Aşkın 7 Hali - Bişnev!

8,1/10  (47 Oy) · 
152 okunma  · 
41 beğeni  · 
2.870 gösterim
Aşkın Gözyaşları Serisiyle Milyonlarca Okura Ulaşan Sinan Yağmur'dan İlk Defa Günümüzde Geçen Bir Hikayeyle Yaralı Yüreklere Tasavvuf Terapisi Niteliğinde Bir Aşk Romanı!

Aşkın 7 Hali: Beşerî aşk, masalsı aşk, Platonik aşk, divane aşk, dosta aşk, Peygamber aşkı, ilahi aşk…

Tasavvuf tarihinin en can alıcı olayları hakkında yazdığı romanlarla milyonlara ulaşan Sinan Yağmur, ilk defa bugünde geçen bir hikâyeyle okurun karşısına çıkıyor.

Kendisini intihara sürükleyen bir ihanetin pençesinde kıvranan bir kadın: Aylin Hayatında ilk defa vicdan azabı kavramıyla tanışacak bir zevk düşkünü: Cengiz Hayatını temellerinden sarsan bir iftiranın kurbanı: Hace

Sinan Yağmur, bu üç kahramanın Konya'da kesişecek hayatlarını aşkın 7 farklı hali üzerinde katman katman örüyor. Sahabe'den Safvan bin Muattal ile Hz. Ayşe, Mevlana ve Şems, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin ümitlerini kaybetmiş üç karakterin imdatlarına yetişip onları aşk terapisine alıyor.

Aşkın 7 Hali - Bişnev, olgun bir kalemin diliyle, iç huzuru arayanlara ve yaralı yüreklere derman ve başucu kitabı olacak, yıllar boyu unutulmayacak bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786055107567
 • Yayınevi:
  Kapı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zühal Uğur 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · 230 günde · Puan vermedi

Tasavvuf sevenler için ideal bir kitap.yer yer ağır bir dil kullanılmış.Bu dili ara ara anlatılan efsane ve olaylar hafifletiyor.olaylar iki kişinin aşkından ilahi aşka,gerçek aşka doğru gidiyor.

Turlu aşk hikayelerinin ilah bir
aşkla birleşmesi ve kahramanla buluşturulması
Sinan Yağmur olduğundan yine İlahi aşka çıkıyor...
Herkee tavsiyem okumalisiniz

Asiye Yıldız 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sinan Yağmur'un okuduğum ilk kitabı. Çok güzel, akıcı, anlatımı sade, tek kelimeyle mükemmel. Çok satan yazarların kitaplarını hep sonradan okurum, bu kez pişman oldum hemen okumalıymışım. Zararın neresinden dönsek kardır ;) Yüreğine sağlık Sinan Yağmur.

Mehmet 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir roman olarak kurgu zayıf kalmış ama içinde türlü güzel hikayeler var. İçindeki hikayeler kurgunun önüne çıkmış gibi. Bu hikayeler için bile okunur.

Sümeyra 
15 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İsminden de anlaşılacağı gibi aşkı yedi hale bölen ve onları dünyevi aşktan ilahi aşka doğru kademe kademe inceleyen bir roman

Hanzala 
18 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Maddi ve manevi aşkın harmanlandığı güzel bir eser.Kesinlikle okumanızı öneririm.. . . . . . . . . .

yasemin buran 
19 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

herkese tavsiye ediyorum..günümüzdeki aşk tanımının ne kadarda anlamından uzak sahte birşey olduğunu ve adını kirletmekten öteye gidemediğimizi gözler önüne seren bir kitap..tasavvufa olan ilgimi artıran bir kitap oldu..

elif dinç 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

özellikle tasavvuf sevenlerin keyif alacağını düşünüyorum o kadar ince noktalara değinilmiş ki altını çizdim çoğu satırın...derinlere inen sizleri de derinlere indiren bir bakış açısı.

yasinkayar 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Anlatımıyla ve anlatılan hikayesiyle çok güzel bir kitap.Gerçek aşkın ve sevginin anlatıldığı usta işi bir kitap.Okurken kendinizi kaptıracağınız bir kitap çok güzel kitap.

Burak YEL 
18 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aşkın 7 Hali - Bişnev, çok usta bir kalemin diliyle, içsel huzuru arayanlara ve yüreği buruk, yaralı olanlara derman ve başucu kitabı olacak, yıllar boyu unutulmayacak bir roman. Aylin'in hayat hikayesi olsun, Cengiz'in tuhaf hikayesi olsun hepsi çok güzeldi, kesinlikle okumanızı tavsiye ederim..

2 /

Kitaptan 112 Alıntı

"Dualarının âmini bir dost kokusu getirmiyorsa genzine, susuzluğuna denizi de içsen ne fayda!"

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 156 - Kapı Yayınları)Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 156 - Kapı Yayınları)
Hacer 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlar din adına sömürülmekten keyif alıyor. Toplumun en aşağı sınıfı, dini sömürenlerdir. Allah'a, bir işçi gibi ücret bekleyerek ibadet etmek kulluk değildir.

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan YağmurAşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur
Hacer 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cehennem, acılarının en dibe vurduğu anda 'Yok mu beni anlayan?' diye sorduğun yerde başlar.

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan YağmurAşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur

Çamaşırı temizlemek için önce suya batırır, ıslatırız. Sonra kuruturuz. Kurutacağımız bir şeyi niye ıslatıyoruz? Niçin böyle bir temizlik yapma yoluna giriyoruz? Çünkü başka türlü temizlenmiyor da ondan. O halde Allah bizi sırf kurutsa, temizlenemeyiz. Bazen ıslatır. Yani bazen acılarla, ızdıraplarla, kötü muamelelerle, iftiralarla terbiye eder. Ondan sonra onu güzel karşıladığımızda içimizde huzur oluşur. İşte huzur da cemaldir.

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan YağmurAşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur
Hacer 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sen azap nedir bilir misin?" diye sordu.
"Azabım önce kendimi bilmekle kayboldu."

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan YağmurAşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur

İnsanlar mutlu olmak istediklerini söyler ama gerçekte bunu istemezler. Onlar kaybolmaktan korkar. İnsanlar aşk konusunda çok aptallaştı. Onu hemen istiyorlar. Onu hazır kahve gibi istiyorlar.

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan YağmurAşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur