Spartakus: Kılıçlar ve Küller

7,6/10  (11 Oy) · 
22 okunma  · 
7 beğeni  · 
653 gösterim
Bazı efsaneler kanla yazılır...

Efsanevi bir gladyatörü yenerek şampiyon olan Spartaküs (Spartacus), köleleri tarafından öldürülmüş zengin bir adam için düzenlenen ölüm oyunlarında dövüşmektedir. Ancak sürüp giden kaosun ardında büyük bir mirasın olduğunu öğrenen Spartaküs, masum insanları korumak adına var gücüyle savaşır. Cinayet ve vahşetin kol gezdiği coğrafyada Spartaküs tüm bu hesaplaşmaların üstesinden gelebilecek midir? Daha da önemlisi, uzun zamandır izini sürdüğü kayıp eşine kavuşabilecek midir?

Kana bulanmış atmosferi, egzotik ilişkileri, zalimlik ve kahramanlık dolu hikâyeleriyle tüm dünyada büyük başarı yakalamış bir televizyon dizisi olan Spartaküs, üç kitaplık serinin ilki olan Kılıçlar ve Küller'de okurları arenanın bitmek bilmeyen kanlı savaşlarına ve insanı hayrete düşüren entrika dolu ilişkilere davet ediyor...

"Savaşın, iktidarın ve aşkın mücadelesi hiç bu kadar şiddetli, kanlı ve nefes kesici olmamıştı."
-Publishers Weekly-

"Arenanın vahşi kahramanlarına karışırken, sakinliğinizi korumakta zorlanacaksınız."
-The Daily Rotation-

"Spartaküs gerçek bir kahraman. Haklı mücadelesine tanıklık etmek büyük bir keyif."
-Booklist-

"Kılıçlar ve Küller, serinin şiddetli enerjisini başarıyla yansıtıyor. Okunmalı!"
-Horror Talk-

"Renkli karakterlerin bir palette birleştiği, okuyucuları bir sonraki bölüme ilerlemeye sevk eden şahane bir kitap. Bu birleşimi bir arada bulmak büyük bir hazine elde etmek gibi."
-The Daily Rotation-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786053481744
 • Orijinal Adı:
  Swords And Ashes
 • Çeviri:
  Murat Sağlam
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
11 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kölelikten özgürlüğe giden bir maceranın hikayesi özgürlüğün için savaşmalısın mesajını veren sağlam güzel bir çalıma olmuş okuyan herkese keyifli okumalar Türkiye ..

Sevomberkom 
22 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Kitabını da dizisi kadar beğendiğimi söylemek istiyorum.Betimlemeler güzeldi ancak savaş sahneleri ve sürekli bir cinsel etkileşim biraz baydı.Serinin üçüncü kitabı hala çıkmadı neredeyse bir buçuk yıl olacak ikinci kitabı okumamın üzerinden geçen zaman ama hala üçüncü kitabı bekliyorum.

Emre Şeyda 
27 Tem 2016 · Kitabı okudu · 71 günde · 7/10 puan

Diziyi izlemediğimden olsa gerek karakterler ile ilgili problemler yaşadım. Çok fazla isim geçtiğinden alışmak için baya bocaladım. Bununla birlikte kitap beni tatmin etti diyebilirim. Aksiyon kısımları oldukça iyi kotarılmışken konuşma kısımlarında boşuna uzatmalar da mevcuttu. Maalesef bir kaç söz etmek istiyorum.

Kitapta gereksiz cinsellik var. Bu hoşuma gitmedi. Ayrıca küfürler de mevcut. Bu da beni rahatsız etti. Bu şekilde olması ne kadar gerekliydi diye düşünmeden edemiyorum. Sonuçta okuyun demiyorum. Uzak dursanız da olur. Lakin eski romaya ve gladyatörlere karşı merakınız varsa da kaçırmazsınız diye düşünüyorum.