Zincirlenmiş Narkissos Anita Blake, Vampire Hunter Serisi 10

9,8/10  (5 Oy) · 
29 okunma  · 
9 beğeni  · 
876 gösterim
"Yüzümdeki ifade, belli, onu korkutmuştu. Zira kocaman açılan gözlerinde ve aşağılık yüzünde, dehşete benzer, insani bir an yakaladım."

Ben, Anita Blake. Canavar öldürüyorum. Gerçi gecenin bir vakti eve döndüğümde düşünmek istediğim son şey, işim ama Zincirlenmiş Narkissos Kulübünden bir leoparadam kaçırıldığı için düşünmek zorundayım. Dışarıda, istedikleri zaman şekil değiştirebilen suçlular ve doğaüstü yaratıkların mücadeleleriyle dolu, karanlık bir dünya var. Şehrin Vampir Efendisi Jean-Claude'u altı aydır görmediysem de şu anda -bedeli ne olursa olsun- yardımına ihtiyacım var. Biri kurtadamları hedef aldı. İkimiz birlikte onları kurtarmak zorundayız.
"Laurell K. Hamilton taptaze bir eğlence sunuyor. Olağanüstü anlatımı tek kelimeyle ifade edilebilir: Zirvede!"
-Jayne Ann Krentz-

"Bu kadar üretken bir hayalgücüne sahip bir yazar daha önce hiç okumadım!"
-Diana Gabaldon-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  835
 • ISBN:
  9786054228799
 • Orijinal Adı:
  Narcissus in Chains
 • Çeviri:
  Mert Süğlün
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
23 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Aslında Anita Blake kitapları hakkında yorum yapmak istemiyordum pek. Çünkü yorumun kitap için değil seri için olacağını biliyordum. Böyle serilerde kitabı seriden bağımsız değerlendirmekte zorlanıyorum. Yine de bu kitaba yazmak istedim. Son iki kitaptan sonra onuncu kitabı çok daha iyi buldum çünkü. Her ne kadar cinselliğin çok ön planda olması nedeniyle eleştirilse de kurgusu çok daha sağlam, çok daha akıcı bir hikaye olmuş. Seri ilerledikçe tekrar da artmış haliyle. Okurken bırak şunların kara kaşını kara gözünü anlatmayı da olaya gel dediğim çok yer oldu. Ama benim gibi kitapları üst üste okumayan insanlar için faydalı olacaktır. Kitabın hızlı bir temposu ardı. Hatta ben yoruldum artık karakterler adına. Seriye ve bu tarza alışık olmayan okurlar için de daha da yorucu olduğunu gördüm çevremden. Ama bence romanın en çekici yanı da bu zaten. Bu seriyi insanlara sevdiren şeyin edebi özelliklerinden çok karakterleri olduğunu düşünüyorum. En azından benim için öyle. Ve çok az yazar olayları böylesine canlı bir şekilde anlatabilir diye düşünüyorum. Diğer kitaplardan farklı olarak bir çok karakterin büyük değişimler geçirdiğini gördüm. Ben sevdim gerçi. Çok yerde Anita kaçmayı bırak bahane arama sen böyle biri değilsin demek istememe rağmen. Richard da beni tam anlamıyla çıldırttı. Gerçi ilk ortaya çıktığı andan beri mızmız halleri beni sinir ederdi ama artık iyice gıcık oldum. Seriyi de bu onuncu kitabı da bu türü sevenlere tavsiye ederim. Ben Zincirlenmiş Narkisos'u diğerlerine göre daha bir sevdim. Özellikle sekiz ve dokuza göre. Çok daha akıcı, çok daha sert, kurgusu çok daha sağlamdı.

sinem abay 
 06 Haz 15:45 · Kitabı okudu · 25 günde · Beğendi · Puan vermedi

Okuduğum en kalın kitap rekorunu eline aldı kendisi olduğu için bayağı sıktı normalde fantasik çok severim fakat bu kitap gereğinden fazla ayrıntıya yer vermişti bayağı sıkıldım. Bastan basladim bir akc kez sonunda bitirdim. Sanırım Anıta Blake serisinin en kalın kitaplarından biriydi. Evet seri çok güzel bu kitap fazlasıyla can sıkıyor. Cinselliğe çok yer verdiği için yer yer okumak zor gelebiliyor. Tabiki yenilmedim bitirdim kitabı yeni kitapları okumaya hazırım. Kendimi çok zor bir savaştan çıkmış yaralı asker gibi hissediyorum. Tabiki bu kitap beni yıldırmadı seriyi okumaya devam edeceğim. Eğlenceli bir seri ve bırakmayı düşünmüyorum.

Kitaptan 3 Alıntı

sinem abay 
30 May 19:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

İlk görüşte aşk değilde ilk duyuşta aşk. Oysa sesim o kadar da güzel değildir.

Zincirlenmiş Narkissos, Laurell K. HamiltonZincirlenmiş Narkissos, Laurell K. Hamilton
sinem abay 
28 May 17:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Gözlerindeki bakış kalbimin bir yanını iyileştirken diğer yanını yaralıyor ma cherie

Zincirlenmiş Narkissos, Laurell K. HamiltonZincirlenmiş Narkissos, Laurell K. Hamilton
sinem abay 
15 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

İsteyerek
Bunu isteyerek yapmazsın ve bunu sevdiklerini üzmek için de yapmazsın. İşler bazen o yöne kayar.

Zincirlenmiş Narkissos, Laurell K. HamiltonZincirlenmiş Narkissos, Laurell K. Hamilton