Üç Perdelik Cinayet

8,3/10  (23 Oy) · 
84 okunma  · 
16 beğeni  · 
716 gösterim
İki cinayet; eski bir aktör, onun çocukluk arkadaşı, tiyatroya meraklı yaşlı bir adam ve tabii ki bu cinayetlerin peşinde Hercule Poirot.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789752101890
 • Orijinal Adı:
  Three Act Tragedy also Murder in Three Acts
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Ayşenur 
12 Tem 22:51 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Arada bir Agatha Christie okumak iyi geliyor. Hele içerisinde Hercule Poirot varsa tadından yenilmez :)
Spoiler içerebilir
Yine bir Agatha Christie klasiği. Ama bu kez cinayeti işleyeni kitabın ilk sayfalarında çözdüm. Kitapta üç cinayet vardır birbirleriyle bağlantılı. İlk iki cinayet yine klasik olarak bir davette işlenir. Ama işin garip tarafı ölen kişiler kimseye zararları olmayan ve çevrelerinde sevilen kişilerdir. Cinayetin işlenmesi için hiçbir sebep bulunamaz. Ama gri hücrelerini çalıştıran dahi dedektifimiz bu işi de halleder ve suçluyu bulur.
Kitap akıcı ve heyecanlı gidiyor. Olaylar okuyucuyu sıkmadan ilerliyor. Hercule Poirot'nun ilk sayfalarda geri planda kalması pek hoşuma gitmese de sevdim kitabı. Tavsiye ederim.. keyifli okumalar

Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir Hercule Poirot romanı. Bay Satterwhite ve Poirot meşhur aktör Sir Charles'ın evine bir çok insanla beraber davet edilir. Ancak davette Babbington adlı bir rahip garip bir şekilde ölür. Charles bunun bir cinayet olduğundan şüphelenir ama kimse inanmaz. Sonra başka bir yerde yakın arkadaşı doktor Bartholomew de ölür. Bu bir cinayettir ve artık Charles'a inanırlar. İki davete de giden biri işlemiştir cinayeti. Charles bir dedektif rolüne girer ve Satteewhite ve hoş bir kız olan Egg ile cinayetleri araştırmaya başlar. Bu arada hastanede bir kadın daha öldürülür. Ancak çok sürpriz bir isim olan katili yine sadece Hercule Poirot bulacaktır. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Hatice Çiçekçi 
 07 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın sonunun böyle biteceğini hiç tahmin etmemiştim. (Her kitabinda olduğu gibi aslında

Kitaptan 6 Alıntı

Ayşenur 
13 Tem 22:51 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kendisini pek beğenen, durmadan övünen biriyle karşılaştığım zaman onda aslında korkunç bir aşağılık duygusu olduğunu düşünürüm.

Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 96 - altın kitaplar)Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 96 - altın kitaplar)
Seval Arslan 
02 Ağu 01:37 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Kendini pek beğenen, durmadan övünen biriyle karşılaştığım zaman, onda aslında korkunç bir aşağılık duygusu olduğunu düşünürüm."

Üç Perdelik Cinayet, Agatha ChristieÜç Perdelik Cinayet, Agatha Christie
mthemaximilian 
09 May 00:58 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Korkmayın, Sir Charles. Kadınlar çoğunlukla erkeklere karşı zalim davranmazlar. Bir tek erkek bakımından hainleşebilirler, ama o başka. Kadınlar daima diğer kadınlara karşı amansızdırlar."

Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 133 - altın kitaplar)Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 133 - altın kitaplar)