak için arkeologlar eceye yardım etmiş. Sonunda ecenin ve babasıbın mezarı bulunmuş. Ece zorlu geçen 3000 yıllık yaşamını babasına anlatmış. Her yeri toz bulutu kaplamış mezar taşları kırılmış.
Tüm dünyanın aklı orada imiş. Gökten bir güvercin uçmuş.
Ece artık yaşamıyormuş .
Ece 3000 yullık zorlu yaşamından kurtulmuş kurtulmasınada tüm dünyanın aklı ecedeymiş.
208 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Hani hepimizin çocukluğunda böyle etkilendiği unutamadığı birşeyler olur ya benimki de ölümsüz ece. Belki o kadar güzel bir kitap değil belki çok da aman nesi varki denilecek bir kitap ama Ece'nin sürekli başka biri olarak dünyaya gelmesi beni çok etkilemişti. Reenkarnasyonu ben bu kitapla çocuk aklımla anlamaya çalışıyordum. Hâlâ çocuk ruhlu olanlar varsa aranızda bence okuyun :)
208 syf.
·10/10
Küçükken okuduğumda bakış açımı en çok değiştiren kitaplardan biri olmuştu.Halen unutamadığım ve arada aklıma düşen, hala üstüne düşündüğüm cümlelere sahip bir kitap.Erken yaşlarda okutulmasını öneririm.
208 syf.
·5/10
Bende bu kitabın imzalısı var :) Hoşuma gitti ve çok yaratıcı olduğunu düşünüyorum. Umarım diğer okuyucular da tıpkı benim gibi beğenirler.
208 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Çok güzel bir kitap.Herkesin okuması gereken bir Gülten Dayıoğlu eseri.Bu kitap bana yardımlaşmayı,birliği,önyargılı olmamayı,imkansız diye bir şeyin olmamasına inanmayı öğretti.Sıkılmadan okuyacağımız kitaplardan bir tanesi.
Akıl,insan için en büyük değerdir.Aklınızın bilenmesi için, sürekli olarak okumalı, yazmalı,
bilgi edinmelisiniz. Düşünerek, öğrendiklerinizi birbirine bağlamalısınız.Bu yolla yeni görüşler oluşturmalısınız.Az konuşup çok düşünen insan,en beğenilen insandır. Kısacası, insanlığınızın ve aklınızın değerini bilin.Akıllı insanı hiçbir güç yenemez.
Gülten  Dayıoğlu
Sayfa 113 - Altın kitaplar

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ölümsüz Ece
Baskı tarihi:
1997
Sayfa sayısı:
158
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754051308
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Baskılar:
Ölümsüz Ece
Ölümsüz Ece

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

  • 8 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0