Yasemin Kokusu Edilean Serisi 4

6,0/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
0 beğeni  · 
410 gösterim
Hayatı pahasına kaçmak zorunda olan yakışıklı bir İskoç,
Keşfetmeye meraklı, esprili ve yetenekli bir genç kadın,
Bütün tehlikelere bedel, tutku dolu bir aşk…

Zengin bir ailenin kızı ve yetenekli bir ressam olan Catherine Edilean Harcourt'un, evlilik hayallerini gerçekleştirmeyi bekleyen çok sayıda talibi vardır. Ancak ağabeyleriyle büyüyen Cay'in maceracı ruhu, vaftiz babasının ona acil bir görev vermesiyle açığa çıkar. Cay, bir baloya katılmadan önce eski bir aile dostunun oğluna bir at teslim etmelidir… ancak bu adam, karısını öldürmekten hüküm giymiş bir hapishane kaçkınıdır!

Planlar beklendiği gibi gitmeyince genç kadın kendini bir anda firari İskoç Alexander McDowell'ın peşine düşenlerden dörtnala kaçarken bulur. Korkmasına rağmen Alex'ten karşı koyamadığı bir şekilde etkilenmiştir. Genç adamın haksızlıklarla dolu hikâyesine ve masumiyetini kanıtlama macerasına kapılıp onunla birlikte vahşi doğaya adım atan Cay, belki ona güvenmekle hayati bir hata yapmıştır… ama belki de aşk, ikisinin de kurtuluşu olacaktır.

"Deveraux, âşıkların klasik atışmalarını ve şaşırtmacalı olay örgüsünü, kırık kalplerin timsahlar ve zehirli yılanlar kadar ölümcül olabildiği, egzotik bir tarih sahnesine ustalıkla yerleştirmeyi başarmış."
-Publishers Weekly-

"Keyifli ve macera dolu bir romans. Rengârenk bir arka planın ötesinde, büyüleyici karakterler öyküyü mükemmelliğe taşıyor… Yasemin Kokusu'nu sırf incelikle işlenmiş bir romansın keyfine varmak için bile okumak mümkün."
-Romance Times-

"Edilean serisine keyifli bir tarihi romans daha ekleniyor… Deveraux hem eski hem de yeni hayranlarına hitap edecek bir hikâye kaleme almış."
-Booklist-

"Devamını iple çekeceksiniz."
-Daily Telegraph-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053438557
 • Orijinal Adı:
  The Scent of Jasmine
 • Çeviri:
  Melda Dinçel
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Konusu çok sarmadı beni açıkçası , temel hatlarla güzel daha çok malzeme çıkabilirdi ama maalesef yazar kullanamamış bu malzemeleri . Olaylar bir anda oldu bi bakmışım hooop bitmiş kitap - su gibi içiyorum kitapları o ayrı bi mesele -
Kitabın isminin çıkış noktası çok hoşuma gitti o yüzden puanlarken insafa geldim . İyi okumalar ...

Kitaptan 2 Alıntı

Simge Kurtuluş 
12 Tem 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bana kendimi hep iyi hissettiriyorsun. Hayatımdaki en kötü şeyleri alıp katlanılabilir seviyeye getiriyorsun.

Yasemin Kokusu, Jude Deveraux (Sayfa 203)Yasemin Kokusu, Jude Deveraux (Sayfa 203)