Timsahkuşu

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
449 gösterim
Liza on altı yaşında bir genç kızdır. Annesiyle birlikte çok ıssız bir bölgede, gösterişli bir malikânenin çiftlik evinde dünyadan ve herkesten uzak olarak geçirmiştir hayatını. Annesinin işlediği cinayetlere tanıklık etmiş, ama tüm yaşadıklarını doğal algılamıştır. Çünkü dışarıdaki hayattan kopuktur. Telefonları, televizyonları yoktur. Eve, Liza’nın annesi, eve ve malikâneye yabancı kimseyi sokmama konusunda kararlıdır. "Timsahkuşu", Liza’nın annesinin bir cinayetinin ardından evi terk etmesiyle başlar. Ve geriye, eski cinayetlere doğru uzanır.
Ruth Rendell’ın her zamanki akıcı anlatımıyla bir solukta okuyacağınız "Timsahkuşu" psikolojik gerilim edebiyatına, Liza ve Eve gibi iki ölümsüz karakter kazandırıyor. Dünyadan yeterince çekmiş, bu yüzden kendini soyutlamış olan Eve, kızını da hayatın pisliklerinden korumaya kararlı kuralcı bir kadın. Liza ise onun hayatı ancak kitaplarda yakalayan, günlük yaşamın hayhuyundan habersiz yetişmiş masum kızı. İşte bu iki karakter ve çevrelerinde dönen olaylar okuyucuyu sarıp sarmalıyor. Rendell, yine çarpıcı bir romana imza atıyor ve okuyucuyu son ana kadar merakta bırakmayı başarıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2006
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9789752934481
 • Orijinal Adı:
  The Crocodile Bird
 • Çeviri:
  Sevinç Kabakçıoğlu, Duygu Korhan
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 5 Alıntı

"Birine uzun bir hikaye anlatıyorsan, çok fazla bir şeyin olmadığı bir bölüme geldiğini söylemezsin. Bu, dinleyicinin, hikayenin sonuna olan ilgisini yok eder."

Timsahkuşu, Ruth Rendell (Sayfa 196)Timsahkuşu, Ruth Rendell (Sayfa 196)

"Evliliğe inanmıyorum ama aklım çelindi bir kere. Evlilik, gerçekten de bir ölüm makinesi tarafından yutulmanın ilk aşaması."

Timsahkuşu, Ruth Rendell (Sayfa 110)Timsahkuşu, Ruth Rendell (Sayfa 110)