Yakut Şövalye Elenium 2. Kitap

8,7/10  (11 Oy) · 
39 okunma  · 
12 beğeni  · 
520 gösterim
"Dünyasını kaybedenler yeni bir dünya kurmak zorundadır."

Elenia Kraliçesi Ehlana zehirlenmişti ve her ay bir şövalyenin ölümüyle ayakta duran büyülü kristal onu yaşamda tutuyordu. Ve kraliçenin şampiyonu Sör Sparhawk, onun tamamen iyileşmesi için gereken şeyen, beş yüzyıl önce kaybolan Bhelliom adlı sihirli güçleri olan bir mücevher olduğunu öğrendi. Sparhawk ve dostları, kayıp mücevheri bulmak için unutulmuş bir savaşın izini sürmeye başladılar.

Hırsızlar, dileciler, krallar, büyücüler, tanrıçalar, savaşçılar, şeytani yaratıklar, kötü tanrılarla dolu bir labirentin içinde uzayıp giden ölümcül bir yolculuk.

Unutmayın hikayeler ikiye ayrılır, gerçek olanlar ve gerçek olması gerekenler, karar sizin.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 1999
 • Sayfa Sayısı:
  349
 • ISBN:
  2780071144701
 • Orijinal Adı:
  The Ruby Knight
 • Çeviri:
  Ferhan Ertürk
 • Yayınevi:
  Altıkırkbeş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
31 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Sparhawk, Bhelliom'u bulabilmek için yoldaşları Sephrenia, Talen, Kurik, Bevier, Tynian, Ulath, Berit, Kalten ve küçük kız Flüt ile yola çıkar. Bunun için eski savaşın olduğu yerdeki hikayeleri takip edecektir. Ama misafir olduğu yerde kuşatmaya uğrar. Güçlükle kaleden kaçarlar ve göl kenarında pek çok tehlike atlatırlar. Azash, peşlerine bir Arayıcı takmıştır ve bu Arayıcı, insanları zombi haline getirip Sparhawk'a saldırtmaktadır. Tynian'ın nekromansi yeteneği ile taşa çok yaklaşırlar ama taşı yapan troll Ghwerig de onun peşindedir. Ghwerig taşı bulur ve kaçar. Onu yakalamaya çalışırken Thalesia kralı Wargun'un ordusuna yakalanan ekip, ordunun içinde mahsur kalır. Wargun Rendorları yok etmek istemektedir ve Rendorların ordusunun başında Martel vardır. Başpiskopos Annias kendi oğlu Lycias'ı tahta oturtmak için her şeyi yapmaktadır. Ama kraliçe Ehlana'nın fazla zamanı kalmamıştır ve Sparhawk'ın Bhelliom'u Ghwerig'den alması gerekir. Flüt konuşmaya başlamıştır ve kavaldan çıkan sesi aslında ağzıyla çıkardığı ortaya çıkmıştır. En sonunda tanrıça Aphrael olduğu ortaya çıkacaktır. Ordudan kaçmayı başaran Sparhawk, Talen, Flüt ve Sephrenia acaba Ghwerig'in yaşadığı yeri bulup taşı elinden alabilecek midir? Bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Yakut Şövalye benzeri kitaplar