Tavuk Suyuna Çorba - Türkiye'den Yüreğinizi Isıtacak Seçme Öyküler

8,0/10  (16 Oy) · 
82 okunma  · 
12 beğeni  · 
914 gösterim
"Mutlu ailemizin, mutlu çocukluğumuzun en unutulmaz anlarıydı, bütün aile sobanın başında toplanmışız. Babam okurdu... "Devamı yarın akşam" gibi okurdu. Ertesi akşamı iple çekerdik. Birbirimizi sevmeye, sevgiyi paylaşmayı öğrenmemizde o sıcak, sımsıcak ocak başı okumalarının payı büyüktür... "Aile ocağı" dediğimiz şey işte buydu. Anneler ve babalar, bu öyküleri çocuklarınıza yüksek sesle okuyun... Sonra konuşun üzerinde... Sanırım sonunda siz de anlaşmaya varacaksınız."
- Hıncal Uluç

İşte nihayet büyük bir sabırla beklediğimiz Tavuk Suyuna Çobra, Türkiye'den Seçme Öyküler.

Bu kitapta güzel yurdumuzun özel insanlarının yolladığı anıları bulacaksınız. Birbirinden güzel bu öykülerde her şey tanıdık, kardeşiniz, hatta kendiniz. Kimi zaman gülerek, kimi zaman gözleriniz dolarak okuyacağınız bu öykülerin hepsi gerçek yaşanmış anılar, duygu birikimleri. Büyük bir duygusallık ve bilgelikle yazılmış Türkiye'den Seçme Öyküler'de tüm tarihimiz, kültür birikimimiz, yaşadığımız acılar ve sıkıntıları bulacaksınız. Ancak bunları anlatan kişiler yaşamda güzel yanlar bulmuşlar, yaşadıklarıyla olgunlaşıp, bazı zor olayların üstesinden gelmişler.

Tavuk Suyuna Çorba, Türkiye'den Seçme Öyküler'i bir solukta okuyabilir ya da sayfa sayfa, yudum yudum içinizde hissedebilirsiniz. Nasıl okursanız okuyun, hepimizin güzel duygulara, başarı öykülerine, sevgi dolu paylaşımarı duymaya duyu için bir taba tavuk suyuna çorbaya ihtiyacı var...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  322
 • ISBN:
  9789753000949
 • Yayınevi:
  Hyb Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
.. 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Küçükken ilk okuduğum ve bana kitap okuma sevgisini kazandıran kitap..Hala aynı heyecanla okuyorum. İçindeki umut dolu hikayelerle gerçekten yüreğinizi ısıtıcak..

Ebru Y. 
02 Ağu 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kısa ve ilgi çekici hikayeler içeren bir kitap.Bir solukta beğenerek okuyabilirsiniz.Özellikle yolculukta çok keyifli oluyor.Tavsiye ederim.