Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

21 Mart Dünya Şiir Günü

Dünyaya bir daha gelirsem Aklı başında bir insan olacağım Akşamları erken uyuyacağım Ne işim var öyle meyhanelerde Pazarları parklarda gezineceğim karımla. Ben onu bunu bilmem Bunu bilir bunu söylerim Ölmek veya ölmemekte bütün mesele Yetişir ki insan ölmesin Akşamları uyuyup sabahları uyansın Ve saçları dağılsın rüzgârda Yetişir...
Muzaffer Tayyip Uslu
Muzaffer Tayyip Uslu
Aşk İki Kişiliktir
Değişir yönü rüzgârın Solar ansızın yapraklar; Şaşırır yolunu denizde gemi Boşuna bir liman arar; Gülüşü bir yabancının Çalmıştır senden sevdiğini; İçinde biriken zehir Sadece kendini öldürecektir;
Reklam
Ataol ustamın en sevdiğim şiiri... Aşk, iki kişiliktir. Yitik bir ezgisin sadece Tüketilmiş ve düşmüş gözden; Düşlerinde bir çocuk hıçkırır Gece camlara sürtünürken; Çünkü hiç bir kelebek Tek başına yaşamaz sevdasını, Severken hiç bir böcek Hiç bir kuş yalnız değildir; Ölümdür yaşanan tek başına, Aşk, iki kişiliktir.
💢 En beğendiğiniz şiir? 💢 👇👇👇
Kollarımın bütün gücüyle vuracağım Er geç sesimi duyuracağım sana Başımı soğuk demirlere dayayıp Adını söyleyeceğim mahşer gününe kadar Dağlara taşlara güzelliğini haykıracağım Ve bütün yaratıklara Rüzgârın söylediği bir masal gibi Seni anlatacağım
Kimbilir hangi ürkek mevsimi alırsın gizlice odalara, saçların balkonları terk edeli kimbilir ne kadar olmuştur? -annene göstermeden aşağı akardı saçların kaç kez eksilip çoğalırsın dişlerini fırçalamayı ezbere bildiğin günlerde… Mor bir kedi geceyi sıyırarak geçiyordur kuyruğunda teneke yıldızlar düşlerinle buluşurken lanetli aynalarda söylesene
Reklam
Ben hep aynıyım....
Gece gündüze yaklaşıyor Gölgeler uzamakta git gide Çınlayın kuşlar Süzün kanatlarınızı gökyüzüne Güneş aya çarpacak az sonra Yıldızlar parça parça yağacak yeryüzüne Bir degişiklik yok bende Hep aynıyım Seni sevmek tek derdim işte Ben hep seni düşüneceğim Hep seni seveceğim....
Hanife Çıta
Hanife Çıta
- Mart
En sevdiğin şiiri & şairi paylaşabilirsin ❥
"Dünyada şiir yazan birisi varsa , Bir yerlerde onu okuyan Bir başkası varsa Hiçbir şey bitmemiştir."
Şükrü Erbaş
Şükrü Erbaş
21 Mart Dünya şiir günü kutlu olsun 🍀
❝ Gülümse bitsin karanlık gülümse karamsarları şaşırt, gülümse güller açsın yüzünde, gülümsemenle yayılsın ışık, dünyayı ısıtmasan da güneş gibi çevreni ısıt❞ Yaşar Kemal 🤍
Neden yazılır bir şiir Neden okunur bunca yazı Çünkü nasıl aşılabilir başkaca İnsanın karmaşıklığı. Edip Cansever
120 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.