Yalnızca Yalnızım

7,6/10  (29 Oy) · 
74 okunma  · 
25 beğeni  · 
2.200 gösterim
Evet belki çok yalnızım. Evet belki çok yaralandım. Evet belki kendi kabuğuma çekildim. Evet belki artık insanlara güvenmek istemiyorum. Evet belki dışardan bakıldığında, umursamaz biriyim. Evet hakkımda ne düşünürseniz düşünün ilgilenmiyorum. Ben sadece tek bir cevap bekliyorum, siz değer verdiklerim ben ağlarken neredeydiniz

* * *

Bazen bittiğine değil, verdiğin değeri hak etmediğine şahit olduğun için ağlarsın. Bazen gittiğine değil, yarınların hayalini onsuz kuramazken, onun bir başkasına 'hiçbir şey yaşanmamış' gibi dokunacak kadar ucuz olduğuna ağlarsın. Bazen yarım kaldığına değil, doğru sandığının koca bir yanlıştan ibaret olduğuna ağlarsın.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786054994083
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Peter McKENNITT HARPER 
22 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın 1991 doğumlu ve ilk yapıtı olduğunu düşünürsek, çok başarılı bir yapıttır.
Eleştirenler acaba %10 kadar yazabilecekler mi?
Sanat ve edebiyat kimsenın tarafından eleştirilemez, sanat ve edebiyat kişisel manevi emektir, kötü ya da iyisi yoktur. Ha, beğenmeyebilirim, o olur, ama eleştirmem, çünkü öz ve kişisel yaratıcılığının ifadesidir çoğunlukla. Sanat ve edebiyatta iki tane, gereksiz ve boş "müessese" var, jüri ve eleştirmenler.
Satın aldığım kitap 24.baskından ve de tüm baskılar 2014 yılında yapıldı, doğru okuyorsunuz, dediğiniz sıkıcı kitap 2014 yılında 24 kere basıldı. Basıldı ise, satıldı, yok satıldı ise, başarılıdır. Ve hala satılıyor.

Kitap'da birkaç kısım haricinde bana göre tamamen sabah uykum ve soğuk kahveden alıntılar yapılmış. Özgünlüğü HİÇ yoktu diyebilirim. Birde yazarın Tahsin ile yaşadığı olayları oldukça sıkıcı buldum. Alınacak bir kitap değil bence.

BeyzaAkman 
31 Oca 20:26 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Şahane bir kitap değil ama emeğe saygı yinede keyifliydi okudum
Eleştirilecek yanları elbette var ama o kadar da göze batacak kadar değil.
.
''Bazen geçmişini unutmalı insan, hayatını düzene sokmak için. Ama bazen de hiç unutmamalı, yaptığı hataları tekrarlamamak için..''

Dila Manga 
10 Eki 2014 · Kitabı yarım bıraktı · 4/10 puan

anladım ki bu tarz kitaplar bana göre değil......yani kısa kısa metinler hep bunalım tabirler ve çok soyut anlatımlar beni uzaklaştırıyor kitaptan ama ilgilenenlere duyurulur

Əliyeva Arzu 
01 Ara 2016 · Kitabı okudu · 401 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı elde etmem zor oldu ama buldum :)Ve çok çabuk bitirdim.Akıcı,sade dille yazılan ve güzel bir kitap :)Google dan alıntılar okuyordum ama kitaptan okumak ayrı bir tatb:)

Erkan Çetin 
24 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 1/10 puan

Lise çağındaki genç kızlara hitap eden diliyle son derece vasat bir kitap!

Kitaptan 16 Alıntı

kitapları seven 
11 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Seveceksen bir kadının dudaklarından önce gözlerini sev.
Gözlerindeki o derin bakışı sev. Ve ya kirpiklerinin her telini ayrı ayrı sev,
tıpkı seni sevdiği gibi onu masumca sev, aklından bedenine sahip olma isteği geçmesin, bir kadını seveceksen ömrünün son anına kadar elini tutmaktan korkmayacaksın, bir kadını seveceksen diğerlerinin varlığını unutacaksın.

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali KılınçYalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç
Alev 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sevmekten de yorulabilirmiş bir kalp anladım. Ve bunu öğreten yine siz sevdiklerimdiniz.

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 125)Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 125)
Peter McKENNITT HARPER 
22 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Biraz Huzur Verın Yeter

Hayalini kurduğum hayattan çok uzaktayım. Artık bıraz huzur verin bana, yokmuşum gibi davranın, beni görmezdenden gelin. Çünkü varlığımı hissettiğinizde, canı yanan sadece ben oluyorum. Ne zaman kendi hayatımı yaşamak istesem, ne zaman tatlı bir delilik yapmaya kalkışsam ya da ne zaman toparlanıp kendi mutluluğum için savaşmak istesem, başarmama engel olmak uğruna adeta etten duvarlar örüyorsunuz karşımda. Sevmekten de yorulabilirmiş kalp anladım. Ve bunu öğreten yine siz sevdiklerimdiniz. Beklediğimde gelmeyenlerin, vazgeçtiğimde bir heykel misali karşımda durmaları son treni kaçırmak gibi, artık adınızı hatırlamayacak kadar uzak olun, beni işlenmemesi gereken en büyük günahlardan bilin. Hayalini kurduğum hayata koşmak istiyorum ve biliyorum sizlerin gidip gelmeleri olmasa ben mutluluğa yetişeceğim.

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali KılınçYalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç

Bazı kadınlar hep gülümser...
Gelirsin gülümser,seversin gülümser,öpersin gülümser,sarılırsın gülümser,saçlarını koklarsın sadece gülümser... Gidersin gülümser,acı çeker yine de gülümser.
Gecenin soğuğunda ona armağan ettiğin şarkıyı dinler gülümser.Gözlerinden yaşlar gelir gülümser.İntihar etmez,ama bizler etrafa savurduğu tebessümlerin altında ne büyük bir acının yattığını, içinde yaşadığı savaştan her geçen gün ne kadar çok yara aldığını,gülümserken "İyi değilim!" demek istediğini göremeyecek kadar körleşir ve buna sebep olduğumuzu anlamayacak kadar insanlıktan çıkarız...

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali KılınçYalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç
Aysel 
23 Kas 2014 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Bazen geçmişini unutmalı insan, hayatını düzene sokmak için. Ama bazen de hiç unutmamalı, yaptığı hataları tekrarlamamak için...

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali KılınçYalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç
Salih Çermik 
08 Oca 21:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Yenilgiler tecrübedir.

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 35 - Destek Yayınları - 22. Baskı)Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 35 - Destek Yayınları - 22. Baskı)
Canan B. 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Ah şu duygusal şarkılar da olmasa. Hepimiz bir parça mutlu insanlardık aslında."

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 188)Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç (Sayfa 188)

Geriye dönüp baktığında mutsuzluklarının mutluluklarından çok olduğunu görüyorsan, şarkıların nasıl söylendiğine değil de aslında sözlerine dikkat edersin. Ve kitapları sadece okumak için değil, sayfalarda sana ait bir şeyler bulmak için okursun

Yalnızca Yalnızım, Mehmet Ali KılınçYalnızca Yalnızım, Mehmet Ali Kılınç
2 /