Kehanetin Oyuncağı Belgariad 1. Kitap

8,3/10  (10 Oy) · 
48 okunma  · 
7 beğeni  · 
730 gösterim
Bu ciltte, küçük bir çiftlikte büyüyen Garion´un, Pol Teyzesi, ihtiyar masalcı "Bay Kurt", Çerek savaşçısı Barak ve casus, hırsız ve akrobat İpek ile birlikte, Torak´ın müridi Zedar tarafından çalınan Taşın peşine düşmesinin hikâyesi anlatılıyor. Garion bu arayış boyunca, dünyanın sandığı gibi düzenli, mantık kurallarına göre işleyen bir yer olmadığını, büyünün gücünü ve en yakınındaki insanların bile aslında onun sandığı kişiler olmadıklarını öğrenecek...
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2006
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789753422598
 • Çeviri:
  Bülent Somay
 • Yayınevi:
  Metis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Erhan 
13 Eyl 00:58 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

David Eddings'in Belgariad ve Mallarion serilerini okuyalı 20 yıl gibi oldu. Bu süre zarfında kitapları keyifli bir şeyler okumak isteyen herkese tavsiye ettim. Ellenium ve Tamuli serilerini de okursanız, yazarın (ya da yazarların, eşiyle birlikte yazdığını göz önüne alırsak) fazla tekrara düştüğü, hep birbirine benzeyen stereotip karakterler yarattığı,iyilerin fazlasıyla mükemmel, kötülerin de fazlasıyla kötü olduğu gibi çıkarımlarda bulunabilirsiniz. Ama gerek anlatım dili, gerekse insanı yarattığı dünyanın içine çekmedeki başarısı, bu serilerin sadece fantastik edebiyat sevenlere değil, bir kitabı zevk almak için okuyan herkese hitap etmesini sağlamıştır. Kötü kapak tasarınlarını dikkate almazsanız güzel bir deneyim yaşayacağınza eminim.

Avernus 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitabı alırken ne yalan söyleyeyim kapağı hiç içime sinmemişti fakat iyi kide alıp okumuşum diyorum, akıcı anlatım, özgün kurgu ve güzel bir macera isteyenler serinin bu ilk kitabını deneyebilir.

Elif Küçükler 
13 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birkaç yıl oluyor bu seriyi okuduğum çok güzel bir seriydi okumanızı tavsiye ederim...

Kitaptan 1 Alıntı

"Olaylar at gibidir," dedi Hettar. "Bazen kaçıp giderler. Ama bir süre koştuktan sonra tekrar yavaşlayıp yürümeye başlarlar. O zaman neyin ne olduğunu anlamaya fırsatın olur."

Kehanetin Oyuncağı, David Eddings (Sayfa 236 - Metis Yayınları _ 2002)Kehanetin Oyuncağı, David Eddings (Sayfa 236 - Metis Yayınları _ 2002)