Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık dünya engelliler günü kutlu olsun. Bende bir melek sahibi olduğum için geçte olsa kutlamak istedim. 3 aralıkta ufak bir hastalık geçirdik unuttuk. Tekrardan 3 Aralık dünya engelliler günü kutlu olsun 🤗
Reklam
"Engelleri aşmak için atılacak ilk adım, sakatlığı bütün gerçekliğiyle kabullenmektir."
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
• Kusur fizikte değil, zihinlerdedir. Sevgi, saygı ve hoşgörü ile aşılamayacak hiçbir engel yoktur...
EngelSİZsiniz!
Engel onların ne gözlerinde ne kulaklarında ne de zihinlerinde... Asıl engel sizin onlara bakışınızda, tavrınızda... Yani engel sizsiniz... En büyük engel, sevgisizliktir...!
3 Aralık Dünya Engelliler Günü “kutlanacak” bir gün değildir, özel gereksinimleri olan bireyleri bir fotoğraf karesine malzeme edip, sırf tek bir güne mahsus ucuz duyar kasma aracı hiç değildir! Geçen yıl 3 Aralık’tan bu 3 Aralık’a kadar geçen bir yıl boyunca kaç tane özel gereksinimli bireyin hayatın içinde daha fazla yer alması için alan açmak adına çalışmalara katıldınız yada kaçının yaşamını kolaylaştıracak çalışmalarda fiili olarak yer aldınız mesela? Paylaşım yapmaya ayırdığınız kadar küçücük bir zamanı bile ayırmadınız mı yoksa? Bu ve benzeri soruları elbette ben sormuyorum size, benim yada bir başkasının ne haddine. Vicdanınız ve insan olma bilinciniz soruyor, yanıtı da haliyle bana yada bir başkasına değil, yine kendinize vermeniz yeterli.
Serhat Kaya
Serhat Kaya
Reklam
Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok. Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun🌺
Reklam
152 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.