8,7/10  (31 Oy) · 
70 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.459 gösterim
Gerçeğe Hazırlıklı Olun: Drakula`nın Kötülükleri Hala Sürüyor Olabilir...

Genç bir kadın, babasının kütüphanesini karıştırırken yaprakları sararmış mektuplar ile eski bir kitap bulur. Kitabın gizemi ve mektupların içerdiği bilgi genç kadını tarihin derinliklerinde, tasavvur bile edemeyeceği bir yolculuğa çıkarır: Babasının geçmişinde gömülü olan sırlara, annesinin gizemli kaderine ve onların tarihin karanlık sayfalarında gizli kalmış, akla hayale sığmayan bir kötülükle olan bağlantısına... Kazıklı Voyvoda... Drakula...

Modern dünya ile Kazıklı Voyvoda efsanesi arasında bir bağ olabilir mi? Drakula mitinin gerçekten var olma ve nesilden nesle geçerek günümüze kadar ulaşma ihtimali var mı? Bu soruların yanıtları, Tarihçi’nin kahramanlarının manastırlardan tozlu arşivlere, İstanbul’dan Doğu Avrupa’ya kadar uzanan araştırmaları sonucu ortaya çıkacak.

Bir kadınsa sonuca tüm tarihçilerden daha fazla yaklaşacak ve Kazıklı Voyvoda-Drakula’nın tarihi güçlerini saklayıp korumak adına her şeyi göze alan düşmanların nefesini ensesinde hissederek; gizli metinleri, ortaçağdan kalan kumaşlara işlenmiş şifreleri, anlamsız gibi görünen işaretleri çözüp hem kendi geçmişinin sır perdesini aralayacak hem de şeytanın ta kendisiyle yüzleşecektir.

Heyecanın ve merakın, iyinin ve kötünün, gerçeğin ve fantazinin, dünün ve bugünün ikilemlerini ustalıkla harmanlayıp okuru tarihin içinde uzun soluklu bir yolculuğa çıkararak unutamayacağı bir deneyime sürükleyen Tarihçi’yle Elizabeth Kostova, Don Kişot’la başlayan ‘roman’ geleneğini sürdürüyor.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2005
 • Sayfa Sayısı:
  648
 • ISBN:
  9789751023734
 • Orijinal Adı:
  The Historian
 • Çeviri:
  İdem Erman
 • Yayınevi:
  İnkilâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
 18 Kas 2015 · Kitabı okudu · 14 günde · 8/10 puan

Merhaba sevgili 1K Dostlarım :) 2005 senesinde basılmış, ilk baskısını almışım ve o günden bu yana kütüphanemde neden bu kadar süre bekletmişim :( Okumaya başladığımdan beri kendimi sorgulayıp duruyorum. Daha ilk sayfadan , son sayfasına kadar heyecan dolu bir gizem ve macera ile gitti. Kitabın bana göre bir değişik yönü de fantastik bir hikaye içinde Fatih Sultan Mehmet ve Voyvoda Tepeş'i içermesi. Gerçekler ve hayalleri, çok güzel oturmuş yazar, çok şaşırtıcı bir şekilde ele almış konuyu... Nerdeyse, kitapta yazan herşeye inanasınız geliyor. Bir tarihçi olmak istiyorsunuz. Bol bol ülkeler hakkında bilgi ediniyorsunuz. Heyecanı kaçırmamak adına konuya girmiyorum ama çok şaşıracaksınız... Yürekten söylemek istiyorum ki, keşke yazarın başka kitapları da Türkçemize çevrilmiş olsa; düşünmeden alır okurum.... Mistik, gizem , heyecan dolu kitapları seven arkadaşlarıma şiddetle öneririm. Sevgiyle kalın :)