Aşkın 7 Hali - Bişnev!

8,3/10  (73 Oy) · 
231 okunma  · 
69 beğeni  · 
3.481 gösterim
Aşkın Gözyaşları Serisiyle Milyonlarca Okura Ulaşan Sinan Yağmur'dan İlk Defa Günümüzde Geçen Bir Hikayeyle Yaralı Yüreklere Tasavvuf Terapisi Niteliğinde Bir Aşk Romanı!

Aşkın 7 Hali: Beşerî aşk, masalsı aşk, Platonik aşk, divane aşk, dosta aşk, Peygamber aşkı, ilahi aşk…

Tasavvuf tarihinin en can alıcı olayları hakkında yazdığı romanlarla milyonlara ulaşan Sinan Yağmur, ilk defa bugünde geçen bir hikâyeyle okurun karşısına çıkıyor.

Kendisini intihara sürükleyen bir ihanetin pençesinde kıvranan bir kadın: Aylin Hayatında ilk defa vicdan azabı kavramıyla tanışacak bir zevk düşkünü: Cengiz Hayatını temellerinden sarsan bir iftiranın kurbanı: Hace

Sinan Yağmur, bu üç kahramanın Konya'da kesişecek hayatlarını aşkın 7 farklı hali üzerinde katman katman örüyor. Sahabe'den Safvan bin Muattal ile Hz. Ayşe, Mevlana ve Şems, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin ümitlerini kaybetmiş üç karakterin imdatlarına yetişip onları aşk terapisine alıyor.

Aşkın 7 Hali - Bişnev, olgun bir kalemin diliyle, iç huzuru arayanlara ve yaralı yüreklere derman ve başucu kitabı olacak, yıllar boyu unutulmayacak bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786055107567
 • Yayınevi:
  Kapı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zühal Uğur 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · 230 günde · Puan vermedi

Tasavvuf sevenler için ideal bir kitap.yer yer ağır bir dil kullanılmış.Bu dili ara ara anlatılan efsane ve olaylar hafifletiyor.olaylar iki kişinin aşkından ilahi aşka,gerçek aşka doğru gidiyor.

Yonca 
19 Ağu 12:32 · Puan vermedi

Uçurumun dibine kadar gelip düşmek üzereyken çekip çıkarılan, beşeri aşka kavuşturulan Cengiz ve Aylinin hikayesi.Dünyanın boş rengine kanan Cengiz ve Aylin beşeri aşka kavuşana kadar uzun bir yolculuğa çıkarlar.Bu yolculuk sonrasında dünyanın ne kadar boş olduğunu daha iyi anlayacakları aşikar.Oldukça güzel bir kitaptı.Etkilenmemek mümkün değil.

"Zeliha" 
03 Haz 18:50 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle kitabı bitirmeme rağmen hala etkisinde yazacağım bu incelemeyi.Sinan Yağmurdan okuduğum ilk kitap.Aslında bir roman fakat kurgu itibariyle basit ve sade.Kitap Mesnevide olduğu gibi Bişnev diye başlıyor yani Dinle. Çok çok güzel hikayeler vardı.Konu Aylin ve Cengiz adlı 2 gencin battıkları çukurdan kurtulup önce beşeri sonra ise ilahi aşkı bulmaları ile ilgili.Tasavvufa girişte okunabilecek bir kitap.hatta okunmalı bence.

Turlu aşk hikayelerinin ilah bir
aşkla birleşmesi ve kahramanla buluşturulması
Sinan Yağmur olduğundan yine İlahi aşka çıkıyor...
Herkee tavsiyem okumalisiniz

Ness 
07 Tem 13:18 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okurken tuylerim diken diken oldu mesneviyi cok guzel hikayelerle anlatan basarili bi kitap gunluk hayatta karsilasan sorunlarin aslinda bj hic oldugunu okurken anladm

Asiye Yıldız 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sinan Yağmur'un okuduğum ilk kitabı. Çok güzel, akıcı, anlatımı sade, tek kelimeyle mükemmel. Çok satan yazarların kitaplarını hep sonradan okurum, bu kez pişman oldum hemen okumalıymışım. Zararın neresinden dönsek kardır ;) Yüreğine sağlık Sinan Yağmur.

Sule 
15 Eyl 20:25 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bişnev!! Dinle.!.
Her ne kadar yazar konuyu günümüzde gecirse de tarihi ele almadan yapamamis. Iyi ki de öyle yapmış zira benim en sevdiğim kisimlari yine tarihten verdiği örneklerdi. Acikcasi Askin 1. halinde Aylin ile Cengiz'in hikayeleri cok basit geldi. Ama daha sonra Mevlana ve Şems, Ferhat ile Şirin, Leyla ile Mecnun derken akip gitti kitap. Beşeri aşktan ilahi aşka geçişi çok güzel özetlemiş Sinan Yağmur. Bu kitap bende Aşkın Gözyaşları serisini yeniden okuma isteği uyandirdi her nedense. Sanirim elimdeki kitapları bitirdikten sonra yeniden okuyacagim.

Mehmet 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir roman olarak kurgu zayıf kalmış ama içinde türlü güzel hikayeler var. İçindeki hikayeler kurgunun önüne çıkmış gibi. Bu hikayeler için bile okunur.

"Yusuf kadar güzel bile olsan yine de seni çukura düşürürler. Çünkü zamane insanlarının işi gücü aşıklara cefa etmektir.
_________________________________________________________
Kabahat aşkın değil, aşkı bilmeyenlerindir. Bilinmeyen daima tehlikeli gözükür. Kim yaklaşırsa tehlikeye insanlarca tehdide uğrar."

Ömer Faruk 
 21 Tem 01:17 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitabı okuyalı uzun zaman oldu ama birkaç kelam edeyim dedim.Kitabın başında birazcık sıkıldım.Lakin kendimi karakterlerin kendisi ike olan çelişkisi ve hikayeye tutunmam sayesinde
sevdiğim bir kitap oldu.Kesinlikle tavsiye ederim.

3 /

Kitaptan 483 Alıntı

Yonca 
17 Ağu 12:53 · İnceledi · Puan vermedi

"Eşlerinizi aşkla seviniz.Bu da Allah'a duyulan aşkın bir parçasıdır.Güzelliğin değerini anlayınız ve onu yakınlarınızda arayınız.Elbette sevdiğiniz kadınların güzel yanlan size birer ibrettir.Nefsî güzellikten etkilenmeyen, güzel yüzden hoşlanmayanın fıtratı bozuktur; tedaviye ihtiyacı vardır."

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 100)Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 100)
Yonca 
18 Ağu 21:31 · İnceledi · Puan vermedi

"Herkes seni seviyorken ve kimse seni kandırmıyorken güvenmek çok kolaydır. Fakat tüm dünya aldatıcı ve herkes sen i kandırmakta kararlı olduğunda bile güvenmeye devam et. Güvenin ta kendisi seni tekrar ve tekrar kendine geri getirecektir."

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 142)Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 142)
Yonca 
19 Ağu 09:46 · İnceledi · Puan vermedi

"Bir ay doğar ilk akşamdan geceden,
neydem neydem geceden
Şavkı vurur pencereden bacadan
Yüce dağ başından aşırdın beni,
neydem neydem yâr beni
Tükenmez dertlere düşürdün beni
Dağlar kışımış yolcum üşümüş nasıl edem ben
Madem soysuz göynün bende yoğudu,
neydem neydem yoğudu
Niye doğru yoldan şaşırdın beni
Dağlar açma yaramı perişânım ben.”

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 195)Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 195)
Yonca 
18 Ağu 16:09 · İnceledi · Puan vermedi

"Cehennem,acılarının en dibe vurduğu anda
'Yok mu ben'i anlayan?' diye sorduğun yerde başlar. "

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 127)Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 127)
Yonca 
18 Ağu 09:53 · İnceledi · Puan vermedi

"Terk edilmenin acısını çekenlere acıyın. Onlanrın mağduriyetlerine değil, cahilliklerine merhamet edin. Çünkü seni terk ettiğini sananlar,sen onları terk etmedikçe sende
kaldıklarını bilmiyorlar."

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan YağmurAşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur

"Ne renk olursa olsun kaşın gözün,
Karşındakinin gördüğüdür rengin..."

'Meçhul Şair

Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 220)Aşkın 7 Hali - Bişnev!, Sinan Yağmur (Sayfa 220)