Üç Perdelik Cinayet

8,6/10  (14 Oy) · 
63 okunma  · 
10 beğeni  · 
618 gösterim
İki cinayet; eski bir aktör, onun çocukluk arkadaşı, tiyatroya meraklı yaşlı bir adam ve tabii ki bu cinayetlerin peşinde Hercule Poirot.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789752101890
 • Orijinal Adı:
  Three Act Tragedy also Murder in Three Acts
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir Hercule Poirot romanı. Bay Satterwhite ve Poirot meşhur aktör Sir Charles'ın evine bir çok insanla beraber davet edilir. Ancak davette Babbington adlı bir rahip garip bir şekilde ölür. Charles bunun bir cinayet olduğundan şüphelenir ama kimse inanmaz. Sonra başka bir yerde yakın arkadaşı doktor Bartholomew de ölür. Bu bir cinayettir ve artık Charles'a inanırlar. İki davete de giden biri işlemiştir cinayeti. Charles bir dedektif rolüne girer ve Satteewhite ve hoş bir kız olan Egg ile cinayetleri araştırmaya başlar. Bu arada hastanede bir kadın daha öldürülür. Ancak çok sürpriz bir isim olan katili yine sadece Hercule Poirot bulacaktır. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Hatice Çiçekçi 
 07 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın sonunun böyle biteceğini hiç tahmin etmemiştim. (Her kitabinda olduğu gibi aslında

Kitaptan 3 Alıntı

Zagor 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Olaylar insanlara gelir. İnsanlar olaylara gelmez. Neden bazı kimselerin yaşantısı çok heyecanlı, bazılarının da sıkıcıdır? Çevreleri yüzünde mi? Hiç de değil. İnsan dünyanın bir ucuna gider, yine de başına bir şey gelmez. O bir yere erişemeden bir hafta önce katliam olur. Oradan ayrıldıktan bir gün sonrada şiddetli bir deprem. Binemeyip kaçırdığı gemi kazaya uğrar. Başka bir adam küçük bir kasabada oturur. Her gün şehre, işine gider. Ama başına türlü şeyler gelir. Şantajcılarla, güzel kızlarla, gangsterlerle karşılaşır... Senin Hercule Poirot gibi kimselere gelince, onların cinayet aramalarına gerek yoktur. Çünkü cinayet onları bulur."

Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 14)Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 14)
Zagor 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Ben yaşlıyım ama genç olmanın ne demek olduğunu unutmadım." Pairot'un sesi yumuşamıştı. "İşte sizin derdiniz bu, dostum. Gençlik. İnsan gençken kendini olduğundan kötü göstermeye çalışır. Benim yaşımda ise.. iyi yanlarını vitrinde teşhir etmeye çalışır." Yüzünü, neşeyle hafifçe buruşturdu.

Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 152)Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 152)
Zagor 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Benliğinin derinliklerinde her insan yapayalnızdır. Ben hep yalnızdım zaten."

Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 33)Üç Perdelik Cinayet, Agatha Christie (Sayfa 33)