Wildcard: Joker Oyuncunun Hikayesi (Rövanş Zamanı (Wildcard Serisi - 2))

·
Okunma
·
Beğeni
·
8,5bin
Gösterim
Adı:
Wildcard: Joker Oyuncunun Hikayesi
Alt başlık:
Rövanş Zamanı (Wildcard Serisi - 2)
Baskı tarihi:
21 Eylül 2019
Sayfa sayısı:
344
Format:
Ciltli
ISBN:
9786052177365
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Wildcard (Warcross #2)
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Baskılar:
Wildcard: Joker Oyuncunun Hikayesi
Wildcard
Her şey mümkün. Bu sefer hayatları pahasına bir oyun başlıyor.

Emika Chen, Warcross Şampiyonası’ndan sağ çıkmayı zar zor başarmıştı. Artık Hideo’nun yeni NöroLink algoritmasının ardındaki gerçeği bildiğinden, bir zamanlar hayranlık duyduğu, kendi tarafında olduğunu sandığı kişiye güvenemiyordu.

Hideo’nun planlarını durdurmak için Emika ve Anka Süvarileri bir araya gelecekti. Fakat bilmedikleri bir şey vardı: Tokyo’nun neon ışıklı sokaklarını tehdit eden yeni bir tehlikeyle karşılaşacaklardı. Birileri Emika’nın başına ödül koymuştu ve Emika’nın hayatta kalmak için tek şansı Sıfır ve acımasız Kara Zırhlar’dı. Ancak Emika, Sıfır’ın aslında göründüğü gibi biri olmadığını çok geçmeden fark edecek ve koruması altına girmenin bir bedeli olacağını öğrenecekti.

Bir ihanet zincirinin ortasında, özgür iradenin geleceği tehlike altındayken Emika, sevdiği adamı durdurmak için ne kadar ileri gidecekti?

“Lu’nun gelecek için çizdiği dünyanın insanı içine çeken teknolojisi fazlasıyla gerçekçi. İnanılmaz hareketli fakat aynı zamanda duygusallık barındıran bir hikâye.”
—Publishers Weekly, starred review

“Kurgu fevkalade. İlk kitapta olanlara bağlanan bir sürü ufak detay var. Zorlama gelmeyen sürprizler ve karakterlerin gelişiminden gelen bir gücü var hikâyenin. Akıcı, yoğun ve muhteşem bir kitap.”
—Kirkus Reviews, starred review

“İnanılmaz ihanetlerle dolu, sürükleyici bir hikâye. Seri okumayı sevenler bu kitaba bayılacak.”
—Booklist
344 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Ya nası ya?Yarım saattir aynı cümleyi söyleyip duruyorum.Şu Marie Lu ya bir IQ testi yaptırsınlar merak ettim kaç çıkacak.Birinci kitabı sevdiyseniz ikinci kitapta ÇILDIRACAKSINIZ!
344 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
10 yıldız 100 yıldız 1000 yıldız :)
Okuduğum en mükemmel ilk 5 seriye girdi bu kitap..
Warcrossu bitireli birkaç ay olmasına rağmen çok beklemediğim için mutluyum açıkcası.. Marie Lu gerçekten mükemmel bir yazar, kitap o kadae net zihinde canlanıyor ki, Nörolink evrenini yaşadım resmen.. 2 kitaplık bir seri olması tam kıvamında olmuş, ilk kitabın üzerine 2. Kitap zirve resmen.. Bu seriyi okuyun okutun, dilerim animesi, dizisi filmi herşeyi çıkar.. Mükemmeldi, harikuladeydi.. Alkışşşşlarrr Marie Lu'ya :))))
 • Warcross
  8.8/10 (1.205 Oy)962 beğeni2.381 okunma260 alıntı20,3bin gösterim
 • Illuminae
  8.6/10 (574 Oy)472 beğeni1.085 okunma287 alıntı18,4bin gösterim
 • Şah
  8.6/10 (363 Oy)275 beğeni857 okunma166 alıntı3.943 gösterim
 • Genç Elitler
  8.5/10 (480 Oy)376 beğeni978 okunma227 alıntı10bin gösterim
 • Fangirl
  7.6/10 (281 Oy)174 beğeni687 okunma251 alıntı9,1bin gösterim
 • Cress
  9.1/10 (627 Oy)475 beğeni1.460 okunma192 alıntı5,9bin gösterim
 • Kral Katili
  8.1/10 (261 Oy)193 beğeni615 okunma67 alıntı4.621 gösterim
 • Winter
  9.2/10 (505 Oy)390 beğeni1.139 okunma289 alıntı5,3bin gösterim
 • Birimiz Yalan Söylüyor
  7.9/10 (332 Oy)210 beğeni693 okunma75 alıntı7,2bin gösterim
 • Bu Bizim Hikayemiz
  8.6/10 (318 Oy)238 beğeni591 okunma79 alıntı6,4bin gösterim
344 syf.
·Beğendi·10/10
Herkese selam Wildcard Warcross'un devam kitabı. Kitabı bitirmeme rağmen hala yazarın kurduğu o müthiş nörolinkin içinde hissediyorum kendimi. Evet bu kitap sizi uykusuz bırakacak türden. Daha ilk sayfada yazar sizi kurduğu dünyanın içine çekiyor. Warcross'a nazaran daha aksiyonlu ve daha heyecanlıydı. Warcross'ta aklımızda kalan bütün soru işaretleri çözüldü. Yazarın hayal gücüne hayran kalmamak elde değil mutlaka okuyun
344 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Marie Lu hakkında her zaman söylediğim tek bir şey vardır. Marie Lu, hataları olduğunu kabul eden ve kendini geliştiren bir yazar. Wildcard'da da bunu gayet rahat görebiliyoruz. Kadın bu kitapta seviye değil lig atlamış resmen.

Warcross'u Hideo'nun psikopat planı ve sıfırın şok edici (!) -tahmin edemeyen var mıydı?- gerçek kimliğinin eşliğinde bitirmiştik. Wildcard'da da hikayeye bıraktığımız yerden devam ediyor, Hideo'nun nasıl böyle bir psikopata dönüştüğünü anlamaya çalışırken bir yandan da Sasuke Tanaka'nın hikayesini öğreniyoruz. Tabii bir de dünyayı manyak Hideo'nun beyin yıkayan algoritmasından kurtarmaya çalışıyoruz ama Marie Lu bu konuyu kitabında nasıl ikincil element yaptıysa ben de bunu yorumda ikinci plana atacağım çünkü... Çünküsünü okuyunca anlayacaksınız.

Marie Lu, ters köşe yapmayı seven bir yazar ve bu kitapta da cidden çok iyi bir ters köşe var. Bir tane de 'olmasa da olurdu' ters köşesi var ama yani cidden şapkam olsa Marie'ye çıkartırdım çünkü cidden kadın kendini aşmış ve okuyucu nasıl en iyi şekilde şaşırtacağını ve hikayenin en önemli noktasını nasıl işleyeceğini çok iyi çalışmış. Teşekkür yazısında yazar, Wildcard'la ne kadar çok uğraştığından ve kitabın onu nasıl zorladığından falan bahsetmiş. Ben kendisini tebrik ediyorum çünkü kitabı okuduğunuzda bu uğraşılmışlık hissini alıyorsunuz. Sasuke'nin hikayesi asla baştan savma bir hikaye değil. Yüzünüze soğuk su çarpacak bir tanesinden.

Hideo hepinizin de bildiği gibi kitaptaki "kötü" karakterimizdi. Sanırım Marie Lu hariç herkes demem daha doğru olur çünkü kendisini bana Hideo ile ne yapacağından pek emim olamamış gibi geldi. Kitabın başında karakterlerimizin kesinlikle, hiçbir istisna olmaksızın karşı olduğu ve kendini kaybetmiş biri olarak yansıtılan Hideo, sonlara doğru "Yok ya, o da işte ne yapsın kardeşini arıyor. Her şey Sasuke için. İşte o aslında iyi biri niye öyle diyorsunuz." kafasında anlatılmıştı. Birden etrafındaki herkes onun yaptıklarını kafaya takmamaya başladı ve bundan daha kötüsü Hideo yaptıklarından pişman bile değildi... Marie Lu'yu hikayenin bu noktasında delicesine kınadım ve kınıyorum. İşine gelince pamuk gibi işine gelmeyince dünyanın ayarlarını bozan ve bunları asla ve asla düzgün bir mantık çerçevesinde yapmayan karakterler yazmandan bıktım artık kadın! Lütfen karakterleri temeli sağlam bir çizgide yürütmeyi de başar artık.

Hideo dışında eski karakterlerimiz yine aynı kafalardaydı. Karakter gelişimi açısından pek bir şey görmedim onlarda. Emika da ilk kitapta nasılda burada öyleydi ve karakterle duygu açısından asla bağ kuramadım. Yine de kötü bir karakter diyemem. O asi kişiliğini ve rengarenk saçlarını seviyorum ama keşke keşke ve keşke Hideo ile aralarındaki ilişki daha başka olsaydı. Emika çok harika bir karakter olabilirdi ama yazar onun yerine Hideo'ya saçma sapan bahaneler yazmakla uğraşmış...

Wildcard Sıfır'ın yani Sasuke'nin hikayesini anlatıyor. Ee bu noktada da hikayeye ona bağlı yeni karakterler giriyor. Bu karakterlerden favorim Jax'dı. -aka @lbardugo- Kendisi Emika'nın olmasını istediğim her şeydi ve bunun yanı sıra çok havalıydı. Jax'ın kısa bir macerasını anlatan bir novella harika olurdu çünkü üzerinde biraz daha durulursa muhteşem bir karakter olabilir kendisi. Emika ile bağ kuramamış olmama rağmen Jax ile kurdum ve çok ağladım. Canım Jax

Kitabın iki ters köşesinden ve bunlardan birinin okuyucuyu muhteşem bir şoka sokacağından bahsetmiştim. Keşke kitabı o ters köşeyle bıraksaydı ve bir yenisini daha eklemeseydi. Bence ikinci olayı okuduğumuzda ilkinin etkisi baya azıldı ve ikincisi beni o kadar da şok etmedi. Marie Lu'nun bir gün kariyerinin en kusursuz kitabını yazacağından ve herkesi büyüleyeceğinden eminim ama o kitap Warcross veya Wildcard değil. Yine de çok yaklaştığını hissediyorum ve Marie Lu tarafından da büyülenmeye hazırım. Bir de Marie Lu'dan seri değil de tek kitaplık muhteşem bir öykü beliyorum. Bakalım bakalım gelecek yıl Efsane 4 hariç karşımıza nasıl kitaplarla çıkacak...
344 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
.
___Spoiler içerir. ___
.
Emika, Hideo'nun asıl amacının Nörolink aracılığıyla lensler üzerinden insanları yönetmeye çalışarak kötülük yapmalarını engellemek olduğunu öğrenir.
.
Yaptığı bu şeyin insanların kendi iradesi dışında kontrol etmesini saçma bulan Emika engellemek için kendini hiç beklemediği bir macerada bulur. Hideo ile yaptığı anlaşmada casusluk yaparak bazı bilgiler edinmesi gerekirdi. Fakat Emika yine ters giden birşeyler olduğunu anlar. Aslında Sıfır'ın (Hideo'nun kayıp olan kardeşi) peşindeyken bir anda Sıfır'la anlaşma yaparak Hideo'nun planlarını altüst etmek için araştırmaya başlar. Fakat Sıfır hiç de Emika'ya anlatıldığı gibi biri değildir. Onu tanıdıkça ve tesadüfen aslında yapay bir zeka olduğunu öğrendiğinde Hideo'nun ve tüm insanları bu durumdan korumak için yine kendini tehlikeye atar.
.
Enteresan ters köşeler var kitapta Emika hikayenin sonunda Hideo'ya iş teklifinde bulunur. Emika için zaten sıradan biri değildir. Serinin final kitabı olduğunu biliyorum ama böyle bitmemeliydi demekten kendimi alamıyorum.
Wildcard tamamen Sıfır 'ın hayatına odaklanarak devam ediyor.Enteresan bir kurgu gerçekten ben severek okudum, sıradışı :) çok şey yazmak isterdim. Abartmamak gerek :) kurgu sevenlerdenseniz kesinlikle keyifli bir hikaye. :)
344 syf.
·3 günde·10/10
Biraz okuyayım da yarın okumaya devam ederim diyip bir anda biten kitaplar vardır ya hani... Onlardan biriydi.
Wildcard efsaneydi. Baştan sona harikaydı.
Favorim Jax bu arada... Sonda duygulandırdı beni zaten.
Onun dışında kitap hakkında ne desem spoiler olacak gibi geliyor. Sadece kitaptaki sonlarda olan olay beni çok etkiledi. Sıfır ve Hideo, Asher, Roshan, Emika ve diğerleri... Harikaydılar. Jax zaten kitaptaki en favori karakterim oldu. Onun dışında da Taylor falan zaten ne desem bilemedim...
Marie Lu, bir şaheser yaratmıştı. Bu seriyi okumalısınız.
344 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Warcross'un ikinci kitabı, rövanş zamanı ve joker oyuncunun hikayesi. İlk kitaptan sonra bu da çok güzeldi. Emika Warcross şampiyonasından zor kurtulmuştu ve Hideo'nun yarattığı NöroLink algoritmasının gerçek yüzü ortaya çıkmıştır, artık Emika ona da güvenemiyordu. Emika Hideoyu durdurmak için bir takımla çalışacaktır. Bu arada biriside Emika'nın başına ödül koymuştur. Tek şans Sıfırdır. Ama onunda göründüğü gibi olmadığı ortaya çıkar ve işler daha da zorlaşır.
İlk kitap olan Warcross'u okuduktan sonra bu kitap hakkındaki beklentilerim çok yüksek. Daha okumanın fırsatını bulamadım ama okuduğum zmana çok beğeneceğime eminim. Çünkü yazarı Marie Lu.
344 syf.
·15 günde·Beğendi·8/10
Kitabın sonundaki yazarın teşekkür notunda "Eğer Warcross kolay çocuksa, Wildcard sonu hep müdürün odasında biten yaramaz çocuk oldu" yazıyor. Bu güzel 2 kitaplık macerayı bitirdiğimde okuduğum ilk cümlenin bu olması beni mutlu etti.
İlk kitabini okuyup Warcross evreni evrenine daldıktan sonra 2. kitaptaki aksiyon ve hareketlilik kitabi benim için çok daha güzel kıldı.
Online oyun oynamayı çok seven biri olarak böyle kitapları okumaya bayılıyorum. Bu kitaplardaki aksiyonun ve merak unsurlarının hiç azalmaması insanı hep bir sonraki sayfayı okumak zorunda bırakıyor. Okunmaya değer bir seri olduğunu düşünüyorum. 10/10
344 syf.
·Puan vermedi
Warcross'dan 1000kat daha iyiydi bana göre . Çok çok çok çok beğendim . Kitapla birlikte bazı yerlerde çok heyecanlı oluyor . Sonunun böyle olacağını hiç tahmin etmezdim . Daha farklı bişiyler bekliyordum . Kötü deildi sonu . Ama yinede farklı düşünmüştüm. Bu konuda sürpriz oldu . Zaten Warcross u okuyup bunu okumamak elde deildi.
344 syf.
·3 günde·10/10
Bu kitap Gerçekten de şu ana kadar okuduğum diğer kitaplardan çok daha farklıydı, beni çoğu kitaptan daha fazla etkiledi. Açıkçası çoğu yerde kitabı gördüğüm için hiç okumak istememiştim. Sonradan aldım ve daha önce almadığım için bin pişman oldum. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Bu kitap ilkine göre daha iyiydi bence ilk kitapta aklımda kalan soru işaretleri bu kitabı okumamla yerini doldurdu. Emika'ya kitabın başından sonuna kadar hayran oldum. Böyle güçlü kız karakterlere bayılıyorum zaten. Hideo'ya ise hem çok kızdım ama bir yerden sonra hak verdim. Bazı şeyler insanın istediği gibi olmaz onunda öyle oldu. Sıfır ise çok sevmiştim ve onun hakkında da bir gerçeği öğrenince ayrı bir şok yaşadım. Kitaba yeni karakterler girmiş ama bir karakter vardı ki onun kitabın sonlarına doğru bu kadar çok olayların içinde olacağını hiç düşünmemiştim ve çok sövdüm o karaktere. Birde şöyle bir sorun oluyor bazen karakter isimleri yabancı olduğu için karakterlerin kız-erkek olup olmadığını anlayamamıştım. O yüzden ikinci kitapta o konuda da şaşırdım biraz. Yani yazar bize dolu dolu, ters köşelerle dolu bir kitap yazmış. Başından sonuna kadar tam tamına beğendiğim bir kitaptı benim için :)
344 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kelimenin tam anlamıyla muazzam. Eğer Warcross'u sevdiyseniz Wildcard'a bayılacaksınız. Çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim çünkü her şey spoiler'a girecek. Eğer Warcross'u çok beğenmediyseniz de Wildcard'a bir şans verin derim.
Gerçeklik ve sanal arasındaki fark buydu. Gerçeklik, sevdiğiniz kişileri kaybedebileceğiz bir yerdi. Gerçeklik, kalbinizdeki çatlakları hissedebileceğiniz bir yerdi.
"Hissettiğim tek şeyse, Sıfır'ın zihnimin içine girip en değerli Hatıramı çaldığında yaşadığım tüylerimi diken diken eden histi."
Marie Lu
Sayfa 66 - Yabancı Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Wildcard: Joker Oyuncunun Hikayesi
Alt başlık:
Rövanş Zamanı (Wildcard Serisi - 2)
Baskı tarihi:
21 Eylül 2019
Sayfa sayısı:
344
Format:
Ciltli
ISBN:
9786052177365
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Wildcard (Warcross #2)
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Baskılar:
Wildcard: Joker Oyuncunun Hikayesi
Wildcard
Her şey mümkün. Bu sefer hayatları pahasına bir oyun başlıyor.

Emika Chen, Warcross Şampiyonası’ndan sağ çıkmayı zar zor başarmıştı. Artık Hideo’nun yeni NöroLink algoritmasının ardındaki gerçeği bildiğinden, bir zamanlar hayranlık duyduğu, kendi tarafında olduğunu sandığı kişiye güvenemiyordu.

Hideo’nun planlarını durdurmak için Emika ve Anka Süvarileri bir araya gelecekti. Fakat bilmedikleri bir şey vardı: Tokyo’nun neon ışıklı sokaklarını tehdit eden yeni bir tehlikeyle karşılaşacaklardı. Birileri Emika’nın başına ödül koymuştu ve Emika’nın hayatta kalmak için tek şansı Sıfır ve acımasız Kara Zırhlar’dı. Ancak Emika, Sıfır’ın aslında göründüğü gibi biri olmadığını çok geçmeden fark edecek ve koruması altına girmenin bir bedeli olacağını öğrenecekti.

Bir ihanet zincirinin ortasında, özgür iradenin geleceği tehlike altındayken Emika, sevdiği adamı durdurmak için ne kadar ileri gidecekti?

“Lu’nun gelecek için çizdiği dünyanın insanı içine çeken teknolojisi fazlasıyla gerçekçi. İnanılmaz hareketli fakat aynı zamanda duygusallık barındıran bir hikâye.”
—Publishers Weekly, starred review

“Kurgu fevkalade. İlk kitapta olanlara bağlanan bir sürü ufak detay var. Zorlama gelmeyen sürprizler ve karakterlerin gelişiminden gelen bir gücü var hikâyenin. Akıcı, yoğun ve muhteşem bir kitap.”
—Kirkus Reviews, starred review

“İnanılmaz ihanetlerle dolu, sürükleyici bir hikâye. Seri okumayı sevenler bu kitaba bayılacak.”
—Booklist

Kitabı okuyanlar 1.179 okur

 • İpek
 • *Sude*
 • sudenaz mert
 • Misha
 • Zeynep Özaltun
 • Öykü Mine Koray
 • Kadir Hamzaçebi
 • azdvcaz
 • Ayşe Nur Kamçı
 • Galeta

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%39.3 (230)
9
%19 (111)
8
%13.8 (81)
7
%7.7 (45)
6
%2.2 (13)
5
%1.2 (7)
4
%0.7 (4)
3
%0.5 (3)
2
%0.3 (2)
1
%0.2 (1)