Zamanın Efendisi

8,0/10  (7 Oy) · 
22 okunma  · 
4 beğeni  · 
714 gösterim
Ölmeyi çok istersen, ruhunu yakman gerekir!

Maxime Chattam, polisiyeyi gerilimle birleştiren yeni romanında, okurları 20`nci yüzyılın başındaki Paris`e götürüyor...

Uluslararası Paris Fuarı`nın açılışı yapılmak üzeredir. Yazar Guy de Timée, yeni arayışlar içindeyken rahat bir yaşamın yaratıcılığına köstek vurduğunu, daha gerçekçi yazabilmesi için lüks hayatını terk etmesi gerektiğini düşünür. Bir sabah, karısını ve kızını bırakıp gider. Önceleri bir otelde kalır ve sefih bir hayatın içine dalarak bir randevuevine gidip gelmeye başlar. Bir süre sonra, bu randevuevinde yaşamaya başlar.

Bir gece, randevuevinde çalışan kızlardan biri öldürülmüş halde bulunur. Polisi bir fahişenin öldürülmesine pek aldırmaz ve olayın peşini bırakır. Guy, randevuevinde çalışan genç ve güzel Faustine ve Müfettis Perotti`le birlikte olayı araştırmaya başlar. Ekibin araştırmaları, aynı şekilde öldürülen başka fahişeler olduğunu da gösterir. Bütün cinayetlerin fuar alanında işlendiği, fuarın imajı bozulmasın diye cinayetlerin örtbas edildiği anlaşılır. Cinayetlerin işleniş biçimleri ise, Şeytan`a tapan bir grubun varlığını akıllara getirmektedir.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786050915884
 • Çeviri:
  Hakan Tansel
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Aslıhan 
12 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Durmuş saat.
Olay örgüsü, yazarın dili, karakterler derken kendinizi yine harika bir kitap çerisinde bulabilirsiniz. Ancak nedenini çözemediğim, diğer Chttam kitaplarının ardından gelen bir sönüklük karabasan misali üstünde romanın. Beğenmek, kesinlikle. Ama harikulade demek için bir şeyler eksik. İçten içe bir şeyler sizi rahatsız edebilir. Ama ne olursa olsun Chattam yine harika bir olayla karşımızda.

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın okuduğum ikinci kitabıydı Zamanın Efendisi. İlk okuduğum Gaia Teorisi kadar etkileyici bulmadım. Yine de polisiye -gerilim severler merakla okuyabileceği bir roman.

fazi 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Paris'te başlayan büyük fuar, işlenen korkunç cinayetler ve fuara gölge düşmesini istemeyen devlet.. Hubris'i çok seveceksiniz! Temposu hiç düşmeyen harika bir Chattam romanı okuyacaksınız :)

Kitaptan 1 Alıntı

Ertap ALTUNKAYNAK 
27 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Karım.
Sonuç elde etmek, bu kaçışı temize çıkarmanın bir yoluydu.
Delirmemek için.
En azından Guy buna inanıyordu.
Ve Milaine'in biçimsiz yüzü, ona düşüncelerinden kurtulma imkanı sunduğu için, bundan sonuna kadar yararlanmayı düşünüyordu.
Bir sonraki aşama sarsıcı bir deneyim olacaktı.
Tehlikeli.
Monjol sokağı.
Yeryüzündeki cehennem.

Zamanın Efendisi, Maxime Chattam (Sayfa 54)Zamanın Efendisi, Maxime Chattam (Sayfa 54)