Yüzleşme

6,8/10  (22 Oy) · 
81 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.111 gösterim
Her şey Bilge Varlık ile karşılaştıktan sonra değişmeye başlamıştı... Beni yorgun kılanın hayattan öte taktığım maskeler ve zihnim olduğunu öğrendim... Ve hala toplumun büyük çoğunluğu yüzleşmekten çekindiği için maskeleri ile yaşamı kendine zehir etmekte, cesur olan küçük azınlık ise kendi özüne dönerek dünyada kendi cennetine kucaklamakta, İşte tam şu anda kendini bahsedilen çoğunluğa mı, yoksa cesur olan azınlığa mı ait hissedeceğine karar vermek üzeresin. Biliyorum ki sen yaşamın en güzel yerinde soluk almayı hak ediyorsun!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786054771813
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurbanu Tuna 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 27 günde · Beğendi · 8/10 puan

eğer kitaba bir şeyler yazmadan bıraksaydım kendimi kötü hissederdim. Kitap gerçekten bana çok yardım etti gerçekten yüzleştim.. Çok beğendim yine uğur koşar ve yine şahane bir kitap :) Başlarda sıkılabilirsiniz ama sakın bırakmayın derim okumadan kenara atmayın.

Hakan Can 
30 Ağu 22:20 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kendisiyle yüzleşmekten çekinmeyenlerin, göz atması gereken bir eser.Zaman zaman , psikolojiye bazen parapsikolojiye bazense tasavvufi bilgilere yer vermiş yazar.Anlatacaklarını bir hikaye üzerinden anlatmış olması da eseri daha okunur kılmış.

Nurten Ulaba 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Harika bir kitap. Verilen mesajı almak kolay, uygulamaya koymak zor. İnşallah bu tür kitapları okuya okuya içimize ekilen bize zarar veren o olumsuz duygulardan arınacağım. Dünyaya kendimiz olarak geliyoruz ,ama kendimizi yaşayamıyoruz .Dünyadan da kendimiz olarak ayrılıyoruz .İşin acı yanı ise; kendimiz olarak yaşadıklarımıza hesap vermeyeceğiz .Bize verilen role göre yaşadığımızın hesabını vereceğiz. Hiçbirimizde kendimizi yaşama cesareti yok .Eğer o cesareti bulsaydık hayatımız daha kolay olacaktı.

Kitaptan 7 Alıntı

Kendini üzmeyi başarabilen bir insan, kendini mutlu etmeyi de başarabilir. Aslında mutsuz insan yoktur, sadece mutlu olacağına inanmayan insanlar vardır.

Yüzleşme, Uğur Koşar (Sayfa 8)Yüzleşme, Uğur Koşar (Sayfa 8)

Biliyorum bu senin hatan değildi. Yönlendirildiğini fark edemedin sadece! Eğitim ve öğrenim aldığım dediğin o yerde -okuldan, evinden ve yakın çevrenden-, senin beynine bir takım programlar yerleştirdiler ve o programları sana verdikleri bilgilerle şekillendirdiler. Kendi verdikleri kurallara uymazsan hata yapabileceğini, eğer hatasız bir insan olursan çok başarılı olacağını söylediler. Onların dediklerini yaparsan ileride çok mutlu olacağını anlattılar sana.

Yüzleşme, Uğur KoşarYüzleşme, Uğur Koşar
Hakan Can 
29 Ağu 23:07 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Yüreğinde hissettiģin sana hep en yakındır ve Yaradan'ı kendi yüreğinde hissedebiliyorsan, O'nun ruhunun bir kısmını kendi ruhunda taşıdığını duyumsayabiliyorsan zaten cennettesin demektir.

Yüzleşme, Uğur Koşar (Sayfa 120)Yüzleşme, Uğur Koşar (Sayfa 120)
alyen 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Önemli olan denemek ve hissetmektir, gözlerini kapatarak ellerini yıldızlara doğru uzat, dokunamasan bile onları tüm varlığınla hissetmiş olacaksın!

Yüzleşme, Uğur KoşarYüzleşme, Uğur Koşar
alyen 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Rahat denen şey, senin bedenini ve ruhunu esir alan, seni işe yaramaz bir varlık haline getiren düşünce sistemindeki bir hatadır. Rahat olma!

Yüzleşme, Uğur KoşarYüzleşme, Uğur Koşar
alyen 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Neye izin verdiğinin bilincinde olursa, düşüncelerini kontrol etme gücüne de sahip olursun

Yüzleşme, Uğur KoşarYüzleşme, Uğur Koşar
alyen 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer bir şey olmuyorsa yaşamı suçlamak yerine, kendi inanç ve kararlılığını sorgula.

Yüzleşme, Uğur KoşarYüzleşme, Uğur Koşar