1000Kitap Logosu
The Artist's Way
The Artist's Way
The Artist's Way

The Artist's Way

A Spiritual Path to Higher Creativity 

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.4
32 Kişi
92
Okunma
60
Beğeni
3.723
Gösterim
272 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 7 sa. 42 dk.
Adı
The Artist's Way (A Spiritual Path to Higher Creativity )
Basım
English · TarcherPerigee · 4 Mart 2002 · Karton kapak · 9781585421466
Diğer baskılar
Sanatçının Yolu
The Artist's Way
"Without The Artist's Way, there would have been no Eat, Pray, Love.” —Elizabeth Gilbert The Artist’s Way is the seminal book on the subject of creativity. An international bestseller, millions of readers have found it to be an invaluable guide to living the artist’s life. Still as vital today—or perhaps even more so—than it was when it was first published one decade ago, it is a powerfully provocative and inspiring work. In a new introduction to the book, Julia Cameron reflects upon the impact of The Artist’s Way and describes the work she has done during the last decade and the new insights into the creative process that she has gained. Updated and expanded, this anniversary edition reframes The Artist’s Way for a new century.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺47,04
8.4
10 üzerinden
32 Puan · 9 İnceleme
Buse
Sanatçının Yolu'yu inceledi.
316 syf.
·
16 günde
·
Puan vermedi
Evet, bu kitap bir kişisel gelişim kitabı fakat genel olarak bilinen kişisel gelişim kitaplarından farklı. Kitapta, sen şöyle başarırsın, kendine güven, sen her şeyi başarırsın tarzı kuru cümleler yazmıyor. Kitapta ödevler var, yazar haftalara ayırmış, onları yapmanızı istiyor. Ben bir defa baştan sona okumak istedim fakat görevlere aşinalığım var, başlamıştım. Kitabı bitirdim, şimdi görevleri düzenli bir şekilde yapacağım. Kitabı okurken görevleri yapmamamın sebebi, kitabı baştan sona anlamaktı. Yazar zaten bir kez daha okunmasını istemiş. Ben hafta hafta okurum, bir haftanın görevine geldikçe o haftayı okurum. Herkesin sevebileceği bir kitap değil ve aynı zamanda, zamanı geldiğinde okunması gereken bir kitap. Genel olarak beğendim. Başucu kitabım olacak.
Sanatçının Yolu
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Begüm Özlem Yaman
Sanatçının Yolu'yu inceledi.
316 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
Sanat spiritüel bir etkileşim yoludur. Sanatçılar önsezili insanlardır. Sanat bir inanç edimidir ve onu uygulayarak alıştırma yaparız. Tüm sanatçılar hayalcidir ve biz bu hayalleri taşıyarak buraya geliriz. Eğlenceyi düşünün. Görevi düşünmeyin. Yapmanız gerekeni yapmayın. Merakınızı uyandıran şeyi yapın. İlginizi çeken şeyi araştırın. Bilinmeyeni düşünün, bilmeyi değil. Bilinmeyen bizi çeker, yönlendirir, ayartır. (Görev ise bizi uyuşturur, bağlantımızı keser, kısıtlar.)
Sanatçının Yolu
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Saadet Özkan
Sanatçının Yolu'yu inceledi.
Sanatçının Yolu
İsmine bakıp da sadece sanatçıları ilgilendiren bir kitap olduğunu düşünmeyin. Bütün insanların içinde var olan ama tıkanmış ya da engellenmiş yaratıcı gücü ortaya çıkarmayı hedefleyen bu kitap dünyada 11 milyon baskı yapmış. . Öncelikle toplumun belleğinde yer etmiş sanatçı imgesini- yalnız, depresif, sadakatsiz, alkolik, parasız vb- yıkmakla başlıyor yazar. . SonraYyaradan'ın yaratıcılığı bazı Özel insanlara değil hepimize bahşettiğini ancak onu ortaya çıkarmanın bizim çabamıza ve inancımıza bağlı olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. " Her şey küçük ve ürkek bir adımla başlar." . İlk yapılacak olan da her sabah 3 sayfa, özgürce yazmak. Aklınızdan, içinizden ne geçiyorsa. Bu mucizevi bir çalışma insan kendiyle yüzleşiyor, zehrini akıtıyor. İkinci önemli adım ise sanatçı buluşmaları.Yalniz geçirdiğiniz bir zaman dilimi. Yürüyüş, müze- orman - kitapçı gezileri, rutinin dışına çıkabileceğiniz bir eylem olabilir. Yaratıcılığın sessizliğe ihtiyacı vardır. . 12 haftalık çalışmada içinizdeki çocuğu mutlu edecek etkinliklerde var : Kırtasiyeden renkli kalemler ,boyaları almak , abur cubur yemek, oyun ve bol hareket gibi. Aslında her bölümde yer alan soru cevap, arkeolojik kazılar da eklendiğinde oldukça yoğun bir süreç. . Düzenli zaman ayrılıp çalışmalar eksiksiz yapıldığında blokajlarınızın kaynağını, kalıplaşmış inanç veya inançsızliklarinizi fark edebilirsiniz. . Yazarın kitabın son bölümünde değindiği gibi bir grupla ya da bir kolaylaştırıcı ile okumak daha cesaretlendirici ve keyifli olacaktır. Ben öyle yaptım. . Kısaca sanatçı olmak için değil de içinizdeki yaratıcı ile buluşmak için çıktığım bu yolculukta yeni bir Saadet ile tanıştım ve onu çok sevdim
Sanatçının Yolu
OKUYACAKLARIMA EKLE
3