Yeni Bahar The Wheel of Time (Zaman Çarkı) Serisi 0 - Başlangıç Kitabı

9,4/10  (11 Oy) · 
43 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.261 gösterim
Tar Valon kuşatılmış. Vakanüvis dünyayı Karanlık Varlık´tan kurtarabilecek yegane insanın, Ejder´in doğduğuna dair kehanette bulunuyor ve sırf tesadüf eseri, Vakanüvis´in yanında Moiraine Damodred ve Siuan Sanche var. Dünyanın Gözü´nde Emond Meydanı´na gelen soğuk ve vakur Aes Sedai´den çok farklı bir Kabul Edilmiş olan saf, eşek şakalarından hoşlanan Moiraine Damodren, en iyi arkadaşı Siuan Sanche ile birlikte, yeni doğan bebeği bulmayı ve ona yardım etmeyi aklına koyuyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2004
 • Sayfa Sayısı:
  351
 • ISBN:
  9789752733985
 • Orijinal Adı:
  New Spring
 • Çeviri:
  Niran Elçi
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Atilla Kuru 
07 May 21:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Zaman Çarkı serisinin hikaye bütünlüğüyle doğrudan ilgisi yok diye okumayanlar çok şey kaybeder. Seriyi daha iyi anlamak için okunabileceği gibi sadece yazarın üslubu bile kitabı rahatlıkla okutabilir.

Serdar Poirot 
31 Tem 16:09 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Malkier Lordu Lan Mondragoran, Aiellerle olan savaş için komuta ettiği ordu ve hocası Bakuma ile yola çıkar. Sevdiği kadın Edyan, onun kral olmasını isterken o istememektedir. Bu arada Beyaz Kule'de yani Ais Sedai'lerin bulunduğu okulda Kabuledilenler Moiraine Demograd ve Siuan, bağ yapma ile olan töreni geçer ve birer Ais Sedai olarak Mavi Aich'e geçer. Ama bundan önce büyük bir Sedai'nin kehaneti ile o gün doğacak bir çocuğun büyük savaşta yer alacağını ve savaşın kaderini değiştirebileceğini öğrenirler. Bu yüzden Moiraine, Sedai olduktan bir süre sonra Kule'den kaçar ve o bebeği bulmak üzere yola koyulur. Bu esnada büyük Sedailer öldürülmektedir ve Moiraine'in yolu Lan, Bakımuma ve Ryne ile kesişir. Birbirlerini anlamaya çalışan ve sürekli çatışan bu ekibin ayrı dertleri vardır. Gittikleri sarayda büyü bir Sadei olan Merean ile karşılaşırlar ve onun bir kötü Aech olduğu ortaya çıkar. Siuan, Kule'ye geri dönecektir ve Moiraine, Lan'la bir kez daha karşılaşacaktır. Acaba Lan'ı kendi muhafızı olması için ikna edebilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

RAMAZAN ÖZKUL 
21 Ağu 11:56 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Zaman Çarkı okurları iyi bilir ,Moraine ve Malkier Kralı olan muhafızı Lan'ı,Siuan'ı ve diğer Aes Sedaileri,hepsinden de öte Yenidendoğan Ejder'i.Yeni Bahar'da tüm bunların nasıl gün yüzüne çıktığına ,Moraine ile Siuan'ın amansız bir görev için yola cikislarina,Aes Sedailiğe terfi edişlerine ,Yenidendoğan Ejderin doğum sürecine ve Moiraine'in Kara Ajahla ilk ciddi sınavına,Lan ile aralarinda muhafız bağı kuruşuna tanıklık ediyoruz.14 ciltten oluşan destansı yolculuğun bir nevi ilk paragrafı olan Yeni Bahar' Zaman Çarkı okurlarının mutlaka okunması gerekiyor.On üzerinden on,muhteşem detaylar,tasvirler ve entrikalarla dolu bir hikaye....

Kitaptan 2 Alıntı

Atilla Kuru 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"İnsanların, gördüklerini bildikleri ile birleştirip, inanmak istedikleri ile harmanlamak gibi bir alışkanlıkları vardı."

Yeni Bahar, Robert Jordan (Sayfa 357)Yeni Bahar, Robert Jordan (Sayfa 357)
Atilla Kuru 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Bir erkek ölebileceğini düşündüğünde, kendisinden bir parçayı geride bırakmak ister. Bir kadın erkeğinin ölebileceğini düşündüğünde, ondan bir parçayı çaresizce ister. Sonuç, savaş sırasında doğan pek çok bebek olur."

Yeni Bahar, Robert Jordan (Sayfa 89)Yeni Bahar, Robert Jordan (Sayfa 89)

Kitapla ilgili 1 Haber