Tek Ses İçin

8,4/10  (10 Oy) · 
22 okunma  · 
5 beğeni  · 
505 gösterim
"Tek Ses İçin", günümüze ters düşen, çağdışı, inanılması güç öyküleri içeriyor. Yalnız, mutsuz ve hırpalanmış çocukların dehşet verici, içe işleyen öyküleri, dünyanın vahşiliğinden incinen duyarlı insanların günceleri ve konuşmaları, yaşamanın onulmaz hastalığına ilişkin tanılar ve bilgiler, bu kitabın ana izleği. Tamaro, olağanüstü büyük ilgiyle karşılanan "Yüreğinin Götürdüğü Yere Git" adlı romanından önce kaleme aldığı "Tek Ses İçin"i kendi çocukluğunun duygularına ve anılarına dayanarak yazdı. Zekasının ortalamanın altında olduğuna inanan ve aşırı duyarlılık göstererek kendini mutlak sessizliğe mahkum eden bir çocuğun çektiği acıları dile getirdi. Hem doğal, hem şiirsel, şaşırtıcı ve çarpıcı, hem serüven dolu, hem tüyler ürpertici bu anlatımda, yazar ve öbür kahramanlar, acıyı tanıyan kurban kişiliğinde birleşiyorlar.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1996
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789755106809
 • Orijinal Adı:
  Per Voce Sola
 • Çeviri:
  Semin Sayıt
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meyus Biri 
12 Mar 16:05 · Kitabı okudu · 10/10 puan

insan psikolojisini farklı ve çarpıcı hikâyelerle bize gösteren başarılı bir kitap. Beklenmedik sonlarla karşılaştım.Bu kitap insanı değiştirilemez gerçeklerin duvarlarına vuruyor.Pek iç açıcı olmasa da etkileyici.

Sevcan TO 
14 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitap, içerisinde birkaç hikayeden oluşuyor. Fakat ilk ve son hikaye, beni oldukça etkilemişti. Özellikle son hikaye; 'lav'. Üzerimdeki etkisini hala hissedebiliyorum. Kitap, hüznü, acıyı, geçmişi, dik durmayı ve savaşmayı savunan ve bunu akıcı bir dille anlatan bir yapıt. Sade ve anlaşılır bir dili var ve kişiye hayatını bir kez daha sorgulama olanağı sağlıyor. Kesinlikle okunmalı!

Kitaptan 6 Alıntı

Rezzan 
29 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Birdenbire ufacık bir nedenle insan bir başka yöne çekilir, tutumunu değiştirir, hiç bilmediği bir yola sapar.

Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 30)Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 30)
Rezzan 
29 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

''Karşısındakinin yüzüne bakmayanlar ya alçaktırlar, ya da kötü birşeyler saklıyorlardır.''

Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 10 - Can Yayınları)Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 10 - Can Yayınları)
Rezzan 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yeteneklerim vardıysa bile hiç geliştirmedim, hep tembel yaşadım, dalgalara kapılmış eski bir ayakkabı, bir teneke kutu gibi tüm yaşamım boyunca köpükler arasında ileri geri sürüklendim durdum. Ne kötülük, ne iyilik yaptım. Hiçbir şey yapmadım.

Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 118)Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 118)
Meyus Biri 
11 Mar 10:27 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Yaşam küstahlıktan, kabadayılıktan başka bir şey değildir; önüne çıkanı ezmek, bütün duyguları çiğnemek pahasına da olsa hep ileri gitmek ister.

Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 100)Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 100)
Meyus Biri 
10 Mar 17:17 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

O sıralar çoğunlukla aynı yatakta uyurduk.Annem beni yanına çağırmaz, o uyurken ben giderdim yatağına.Uçurumun kenarında duran bir dağcıya benzerdi.Ben de dik yamaçlardan atlama oyununu sevdiğim için onun sırtına yapışırdım, sabaha kadar biikte aşağılara düşer dururduk.Gün doğmadan az önce kendi yatağıma dönerdim.

Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 10)Tek Ses İçin, Susanna Tamaro (Sayfa 10)