Pentagram Cinayeti

5,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
37 gösterim
Deniz Tural, Pentagram Cinayetleri’nde okuru Atılım Dedektiflik Bürosu’na davet ediyor. İtalyan mimarların 1800’lerin sonuna doğru Art Nouveau stilini, Osmanlı geleneksel motifleriyle harmanlayarak yaptıkları bir binanın en üst katındaki bu büroda kimler mi var? Hayatlarını cinayet çözmeye adamış kahramanlarımız elbette: Komiserler Ahmet ve İbrahim, Sevim Göksoy ve sahaf Zahit Sıtkı.

Deniz Tural, Pentagram Cinayetleri’nde Sherlock Holmes’ün izinden giderek İstanbul’da işlenen cinayetleri çözen bu ekibin maceralarını anlatıyor.(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2017
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789753483261
 • Yayınevi:
  Çınar Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
31 Ara 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 5/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Atılım Dedektiflik Bürosu çalışanları; Ahmet ve İbrahim komiserler, adli tıp uzmanı Sevim Göksoy, ve büronun ortağı sahaf Zahit Sıtkı beyin içine girdiği çetrefilli olayların anlatıldığı bir kitap. Ufak ufak hikayeler ile bu ekip bazen bir cinayeti çözerken bazen de kayıp kişileri buluyor. Maalesef yazar burada öykünme işini biraz abartmış. Ahmet komiser birebir Sherlock Holmes'dan kopya bir karakter olmuş. Ayrıca Albinolar Derneği ve Bir Para Tetikçisi Ansızın Kaybolur adlı hikayeler birebir Holmes kitaplarında yer alan hikayeler. Onun dışında hikayeler ülkemizde geçtiği için idare eder diyebilirim. Okunmaması kayıp olmayacak kitaplardan. Orjinallerinin okunması daha iyi olur.