Tehlikeli Aşk (deWarenne Dynasty Serisi 9)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1412
Gösterim
Adı:
Tehlikeli Aşk
Alt başlık:
deWarenne Dynasty Serisi 9
Baskı tarihi:
Ekim 2013
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053431503
Kitabın türü:
Orijinal adı:
A Dangerous Love
Çeviri:
Melda Dinçel
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Bir Çingene'nin tehlikeli takıntısı...
Bir İngiliz'in tehlikeli arzusu...
Yasaklardan doğan tehlikeli bir aşk...

Küçük yaşta Roman köklerinden koparılıp varlıklı ve güçlü bir asilzade olarak yetişen Vikont Emilian St Xavier, içindeki Çingene'yi bastırmakta ve hakkındaki dedikoduları umursamamaktadır. Ancak Romanlar, annesinin İngilizler tarafından öldürüldüğü haberiyle kasabaya gelince Emilian'ın dünyası yerle bir olur.

De Warenne ailesinin ayrıcalıklı bir üyesi olan Ariella yaşıtlarının aksine sosyete, moda ve evlilikle ilgilenmeyen radikal bir düşünür ve gezgindir. Ta ki Romanlar Rose Hill'de kamp kurana ve Ariella onların karizmatik lideri Emilian'ın çekimine kapılana kadar… Emilian intikamı için mükemmel bir araç olarak gördüğü Ariella'yı kendisinden uzak durması konusunda uyarsa da genç kadın ona karşı koyamamaktadır. Ariella tehlikeli aşkı uğruna sonuna kadar savaşabilecek midir?

"Joyce, bu yeni de Warenne romanında da kendine has ateşli ihtirası, vahşi kaçamakları ve unutulmaz karakterleri harmanlamış. Kolay kolay unutamayacağınız bir hikâye…"
-Romantic Times Book Reviews-

"Brenda Joyce yine yeteneğini konuşturarak macera, yürekten tutku, değişen kaderler ve soluk kesici, dram dolu bir de Warenne hikâyesi örmüş."
-Fresh Fiction-
(Tanıtım Bülteninden)
400 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Bir insanın iki dünyası ola bilirmi?
De Warenne Dynasty serisinin dokuzuncu kitabı.
Öncelikle söylemeliyim ki ,kitap bana serinin ilk kitabı olan gönülçelen'i hatırlattı..hem ruhen hem de fiziki ıztıraplar, kırbaçlanma olayı.

Emilianın annesi bir çingene, babası ise İngiliz kontudur. Çocuk doğduktan sonra annesi onu babasının malikanesine götürmüş, babası ise evli olduğu için çocuğu ve kadını geri çevirir..bir kaç yıl sonra babasının karısı çocuğunu doğururken ölür ve varissiz kalır..adamını çingene kadından olan oğlu Emilianı bulması için gönderir ve 12 yaşında annesinden ayrılmak istemediği için zorla babasının malikanesine getirilir ..ama herkes bir çingene olduğu için onu hep küçümser..babası öldükten sonra malikanenin başına keçer ve eskisinden daha güzel bir yere dönüştürür..derken dayısının çingenelerle birlikte yaşatığı kampı bulur ve annesinin sokakta İngilizler tarafından linç edilip öldüğünü öğrenir ve İngilizlere nefreti daha da büyür. Bu arada çingeneler kamplarını de Warenne ailesinin erazisinde kurular..Clif de Warenne bundan mutsuz olur ama 1 gün kalmalarına izin verir..babasıyla birlikte kampa giden Ariella gördüğü an Emiliana vurulur. Emilian ilk başlarda annesinin intikamı için Ariellanı kullanmayı niyetlenir ve yapar da..malikanesini ve her şeyini geride bırakıp romanlarla birlikte gider ..lakin yaptığının çok yalnış olduğunu anlar..ne kadar israr etse de bir yanının roman olduğu kadar İngiliz olduğunu anlar..Ariella ondan vazgeçmez sonda Emilian da ona aşık olduğunu anlar.

Söylemeliyim ki, belki de bazı okurlar Emiliana Ariellaya yaptıkları için nefret eder..ama ben okuduğum kitaplarda her şeyin kusursuz dört dörtlük olduğunu sevmem..hayatın zorlu şartlarını hep göstermeliler yazarlar..bunun için Brenda Joyceni alkışlıyorum
400 syf.
·4 günde·7/10
de Warenne serisinin 9. kitabı. Artık kitaplardaki karakterlerin çoğunu tanıyorum. Bu kitapta baş kahramanlarımız Emillian ve Ariella idi. Ariella'nın küçüklüğünden çok hoşlanmamıştım ancak büyüyünce dönüştüğü kadından hoşlandım. Hiçbir zaman yalan söylemedi, numaralar yapmadı. Ne istediyse açıktı her zaman.
Emillian ise yarı çingene yarı ingiliz karakterimiz. Çok acılar çekmiş bütün kitapta bunu görüyoruz ancak kitap boyunca acısını Ariella'dan çıkardı. Sonuna doğru yaklaştığımda bile düzelmedi hiçbir şey ve neredeyse bütün umudum bitiyordu. Emillian'nın kabullenmesi çok uzun sürdü, herkes gördü o görmedi.
Güzel bölümlerin biraz daha uzun olmasını isterdim.
Bu kitapta yine en sevdiğim karakter Cliff oldu. Harika bir baba olmuş. Cliff'in her zaman yeri başka bende.
400 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Brenda Joyce'den güzel bir kitap daha ...
Bu kitapta kaptan Cliff'in kızı Ariella 'nın aşkı anlatılıyor. Ariella, çok zeki hayatı kitaplar olan siyaset ve şeyle ilgilenen bir bayan balolardan nefret ediyor. Bir gün arazilerine çingeneler kamp kurar ve Ariella orada Emilian'la karşılaşır ve görür görmez aşık olur Emillian'a
Emilian nefret, kin arasında kalmış kendini bulmaya çalışan bir adam. Babası İngiliz annesi bir çingene ve bbası ölünce Vikont ünvanı ona kalır. Ama Emilian nereye ait olduğunu bir türlü bilemez. O bir İngiliz mi? yoksa bir Çingene mi?
Kitapta çingenelerin çektikleri sıkıntılar anlatılıyor. Ve Emilian annesini öldüren tüm gacolardan nefret ediyor. Ama Ariella dan ne kadar uzak kalmak istese de ona aşık oluyor. Ama bunu kendine itiraf edemiyor.
Güzeldi. Okumanızı tavsiye ediyorum.
400 syf.
·5/10
Emillian'ın melezliği nedeniyle çektiği sıkıntılar, İngilizler'in ırkçılığı, Ariella'nın inatçılığı üzerine iyi bir kitaptı diyebiliriz. ama ben bu kitaba o sonu yakıştıramadım. Çok yavan kaldı. arada bir çok olay oldu elbet ama işte oraları da siz okuyup görün beni daha fazla yormayın :p Yalnız ben Ariella'dansa abisi Alexi'nin kitabı olan Yemin'i okumak isterdim :/ ama naparsınız kütüphaneye ancak bu kitabı almışlardı.

Bilmiyorum okuduğum Judiht McNaught, Julie Garwood, Julia Quinn ve diğerlerinden sonra bu kitap bana o coşkuyu vermedi veremedi umarım sizler benim gibi düşünmezsiniz. Bu arada aslında seri 13 kitaplık bir seri ama ülkemizde ancak 8 tanesi yayınlandı ve bu yayınlanan 8 kitap serinin 6.kitabından başlıyor. İlk 4 kitapta çevrilir mi bilemem :p
400 syf.
·2 günde·9/10
De Warren serisini bir o yanından bir bu yanından elime geçtikçe okuyorum. Serinin ilk romanını (Gönülçelen) daha yeni bitirmiş olmam da işin can sıkıcı yanı. Çünkü birbirleri ile hikaye bakımından bağlantılı olmasalar da bir süreklilik söz konusu.
Bu romanda bir de Warren kızının hikayesini okuyoruz. Tutkulu aşktan kaçamayan ve bunu her ne şartta bulurlarsa her şeyleriyle peşine düşen bir sülalenin parçası olan Ariella ve bir çingene kadını ile bir vikontun gayri meşru çocuğu olan Emilian'ın hikayesi.
Her ne kadar romanın bir noktasından itibaren Emilian'ı tabir caizse eşek sudan gelene kadar dövme isteğini şiddetli bir şekilde duyumsamış olsam da, o dönemin İngiltere'sinin şartlarında dışlanmanın, aşağılanmanın en bayağı şekillerine maruz kalmış bir bir topluluk halinde yaşayan Roman'ların bir parçasını içinde barındırmasının getirdiği gel gitlere de anlayış göstermeden edemedim.
De Warren serisinin her bir kahramanı gerçekten dibine kadar sevip, aşkları için çekilebilecek ne varsa çeken karakterlerden oluşuyor. Ariella da bu kaderden nasibini almış bir kişi olarak Emilian'ın ruhundaki melez çatışmasının kurbanı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle bu serideki kadın karakterleri her daim güçlü, ayaklarının üzerinde durabilen, aşkı için mücadeleden asla vazgeçmeyen kişiler olarak resmeden Joyce bu romanında da taviz vermemiş. Ariella'nın gücüne, Emilian'ın acısına ve içsel çatışmalarına son ana kadar kendinizmişçesine dahil olmaktan geri kalmayacaksınız. Siz de benim gibi De Warren sülalesine sempati duymaktan kendinizi alamayacaksınız:)
400 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Başta sıkıldığımı söylemeliyim. Sanırım bunun sebebi Ariella'yı hep o tatlı çocuk olarak görmeye alışmış olduğumdan. Ama kızımızı büyümüş de olsa onu seviyorum. Ama onun çektiğini ne doğuştan ne de sonradan de Waranne kadını olmuş biri çekmiştir. Emilian resmen öküz kelimesinin temel anlamı. İlk kez bir erkek karaktere bu kadar gıcık kaptım. Bencil ama öyle böyle değil. Kızı üzmeyeceğim diyor ama daha beterlerini yapıyor.

Roman 180. sayfadan sonra açılmaya başlıyor bence olaylar heyecanlı bir hal alıyor. Ve son 70 sayfa ağlatacak seviyeye geliyor. Kızın evlendikten sonra başına gelene gerçekten üzüldüm ancak yaşananı toz pembe bir şekilde anlatmadığı için yazara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Cliff ve az da olsa şimdiki Adare Kontu'nu görmek hoştu.

Sonuç olarak hayatımda okuduğum en acıklı, bir erkek karaktere en kızdığım, en entrika dolu romandı. Brenda bu romanla kendini aşmış resmen. İnanın Devlin ve Sean O'Neill kardeşler Emilian'ın yanında melek kalıyor.
400 syf.
·1 günde
Saç baş yoldum okurken, bu kadarına da pes dedirtti! Kitapları yarım bırakmak gibi bir adetim olmadığından sonuna kadar zor dayandım. Yazarın güzelim kalemini dahi göremez oldum Ariella' nın karakterinden. Her neyse bu notu da bana ders olsun diye yazıyorum.
-"Herkesi iyi giydirebilirsin ama onlara nasıl davranacaklarını öğretemezsiniz. İyi huyları satın alamazsın."
-"Tanıdığı kimsenin yatak odasında kitaplık yoktu. Ama Ariella'nınkı ağzına kadar doluydu. Çok garipti. Yoksa değil miydi?"
Ariella göz yaşlarını sildi. "Ona aşığım."
Babası onu inceledi. -"Senin için seçeceğim bir adam olmazdı."
-"Roman olduğu için mi?"
-"Hayır, yaralı bir aslana benziyor ve yaralı hayvanlar her fırsatta etraflarına saldırırlar. Onlardan daha tehlikelisi yoktur."
Söz verdiği gibi kendisini bekliyordu.
“Ariella?” Hâlâ inanamıyordu.
“Eve döndün,” diye fısıldadı Ariella, açıkça titriyordu.
“Eve döndüm,” diyebildi şaşkınlığını üzerinden atarken. İçindeki
mutluluk dışarı çıkmaya çalışıyordu ama Emilian bu hissi bastırdı.
“Sen buradasın! Beni mi bekliyordun?”
“Nerede olacaktım ki?”
Ne yapıyordu böyle?
Mezar taşma uzandı, Raiza’nın sevgi dolu görüntüsü tekrar
gözünün önüne geldi. “Ben Roman değilim,” diye fısıldadı kendi
kendine. “Ben didikoiyım. Ben melezim.”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Tehlikeli Aşk
Alt başlık:
deWarenne Dynasty Serisi 9
Baskı tarihi:
Ekim 2013
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053431503
Kitabın türü:
Orijinal adı:
A Dangerous Love
Çeviri:
Melda Dinçel
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Bir Çingene'nin tehlikeli takıntısı...
Bir İngiliz'in tehlikeli arzusu...
Yasaklardan doğan tehlikeli bir aşk...

Küçük yaşta Roman köklerinden koparılıp varlıklı ve güçlü bir asilzade olarak yetişen Vikont Emilian St Xavier, içindeki Çingene'yi bastırmakta ve hakkındaki dedikoduları umursamamaktadır. Ancak Romanlar, annesinin İngilizler tarafından öldürüldüğü haberiyle kasabaya gelince Emilian'ın dünyası yerle bir olur.

De Warenne ailesinin ayrıcalıklı bir üyesi olan Ariella yaşıtlarının aksine sosyete, moda ve evlilikle ilgilenmeyen radikal bir düşünür ve gezgindir. Ta ki Romanlar Rose Hill'de kamp kurana ve Ariella onların karizmatik lideri Emilian'ın çekimine kapılana kadar… Emilian intikamı için mükemmel bir araç olarak gördüğü Ariella'yı kendisinden uzak durması konusunda uyarsa da genç kadın ona karşı koyamamaktadır. Ariella tehlikeli aşkı uğruna sonuna kadar savaşabilecek midir?

"Joyce, bu yeni de Warenne romanında da kendine has ateşli ihtirası, vahşi kaçamakları ve unutulmaz karakterleri harmanlamış. Kolay kolay unutamayacağınız bir hikâye…"
-Romantic Times Book Reviews-

"Brenda Joyce yine yeteneğini konuşturarak macera, yürekten tutku, değişen kaderler ve soluk kesici, dram dolu bir de Warenne hikâyesi örmüş."
-Fresh Fiction-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 48 okur

  • Yağmur Demir
  • Okuyan Lady
  • sibellla
  • sevda çimen
  • Yağmur Kar
  • Me's
  • Funda Uzunhan
  • GAMZE KILINÇ
  • Poppyl⠀ོ
  • Always alone

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.4
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%24.1
25-34 Yaş
%31
35-44 Yaş
%20.7
45-54 Yaş
%17.2
55-64 Yaş
%3.4
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%15.8 (3)
9
%15.8 (3)
8
%10.5 (2)
7
%42.1 (8)
6
%5.3 (1)
5
%10.5 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0