Robin Hood

·
Okunma
·
Beğeni
·
12,4bin
Gösterim
Adı:
Robin Hood
Baskı tarihi:
2007
Sayfa sayısı:
27
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nachos Yayınları
304 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Robin Hood herkes tarafından bilinir kimisi için halk kahramanıdır ama bize onun hakkında öğretilen ve onun sayesinde çocuklarımıza geçen kötü bir şey var. Hırsızlık, el koymak, çalmak bunlar kitapta iyi bir şeymiş gibi gösteriliyor zenginden aldığı için diyerek. Zenginden almanın iyi bir şey olduğunu da kitaba kötü karakter olarak zenginleri ve valileri sokarak yapıyor. Bir de çok şarap içiyorlar öyle bir anlatılıyor ki bu kitabı okurken ben bile susamıştım. Kitap hakkında ki kötü yorumlarım bu kadar.
Kitap yazımı açısından mükemmel. Inanılamaz sürükleyici tabi uzun halini alırsanız. Ben şahsen bir günde bitirmiştim. Kitapta bir yerden sonra karakterleri takip etmek biraz zorlaşıyor ama bu gidişatın akıcılığına mani olmuyor. İnanılmaz güzel olay kurguları var okurken heyecanlanmamak elde değil.
Bir de her güzel kitabın sonunda olduğu gibi sağ olsun yazar bizi ağlatmak için mükemmel bir son koyuyor.
304 syf.
·10/10 puan
Robin Hood ilk aşık olduğum roman kahramanıydı. Yoksullara yardım etmesi, orman da yaşaması güçlülere karşı çıkması okuduğum dönemde beni etkilemişti. Kızıma aldığımda kendimi tekrar okumaktan alıkoyamamıştım...
304 syf.
·7/10 puan
Çocukken aynı kitap bana alınmıştı ve üçüncü sınıfa giderken okumuştum. Akıcı ve yalın bir dille yazılmış, beni heyecanlandıran bir kitap oldu. Olay kurgusu hep sürükleyici, sonlara doğru artık kurguyu ve kahramanları takip etmekte zorlanabiliyorsunuz. Ormanda yaşayan, güçlülerin düşmanı, yoksulların savunucusu, zenginden çalıp yoksula veren Robin Hood'un hikayesini okuyoruz. Daima halkın yanında, halk kahramanı olarak namlanıyor. Tek kötü yanı, hırsızlığın ve el koymanın oldukça iyi bir davranışmış gibi gösterilmesi. Zenginden bile alsa, hırsızlık oldukça kötü bir davranış. Bunu iyi bellemeleri için, kitabı bitirdikten sonra çocuklarınızla, yeğenlerinizle, kardeşlerinizle konuşmanız gerek!
46 syf.
·8/10 puan
Penguin Readers basımı bir kitap.

Elementary seviyesinde. Herkesin bildiği bir kitap. Beğendim. İngilizceye başlayanlar için ideal bir kitap.
Öneririm.
72 syf.
·1 günde·6/10 puan
Herkese iyi geceler.
Çocuk kitapları demeden okunmalı bence.
Ben kitap aralarına çerezlik diye birer tane sıkıştırıyorum.
Zaten çabucak bitiyor. Kısacık.
Kafa dağıtmak için tatlı atıştırmalıklar gibi :)
İyi okumalar...
109 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10 puan
Çok güzeldi her kitap güzeldir.
Kitaplar bizim en iyi dostumuzdur.
kitap okuyarak güzel konuşmaya başlanılır.Tabii bu kitap herkese uygun herkes okuyabilir güzel bir kitap
491 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Çocukluğumuzdan beri biliriz Robin Hood’un yaşadığı sayısız maceraları ancak hikayenin tamamını okumuş muyduk. Bu soruya çocuğumuzun cevabının hayır olacağını düşünüyorum. Benimde cevabım hayır olduğu için Howard Pyle’nın Robin Hood adlı eserinin tam metin halini okumak istedim ve bu vesile ile İletişim Yayınlarının hazırlamış olduğu tüm metin halini temin ederek okumaya başladım. Bu eseri okurken Robin Hood’un maceralarından çocukken nasıl keyif alıyorsam aynı keyfi yine aldığımı söylemezsem olmaz.
Howard Pyle’nin Robin Hood’un İletişim Yayınları çevirisinde az miktarda devrik cümle kullanılmış olsada eserinin akıcılığının zedelenmediğini, hala akıcı ve keyifli eser olduğunu düşünüyorum. Ancak bu devrik cümle kullanımının yazarın yazım dilinden mi yoksa çevirmenden mi kaynaklandığı anlayamadığımı, bunun belirtilmediğini de söylemem gerekir. Buna rağmen oldukça keyifli ve sürükleyici bir eser. Çocukluk yıllarıma döndüm. İyi ki okumuşum. Okumak isteyenlere de şimdiden keyifli okumalar diliyorum.

“Olan oldu, iş işten geçti.”
.
“... meğer keder gence de geliyormuş, yaşlılara geldiği gibi.”
304 syf.
·Beğendi
Ben bu kitabı ilkokulda okudum şu an Üniversite okuyorum kitabın çoğu yeri hâlâ aklımda. Benim çok hoşuma gitmişti, hâlâ aklımda kalması beni çok etkiledi. Ve ayrıca beni çeken birşey var bilmiyorum neden ama bu kitabı çok seviyorum..
304 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Yardım etmeyi çok seven artık yardım etmeyi hayatını bir parçası yapmıştı fakirleri en iyi şekilde mutlu ediyordu zenginden alıp fakire veren çok iyi bir insan dı
304 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Her okuyan çocuğu etkileyen ve ileride bende robin hood olacağım dedirten kitap güzel ve surekliyici bir kitap ve mili eğitimin 100 temel eser arasında yer alan bir kitap ve her yasa hitap ettiği için okumanızı tavsiye ederim
Parıl Parıl parladigi zaman gözleri sevgilimin,
Dudaklari gülümsedigi anlar nadiren,
O gün güzeldir eşsizdir benim için,
Yağışlı olsun, açık olsun hava istersen,
Nefis içkilerin dereler gibi aktığı anlar,
Bütün hüzün ve kederler malı olur mazinin.
Ee arkadaş, dedi. Anlat bakalım sende ne haberler var! Benim bildiğim tenekeciler çok şey bilirler, en taze haber onlardadir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Robin Hood
Baskı tarihi:
2007
Sayfa sayısı:
27
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nachos Yayınları

Kitabı okuyanlar 2.461 okur

  • HÜSEYİN KAAN TİRE

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları