Panzehir (Gerçeğe Çağrı)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.238
Gösterim
Adı:
Panzehir
Alt başlık:
Gerçeğe Çağrı
Baskı tarihi:
Ekim 2015
Sayfa sayısı:
568
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751036414
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İnkılap Kitabevi
“Yalanlardan Arındırılmış Atatürk ve Cumhuriyet Gerçeği”


“Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve beni lanetleyenler çıkabilir. Hatta bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir.
Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki bu fikirler Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır, gene gelir feyizli neticeleri kalpleri doldurur.”
Mustafa Kemal ATATÜRK, 1937


İşte PANZEHİR ’de Atatürk’ün fikirlerini inkâr edenlerin, onu unutturmak isteyenlerin, onu lanetleyenlerin yalanlarına, çarpıtmalarına ve iftiralarına tamamen belgelere dayalı olarak bilimsel cevaplar verilmiştir.


“Atatürk düşmanı, yobaz-liboş takımının yalanlarına tarihçi-yazar Sinan Meydan, tokat gibi cevaplar veriyor.”
Uğur Dündar
Sözcü, 3 Haziran 2015
568 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Arkadaşlar öncelikle düşüncelerime saygı duymanızı istiyorum. Tarih kitabı okumayı seven ve doğruları öğrenmek isteyen biri olarak bu kitabın tek bir görüş çerçevesinde geliştiği ilk sayfalarında kendini belli ediyor.ben bir tarih kitabının objektif olması taraftarıyım ki zaten öyle olması da gerekli.amacım yazarı eleştirmek değil.kitabın içeriği:Atatürk 'e atılan iftira ve yalanları belgelerle açıklamaya çalışmış ki ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılır.yazarımız kendine göre doğru fikirleri savunmuş sadece, okursanız gayet iyi anlayabilirsiniz. Ben arkadaşım tavsiye ettiği için okudum ve bir kitabında objektif olamayan birisi diğer kitaplarında nasıl objektifliği yakalayacak? Özetleyecek olursak kitapta Osmanlı'yı bildiğiniz yemiş Atatürk'ü de övmüş. Bana" sadece kendi anlattıkları doğru" izlenimini verdi. Kısacası objektif olmayan bir tarihçiden tarihimizi nasıl doğru öğrenebiliriz? Ben bu kitaptan bunu çıkardım .kitabı okuyan arkadaşlarla aynı fikirde olmaya biliriz çok doğal bir şey lakin doğruları böyle kitaplardan öğrenmenizi tavsiye etmem. Hele de bu kadar doğruları çarptırmadan anlatan tarihçiler varken .yanlış bir şey söylediysem mazur görün.
Doğruları öğrenmek dileğiyle
568 syf.
·20 günde·Beğendi·10/10
Öncelikle bu harika kitabı bitirmemin neden bu kadar uzun sürdüğünü açıklamak istiyorum. Kitap öyle gerçek, öyle güzel bilgilerle dolu ki, aklıma iyice yerleşsin diye ağırdan alıp yavaş okumayı tercih ettim. Her yerde rastlayabileceğiniz Atatürk'e atılan iftiralara, Sinan Meydan belgeli, bilimsel bir şekilde tokat gibi cevaplar veriyor. Okudukça içim sızladı, okudukça üzüldüm, okudukça Atatürk'e daha çok hayran oldum ve gerçekten bu Atatürk düşmanı yobaz-liboş takımından daha çok nefret ettim diyebilirim. Attıkları iftiralar düpedüz insanlık suçu. O kadar çok etrafta Atatürk hakkında atıp tutulan yalanlar var ki, insanın üzülmemesi, lanetlememesi elinde değil. Keşke bu kitabı Atatürk düşmanları okusa diyeceğim lakin resmen umutsuz vakalar. Atatürk'ü tanımak için ve Atatürk düşmanlarının tabiri caizse ne kadar aşağılık olduğuna bir kez daha tanık olmak için alın kitabı okuyun. Son olarak ise Atatürk'e düşmanlık, Türklüğe düşmanlıktır diyor ve keyifli okumalar diliyorum :)
568 syf.
·15 günde·Beğendi·10/10
Daima Atatürk
''Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkar edenler ve beni lanetleyenler çıkabilir.
Hatta bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından olabilir.Fakat ektiğim tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki bu fikirler Hint'den, Mısır'dan döner,dolaşır, gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur''

Sinan Meydan'ın kitabı Panzehir'i satır satır okudum, bir çok yerin altını çizdim, notlar aldım. Kendi tarihinden bu kadar nefret eden, kendi çıkarları uğruna Atatürk'ü ve Cumhuriyet'i kötüleyip halkın gözünden, kalbinden düşürmek için akla ziyan yalanlar söyleyenlere Sinan Meydan bu kitabında tek tek cevap vermiş. Cumhuriyete sahip çıkmamız gereken şu günlerde herkesin mutlaka okuması gereken kanıt ve belgeleriyle başarılı bir bilimsel çalışma olmuş. Atatürk'e olan hayranlığım daha da arttı.
Şuna inanıyorum ki Atatürk'ü asla ve asla yok edemeyecekler. Daima kalplerde olacak sonsuza dek.
568 syf.
·40 günde·Beğendi·9/10
Sinan Meydan'ın son kitabı Panzehir i bir hafta önce aldım. Elimdeki hikaye kitabını bırakıp hemen okumaya başladım. Notlar alarak, hatırlatıcı işaretler koyarak büyük bir dikkatle okuyorum. Sinan Meydan'ın kitapları ders kitabı gibidir. Dönüp dönüp önemli kısımları tekrar okur, bilgilerinizi tazelersiniz.
568 syf.
·18 günde·Beğendi·10/10
Amacım belgelere dayanan gerçek bir tarih öğrenmek ve merak ettiğim konuların cevaplarını bulmaktı.. Bu kitap bu konularda ki merakı mı giderdi ve sorularımı cevaplamış oldu.. Kitabı çok beğendiğimi ve yazarın diğer kitaplarını da elimden geldiği kadar okumayı düşünüyorum..
568 syf.
·49 günde·Beğendi·10/10
Yokluktan yeni bir yaşam oluşturmayı başarmış bi kahramanın hala daha günümüzde tartışılıyor ve iftiralarla aziz hatıraları her geçen gün artarak devam ediyorsa ben bunu yapan kişilerin , insanlıklarından , beyin ölümlerinin gerçekleşmiş bu hayatta vakitlerinin dolmuş olduğundan şüphe duyarım !!! eleştirilmeyi o bile isterdi ama iftira atmak bize yakışmaz , arkasına sığındığınız islamiyete yakışmaz...bilgilerle belgelerle tarihe açıklık getiren önemli saygılı güzel bi insan sinan meydan kitabı okumanızı ve saklamanızı önerebilirim ....
568 syf.
·21 günde·Beğendi·9/10
Mustafa Kemal Atatürk'ün hakkında bugüne kadar söylenirmiş bütün yalanların detaylıca işlendiği ve belgelerle cevap verildiği muhteşem eser. Sinan Meydan tarafından yazılmış bu eser Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylenmiş bütün yalanları çürütmüş ve Atatürk düşmanı yobaz liboş takımının yalanlarına belgelerle tokat gibi cevaplar vermiştir.
568 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
Cumhuriyet tarihi ve Atatürk üzerine üretilen türlü yalanları, iftiraları ve çarpıtmaları belgelere dayalı gerçek bir tarih ve cevaplarını bu kitapta bulabilirsiniz. Cumhuriyet tarihimizle ilgili bilmediğimiz birçok yeni, farklı, şaşırtıcı gerçekleri öğreniyoruz.
Bir “panzehir”dir, çünkü ortaya koyduğu kanıtlar bu yalanların hepsini etkisiz hale getirmektedir.
Şu günlerde herkesin mutlaka okuması gereken başarılı bir bilimsel, akademik bir çalışma kitabı.
568 syf.
·9/10
Sinan Meydan, Cumhuriyet Tarihi ve Atatürk üzerine araştırmaları ile tanınıyor biliyorsunuz. Neden sadece Atatürk’ü araştırıyor gibi saçma yorumlamalardan uzaklaşmalıyız artık.

Bu eseri onun oldukça farklı konulara değindiği kitaplarından.

Atatürk ve Din, Şapka Kanunu, Türkçe Ezan, Kazım Karabekir, Lozan gibi birçok konuya değindiğini göreceksiniz.
568 syf.
·Puan vermedi
Henüz 100 yılını tamamlamamış bir milletin evlatları olarak özellikle bu yıllarda geçmiş olaylar halen konuşulmakta hatta ne yazık ki kimi çevrelerce de tarihin pek bilinmeyenleri üzerinden iftira atarak akıl karıştırma çabaları gözümüzüzden kaçmamaktadır. Tarihe kaçınızın merakı vardır, tartışılır, biraz da zevk meselesidir lakin temel olayları bilmek, sahip olduğumuz tarihe hakim olmak bu yapılmaya çalışılan akıl karışıklığına karşı en büyük silah olduğunu düşünmekteyim. Yeri geldiğinde sahip olduğu tarihi savunabilmenin de bir gereklilik olduğunu düşünüyorum. İşte tüm bu amaçlarla günümüzde saptırılmaya çalışılan onlarca art niyetli sorulara usta tarihçi Sinan Meydan'ın Panzehir adlı kitabıyla saf gerçeklikle yanıtlar bulabileceğinizi düşünmekteyim. Sıkıcı bir tarih kitabı değil de belki de hiç bilmediğiniz hoş detayları okumak sizlere bilgi katmanın yanısıra mutlu edeceğini de düşünüyorum. Peki ne gibi sorulara yanıtlar veriliyor; İstiklal mahkemeleri şapka takmayanları idam etmiş midir, Atatürk'ün mal varlığı konusunda yalanlar ve gerçekler nelerdir, Atatürk döneminde ezanlar yasaklanmış mıdır, Atatürk'ün soyu sopu belli değil midir, Atatürk mason mudur, Lozan zafer değil hezimet midir, İskipli Atıf Hoca şapka karşıtı kitap yazdığı için mi asılmıştır, Kazım Karabekir'in Atatürk ve din konusundaki iddiaları ne kadar doğrudur, Atatürk'ün son meclis konuşmasındaki "Gökten indiği sanılan kitapların dogmaları" sözüyle ne anlatmak istemiştir, bu söze yapılan çarpıtmalar nelerdir. Bu ve bu gibi soruların tamamına belgelerle yanıt bulabileceğiniz usta tarihçinin kaleminden olan bu eşsiz eseri özellikle bulunduğumuz yıllar içinde herkesin alması ve okuması bugüne kadar yaptığım tavsiyelerden belki de en mühim ve gerekli olanıdır. Son olarak Atatürk'ün sözüyle bitirelim; "Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir. Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat, insanlığı şaşırtacak bir hal alır"
Ataturk'un amacı kabaca dini yok etmek degil, dinin anlaşılmasını sağlayarak öncelikle din istismarını, dinin kullanılmasını önlemektir.
Atatürk Türkiyesi'nde "din" değil, "dincilik" yasaktır.Atatürk "dindarlara değil, "dincilere" düşmandır.
Atatürk, saraya damat olmayı; şanı, şöhreti ve parayı elinin tersiyle itip, ''ya istiklal ya ölüm'' diyerek Kurtuluş Savaşı'nı örgütlemiştir.
Atatürk'ün, dinin anlaşılmasını istemesinin "dini bakımdan" iki temel nedeni vardır:
1. Din adına hayata saçılmış boş inançları/hurafeleri herkese göstermek.
2. Dini kullanarak halkı kandıran din istismarcılarının, dincilerin maskesini düşürmek.
Atatürk, İngiliz isteklerine boyun eğecek olsaydı, "ya istiklal ya ölüm" sloganıyla bir istiklal savaşı vermez; İngiliz isteklerine boyun eğen halife/padişah Vahdettin'in dümen suyundan hiç çıkmazdı.
Atatürk yapıp ettikleriyle her şeyden önce Türk insanının canını, namusunu, vatanını kurtarmıştır. Ona minnet duymak için onun ''dindar'' veya ''dinsiz'' olmasının hiçbir anlamı yoktur. Ona minnet duymak için bu ulus için yapıp ettikleri yeter de artar bile.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Panzehir
Alt başlık:
Gerçeğe Çağrı
Baskı tarihi:
Ekim 2015
Sayfa sayısı:
568
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751036414
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İnkılap Kitabevi
“Yalanlardan Arındırılmış Atatürk ve Cumhuriyet Gerçeği”


“Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve beni lanetleyenler çıkabilir. Hatta bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir.
Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki bu fikirler Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır, gene gelir feyizli neticeleri kalpleri doldurur.”
Mustafa Kemal ATATÜRK, 1937


İşte PANZEHİR ’de Atatürk’ün fikirlerini inkâr edenlerin, onu unutturmak isteyenlerin, onu lanetleyenlerin yalanlarına, çarpıtmalarına ve iftiralarına tamamen belgelere dayalı olarak bilimsel cevaplar verilmiştir.


“Atatürk düşmanı, yobaz-liboş takımının yalanlarına tarihçi-yazar Sinan Meydan, tokat gibi cevaplar veriyor.”
Uğur Dündar
Sözcü, 3 Haziran 2015

Kitabı okuyanlar 181 okur

  • Halil danacı
  • Günce Akyurt
  • Bahri Sener
  • Yusuf Durdu
  • Emir Kaya
  • Desengaňo
  • Merve Pınar Ergin
  • Ozan Çetin
  • Seyfeddin Akdöl
  • Yasemin

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%10.5
14-17 Yaş
%7.9
18-24 Yaş
%18.4
25-34 Yaş
%15.8
35-44 Yaş
%31.6
45-54 Yaş
%10.5
55-64 Yaş
%2.6
65+ Yaş
%2.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%25
Erkek
%75

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%53.7 (44)
9
%20.7 (17)
8
%17.1 (14)
7
%6.1 (5)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%1.2 (1)
2
%0
1
%1.2 (1)