Şarlatan

7,8/10  (15 Oy) · 
28 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.088 gösterim
Hepimiz bir şeyler biriktirmek için yaşarız. Üzüntü, mutluluk, aşk, acı, mal, mülk, dostluk… Bunların hepsi gün gelir bizi terk eder. Oysa zaman içinde bizi asla terk etmeyecek ve bizimle birlikte yaşamaya devam edecek olan iki şey vardır; tecrübe ve bilgi. Hayatın kıymetini gerçekten anlayanlar, tecrübenin iyi veya kötü olmasına değil temiz olmasına önem verirler. Fakat ne var ki bilgi farklıdır, çünkü o bir kez kirlendi mi çok zor temizlenir.

İki yılı aşkın bir süredir üzerinde çalıştığım ve gerçek bir hayat hikâyesinden yola çıkarak kaleme aldığım Şarlatan, ilk başta size ilginç bir macera-felsefe romanı ya da içine aşk düşmüş karanlık bir yetişkin kitabı gibi gelebilir. Oysa bu kitap -ben de dâhil- birçok kişi için sadece bir dönüm noktası. Bahsi geçen karakterlerin yaşadıklarını tam olarak anlayabilmek ve ölümden sonraki yaşam ile ilgili keşfettiklerimi size olduğu gibi aktarabilmek adına birçok araştırma yaptım. Bu süre zarfında bilimadamlarıyla sohbetlere katıldım, dünyanın yedi farklı şehrini yedişer gün dolaştım ve tanımadığım insanların evlerine misafir oldum. Bazı günler hellebore bitki köklerini dilimin altına koyup hızla kanıma karışmasını beklediğim ve daha derinlere inebilmek için defalarca hipnoz yaptırdığım da doğrudur.
Lüset Kohen Fins
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  348
 • ISBN:
  9786058572034
 • Yayınevi:
  Gate Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meltem Parlak 
20 Eki 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitabı elime aldığım an sayfalar su gibi aktı gitti ama ilk sayfalarda aldığım tadı sonralarda bulamadım. Konu itibarıyla farklı bir kitap. Hipnoz, reenkarnasyon vs ben bu tür şeylere inanan biri değilim ve hoşuma giden şeyler de değil. Bir de Ismail'in görünmeyen varlıklarla iletişim kurması beni korkuttu. Üstelik kitabı gece okuyordum yahu o bölümlerde korkmamak elde değildi. bu türü sevenler kitabı çabucak bitirirler eminim.

Ilknur B 
31 Tem 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Yalın bir dille yazılmış olması güzel,
Son bölümlere doğru konu geçişleri ve eksik bırakıldığını düşündüğüm durumlar var. Içerik ve bilgi paylaşım konusunda ise ortalama seviyelerde tat verdi

Bu kitabın reklamını çok gördüm ve doğrusu merak ettim.Tanıtım yazısını okuduğumda gerçek hayattan esinlenerek yazılması ilgimi çekmişti.En çokta şu söz kitabı almama sebeb oldu;
"Bu kitap bende dahil birçok kişi için sadece bir dönüm noktası "
diyordu yazar. Ölümden sonraki yaşam ile ilgili keşfettiklerim diyordu.Şuan bu kitabı okudum ve size sunacağım yorum şu ki; kitabın adından da belli olduğu gibi sadece benim için ŞARLATANLIK diyorum..

Nurten Ulaba 
05 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok severek okudum .Sonu beni hüzünlendirdi .İnsanların bundan önceki hayatlarında nasıl yaşadıkları hipnoz edilerek anlatılmış. Yaşanan aşk duygu paylaşımı hiç bir menfaat düşünülmeden yapılan evlilik iki tarafı da çok mutlu ediyor.Yalnız yurdumuzda olduğu gibi Brüksel de de bu iki seveni lanet terör ayırıyor .Hazin bir hikaye sonu dramatik şekilde bitiyor .Okunması gereken bir kitap...

Özlem Bahar 
07 Ara 2016 · Kitabı okudu · 14 günde · 7/10 puan

Kitap reenkarnasyon, ölümden sonra yasam ve hipnoz konularini ele alan bir roman. Ilk 30 ve son 30 sayfasi merak uyandirsa da aralarda surekli birsey olacakmis beklentisi içine girdim ve ne yazık ki birsey olmadi. Rahatlikla okunabilecek sadelikte olan kitap, konusu ilgi alanina girenler icin ilginc olabilir.

Murat kaya 
23 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayat agzindan cikan kelimelerin arkasinda durman ve uc noktali bosluklari zekice doldurman gereken bir yolculuktur . Verdigin sozu tutamiyorsan sen bir ...içsin

Bu kitapta reenkarnasyon ve olumden sonraki yasam haķinda mukemmel bir bakis acisiyla bakmis yazar .. tavsiye ediyorum

Kitaptan 6 Alıntı

nilüfer çelik 
 28 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

''Bazı mecburiyetler bizi olgunlaşma yolunda hızla ileriye atar.''

Şarlatan, Lüset Kohen Fins (Sayfa 137)Şarlatan, Lüset Kohen Fins (Sayfa 137)
Leyla Murat 
05 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kelimelerin gücü vardır, ne düşünürsen onu yaşarsın.

Şarlatan, Lüset Kohen Fins (Sayfa 43)Şarlatan, Lüset Kohen Fins (Sayfa 43)
nilüfer çelik 
01 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

''Hiçbir şey bir gecede oluşmaz, çakıl taşları ancak uzun yıllar sonra kayalara dönüşür.''

Şarlatan, Lüset Kohen FinsŞarlatan, Lüset Kohen Fins
Pelin Sandıkçı 
 18 Eki 2017 · Beğendi

Akşam sinema dönüşü içimi ipe sapa gelmez bir hüzün kapladı.Aslında rahatlıkla tarif edilecek bir his bu ama iç dokusunu eşeleyerek büyüsü bozulsun istemiyorum.Hüzün denilen şey kutsal hislerden biri sonuçta, insanı gıdım gıdım deşerek varlığını hissettiriyor .Vicdan azabı , içine kapanma , kaybolmuşluk ve kızgınlık karışımı bir şey bu .

Şarlatan, Lüset Kohen Fins (Sayfa 76 - GATE yayınları)Şarlatan, Lüset Kohen Fins (Sayfa 76 - GATE yayınları)
Pelin Sandıkçı 
 03 Kas 2017 · Beğendi

Söyledikleri karşısında verecek bir cevabım yoktu, zaten ne ağzımı açacak halim vardı ne de bu konuda mantıklı bir cümle kuracak kadar yeterli bir bilgi birikimim.Bende gerisin geriye arkama yaslanıp onu dinlemeye devam ettim..

Şarlatan, Lüset Kohen Fins (Sayfa 166 - GATE Yayınları)Şarlatan, Lüset Kohen Fins (Sayfa 166 - GATE Yayınları)