Yalnızca Yalnızım

7,7/10  (57 Oy) · 
137 okunma  · 
55 beğeni  · 
3.137 gösterim
Evet belki çok yalnızım. Evet belki çok yaralandım. Evet belki kendi kabuğuma çekildim. Evet belki artık insanlara güvenmek istemiyorum. Evet belki dışardan bakıldığında, umursamaz biriyim. Evet hakkımda ne düşünürseniz düşünün ilgilenmiyorum. Ben sadece tek bir cevap bekliyorum, siz değer verdiklerim ben ağlarken neredeydiniz

* * *

Bazen bittiğine değil, verdiğin değeri hak etmediğine şahit olduğun için ağlarsın. Bazen gittiğine değil, yarınların hayalini onsuz kuramazken, onun bir başkasına 'hiçbir şey yaşanmamış' gibi dokunacak kadar ucuz olduğuna ağlarsın. Bazen yarım kaldığına değil, doğru sandığının koca bir yanlıştan ibaret olduğuna ağlarsın.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786054994083
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:

Parça parça olan hikayeler pek bana göre değil sanırım. İçinde güzel yerler bulabiliyorken kitap bitince birşey kalmıyor bende. Romanlar da sıkılan ve kısa hikayeler arayanlar için güzel bir kitap benim içinde güzeldi ama uçup giden bir kuş misali sayfayı bitirdiğimde hiç birşey kalmıyor bemde

Peter McKENNITT HARPER 
22 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın 1991 doğumlu ve ilk yapıtı olduğunu düşünürsek, çok başarılı bir yapıttır.
Eleştirenler acaba %10 kadar yazabilecekler mi?
Sanat ve edebiyat kimsenın tarafından eleştirilemez, sanat ve edebiyat kişisel manevi emektir, kötü ya da iyisi yoktur. Ha, beğenmeyebilirim, o olur, ama eleştirmem, çünkü öz ve kişisel yaratıcılığının ifadesidir çoğunlukla. Sanat ve edebiyatta iki tane, gereksiz ve boş "müessese" var, jüri ve eleştirmenler.
Satın aldığım kitap 24.baskından ve de tüm baskılar 2014 yılında yapıldı, doğru okuyorsunuz, dediğiniz sıkıcı kitap 2014 yılında 24 kere basıldı. Basıldı ise, satıldı, yok satıldı ise, başarılıdır. Ve hala satılıyor.

Kitap'da birkaç kısım haricinde bana göre tamamen sabah uykum ve soğuk kahveden alıntılar yapılmış. Özgünlüğü HİÇ yoktu diyebilirim. Birde yazarın Tahsin ile yaşadığı olayları oldukça sıkıcı buldum. Alınacak bir kitap değil bence.

Dila Manga 
10 Eki 2014 · Kitabı yarım bıraktı · 4/10 puan

anladım ki bu tarz kitaplar bana göre değil......yani kısa kısa metinler hep bunalım tabirler ve çok soyut anlatımlar beni uzaklaştırıyor kitaptan ama ilgilenenlere duyurulur

BeyzaAkman 
31 Oca 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Şahane bir kitap değil ama emeğe saygı yinede keyifliydi okudum
Eleştirilecek yanları elbette var ama o kadar da göze batacak kadar değil.
.
''Bazen geçmişini unutmalı insan, hayatını düzene sokmak için. Ama bazen de hiç unutmamalı, yaptığı hataları tekrarlamamak için..''

şükriye tuğçe gümüş 
21 Nis 17:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazı kitaplar vardır her cümlesinde kendinizi bulduğunuz..
Bazı kitaplar vardır her kelimesinin altını çizdiğiniz..
Ve bazı kitaplar vardır çok cümle kurdurmaz..
Ve bazı kitaplar vardır hiçbir zaman unutamayacağınız..

Arzu Əliyeva 
01 Ara 2016 · Kitabı okudu · 401 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı elde etmem zor oldu ama buldum :)Ve çok çabuk bitirdim.Akıcı,sade dille yazılan ve güzel bir kitap :)Google dan alıntılar okuyordum ama kitaptan okumak ayrı bir tatb:)

Ferhat Aksen 
22 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi

Yine harika bir kitap. Sayfaların arasında kayboluyor. adeta yaşıyorsunuz. Size değerli olduğunuzu, hayatta ne acılar olduğunu, gelenleri, gidenleri her şeyi anlatıyor. Son bölümde duygulanmamak elde değil ;)

Erkan Çetin 
24 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 1/10 puan

Lise çağındaki genç kızlara hitap eden diliyle son derece vasat bir kitap!

Kitaptan 66 Alıntı

kitapları seven 
11 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Seveceksen bir kadının dudaklarından önce gözlerini sev.
Gözlerindeki o derin bakışı sev. Ve ya kirpiklerinin her telini ayrı ayrı sev,
tıpkı seni sevdiği gibi onu masumca sev, aklından bedenine sahip olma isteği geçmesin, bir kadını seveceksen ömrünün son anına kadar elini tutmaktan korkmayacaksın, bir kadını seveceksen diğerlerinin varlığını unutacaksın.

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali KılınçYalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç
Alev 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sevmekten de yorulabilirmiş bir kalp anladım. Ve bunu öğreten yine siz sevdiklerimdiniz.

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 125)Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 125)

Seni anlayan biri olmalı hayatında. Her şeye rağmen seni dinleyen,sesiyle huzur veren, yokluğunun sana iyi gelmeyeceğini bilip varlığıyla mutlu edebilen, gülüşüyle içini ısıtan biri kesinlikle olmalı hayatında...

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali KılınçYalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç
Gökhan Uzunalan 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

" İyi insanlar elbet bir gün gülümser. "

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 165 - Destek Yayınevi)Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 165 - Destek Yayınevi)

Gienlere not:
Sizin darbeleriniz olmasaydı eğer hâlâ insanlara güvenmye devam edecektim. Sizler olmasaydınız, belki birilerini daha çok sevecektim ve gittiklerinde yine yalnızlığın koynunda üzülen ben olacaktım. Sizler olmasydınız insanların merhametli olduğuna inanacaktım. Anlayacağınız kendimi unutup hep başkaları için yaşayacaktım. Artık güçlüyken, şarkılarla mutlu olabiliyorken ve en önemlisi yaşattıklarınızı unutmuşken hepinize teşekkür ederim, beni terk için!

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 91)Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 91)
Nur 
17 Haz 2017 · Kitabı okudu

Kitaplar insana dokunabilir, sen istersen eğer kitaplar sana sarılırcasına kendini iyi hissettirir.

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 171)Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 171)

Bazı kadınlar hep gülümser...
Gelirsin gülümser,seversin gülümser,öpersin gülümser,sarılırsın gülümser,saçlarını koklarsın sadece gülümser... Gidersin gülümser,acı çeker yine de gülümser.
Gecenin soğuğunda ona armağan ettiğin şarkıyı dinler gülümser.Gözlerinden yaşlar gelir gülümser.İntihar etmez,ama bizler etrafa savurduğu tebessümlerin altında ne büyük bir acının yattığını, içinde yaşadığı savaştan her geçen gün ne kadar çok yara aldığını,gülümserken "İyi değilim!" demek istediğini göremeyecek kadar körleşir ve buna sebep olduğumuzu anlamayacak kadar insanlıktan çıkarız...

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali KılınçYalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç