Aşkın Meali 3: Hz. Ali ve Fatma

8,6/10  (51 Oy) · 
110 okunma  · 
50 beğeni  · 
1.278 gösterim
Muharrem ayında Ehlibeyt'in büyük aşkını Sinan Yağmur'un usta kaleminden okuyun.

Sinan Yağmur'un yeni romanı Hz. Ali ve Fatma - Aşkın Meali 3'te Hz. Ali ve Fatma'nın iman dolu aşklarını heyecanla okuyacak, bu kutsal aşkın izinde kendinizi bir gözyaşı vadisinde bulacaksınız.

"İnsan ancak ihlaslı bir aşk ile farkına varır kendisinin. Ve o aşkın duasal kelimeleri ile yürür sevdiğinin ruhunda. Aşkın kelimeleri ile huzura erişir. İnsan hep 'bir' aşk arar ya sevdiğinde. Bu aşkı bulduğu an ona âşık olur. Aslında âşık olduğu o insan değildir. O hep tek 'bir' aşka aittir. Ey en sevdiğim Fatma! Bu dünyada birbirimizi ne kadar sevdiysek hep o 'bir' aşk içindir."

Ali hep sevdi. Coşkuyla sevdi. Aşk ile sevdi Fatma Zehra'sını. Kalan ömrü eninde sonunda bir "veda"ya sığdırılmış bir kadının gözlerinden yükselen dumanın dilini hiçbir söz çözemez.

"Yalnızlık, benim ebedi istirahatgâhım. Suskun gözlerimi dağların mor dudaklarına dikmişim. Ve sen, benim yaralı güvercinim!

Ay yârim! Gözlerini bana dikme ah Ali'm, kapat!"

"Ah canım! Canımı ne de güzel acıtıyorsun!"

"Ey Ali, ey aşkım!

En sevdiklerinden ayrılmayı göze alamayınca

'En Sevgili'ye ulaşamazsın."

Ah kalbim! İnlemenin, ağlamanın insanı nasıl kuş gibi hafiflettiğini bilemezsin. Yalnızlık yaşar! Çığlık yükselir!

Gözyaşı insanın aşkını, acısını, yalnızlığını gösteren en sadık sözdür.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786055147686
 • Yayınevi:
  Kapı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meral 
21 Tem 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hz Ali ile Hz Fatıma'nın birbirlerine olan aşkını muhteşem şekilde anlatmış yazarımız. Okudukça onların aşkına doyamadım. Hz Fatıma vefat ettikten sonra başlıyor Hz Ali'nin kederli hayatı. İçinde hep Hz Fatıma ya karşı hasret bir yandan şehit olmayı bekliyor bir yandan da halkının sorunlarını çözüyor. Kendisine yapılan ihanetlere karşı sadece Allah'a onların bağışlanması için dualar ediyor. Bilgiler dolup taşacaksınız.

Sinan Yağmur'un Aşkın Gözyaşları kitaplar serisini de okumuştum. Cahiliye devrini anlatmakla başlayan yazar, kız çocuklarına yapılan acımasızlığı gözler önüne sererken Peygamber Efendimizin kızlarına olan düşkünlüğünü en iyi şekilde detaylandırıyor. Hz. Ali ile Fatma' nın birbirlerine olan aşkı ise günümüzde hakiki aşk var mı sorgulaması yaptırıyor. Keyifli okumalar..

Aşkın Meali 3: Hz. Ali ve Fatma benzeri kitaplar

Büşra 
 19 Tem 2017 · Kitabı okudu · 39 günde · Beğendi · 9/10 puan

Böylesine adanmış hayatları ele alan bu güzel kitabı eleştirmek söz söylemek bize düşmez. Ancak öğrendiklerimi paylaşmak okuyacaklara fayda sağlar belki. Yalnızca iki güzel kulun hayatını ele almış bir kitap değil bu... Bir babaya nasıl hürmet edilmeli, bir eş ile nasıl muhabbet edilmeli, sabrın ve imanın tam ust noktası dediğin yerde gelen yeni bir imtihanla nasıl başedilmeli tane tane satırlara dökülmüş... Yaşadığım her zorlukta hatırlamam gereken hayatları bir nebze tanıdığım için çok mutluyum. Keşke bitmeseydi...

NeRmiN KAPLAN 
28 Oca 23:10 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitap akıcı, anlatimi bana biraz masalsı geldi fakat güzeldi.

Sadece Hz. Ali ve Hz. Fatma' nin aşkını değil, İslam' ın yayilisindan Hz. Ali' nin ölümüne kadar olan olayları anlatıyor.

Ben beğendim, tavsiye ederim.

ilk sayfa ilk konu .. cahiliyet .. cahiller .. kız çocuklarını diri diri toprağa gömen canavarlar .. bunu toplum arasında bir marifetmiş gibi anlatan düşünceler .. diğer tarafta bu konuşmaya şahit olan Peygamberin's.a.v' gözyaşları .. zaman gelir .. kız çocuklarının diri diri gömüldüğü bi toplumda O Rahmet Peygamberi's.a.v' kız çocuklarını sırtına alıp o topluma '' Bakın görün sizin değer vermediğiniz diri diri toprağa, ıssız kuyulara attığınız güzellik işte bu '' der gibi .. taştan bile daha katı bir toplumda bunu yapmıştır Hz.Peygamber arkadaşlar .. kitabı okurken gözyaşlarından öldüm bunu açık açık dile getirebilirim .. kitabı okuyup bir damla yaş akmıyorsa gözlerinizden düşünün derim .GÜNÜMÜZDE TOPLUMUMUZDA SEVGİLİ DEDİĞİN KAVRAMI ...o dönem de Hz. Ali Peygamberden kızını isterken konuşmaya utanır hayasından edebinden .. o ilim kapısı , ilmin anahtarı susar .. konuşamaz .. edebi izin vermez .. bu devirde nasıl sorarım sizlere .. EVİM VAR , ARABAM VAR , KIZINI MUTLU EDERİM .. ne bu efendi ne bu ? hani ümmetin ruhu .. okuyun pişman olmazsınız .. beğenmezseniz paranızı ben iade ederim ..

Tuğçe Kaya 
23 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Hz. Ali ve Fatma, Sinan Yağmur'un ilk okuduğum kitabı. Peygamber efendimizin ve devamında gelenlerin sevgisini, aile bağını, tatlı dili oluşlarını, merhametli yüreklerini ve dürüstlüklerini bizlere çok güzel bir şekilde yansıtmış. Aşkın günümüzdeki kadar basit birşey olmadığını o kadar iyi anlatıyor ki.. Elinizden bırakamayacaksınız.
Siyer öğrenmek isteyenler varsa eğer onlar içinde çok yararlı olacaktır. "

Tasavvuf sevmeyenleri bile bence sevdirecek bir kitap. Hz.Ali ve Hz.Fatmanın arasındaki aşk mealini anlatırken yaşattıran hayranlıkla satırları okumayı devam ettiren bir kitap. Bu aşk hem beşeri hem Allah aşkı .

Meltem 
28 Kas 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · 7/10 puan

Aşkın Meali serisinin üç kitabını da okuduğum icin daha samimi yorum yapabilirim sanırım yazarımızın bu son kitabına. Kitapta Hz. Ali ve Fatma aşkının anlatilacagini düşünmüştüm ancak öyle kurgulanmamis kitap ve bu yüzden kitabin ismiyle içeriği arasında bir kopukluk mevcut. Hz. Ali ve Fatma yerine Hz. Ali'nin hayatı vs. denseydi daha kapsayıcı olabilirdi. Yazarı da anlayabiliyorum Hz. Fatma'nın ölümünden sonra yarıda kesmek istememis ve devam etmis fakat anafikirden uzaklaşmış bu sefer de. Kopukluklar, konudan konuya geçişler mevcut, yine de güzel diyebileceğim bir kitap olmus, altı cizilebilecek cümleler var.Merak edenler icin tavsiye edebilirim. Iyi okumalar.

Ali 
 13 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Okuduğum altıncı Sinan Yağmur kitabıydı. Belki ilk okuduğum kitap olsa daha fazla beğenirdim. Bu kitapta okuduğum diğer kitapların tekrarları bolca mevcuttu. Sanki okuduğumu tekrar okuyor gibi oldum.
Dil olarak mükemmel, anlatım mükemmeldi.
Ama 265. sayfadan kitabin sonuna kadar konu tamamen değişti. Farklı bir boyut ele alınmaya başlandı. Konuda bir bütünlük saglanamamiş.

Ali Hebebci 
03 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı okurken kimi zaman tebessümü ettim, kimi zaman gözyaşlarım sayfalara karıştı gitti. Nasıl güzel mi bu kitap diye sorarsanız; anlatacak kelime bulamam ben. En iyisi hiç düşünmeden alın okuyun. Sinan Yağmur'un tüm eserleri değerli ama bunun yeri farklı bende. Gerisini siz düşünün..

3 /

Kitaptan 113 Alıntı

"Öyle bir devir yaklaşıyor ki, mal cimrilerin, kılıç korkakların, ve kalem cahillerin ellerinde olacak."

Aşkın Meali 3: Hz. Ali ve Fatma, Sinan YağmurAşkın Meali 3: Hz. Ali ve Fatma, Sinan Yağmur

İki nimetin kıymetini bilin;Yüreğinde size külsüz dumansiz yanani ve yüreğini sizin için kan kelimelerle kağıda yazani

Aşkın Meali 3: Hz. Ali ve Fatma, Sinan YağmurAşkın Meali 3: Hz. Ali ve Fatma, Sinan Yağmur
Ali 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Köle pazarlarında satılan insanlardan çok, inancını pazarlayan zavallıcıkları gördüm.

Aşkın Meali 3: Hz. Ali ve Fatma, Sinan Yağmur (Sayfa 283)Aşkın Meali 3: Hz. Ali ve Fatma, Sinan Yağmur (Sayfa 283)