Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık dünya engelliler günü kutlu olsun. Bende bir melek sahibi olduğum için geçte olsa kutlamak istedim. 3 aralıkta ufak bir hastalık geçirdik unuttuk. Tekrardan 3 Aralık dünya engelliler günü kutlu olsun 🤗
3 Aralık Dünya Engelliler Günü “kutlanacak” bir gün değildir, özel gereksinimleri olan bireyleri bir fotoğraf karesine malzeme edip, sırf tek bir güne mahsus ucuz duyar kasma aracı hiç değildir! Geçen yıl 3 Aralık’tan bu 3 Aralık’a kadar geçen bir yıl boyunca kaç tane özel gereksinimli bireyin hayatın içinde daha fazla yer alması için alan açmak adına çalışmalara katıldınız yada kaçının yaşamını kolaylaştıracak çalışmalarda fiili olarak yer aldınız mesela? Paylaşım yapmaya ayırdığınız kadar küçücük bir zamanı bile ayırmadınız mı yoksa? Bu ve benzeri soruları elbette ben sormuyorum size, benim yada bir başkasının ne haddine. Vicdanınız ve insan olma bilinciniz soruyor, yanıtı da haliyle bana yada bir başkasına değil, yine kendinize vermeniz yeterli.
Serhat Kaya
Serhat Kaya
Reklam
Her engel aşılır, yeterki ahlak ve insanlık değerlerinde engel olmasın… 🍀
Hepimiz fiziksel ya da kültürel özelliklerimiz nedeniyle birbirimizden farklıyız. Farklılıklarımız nedeniyle ayrımcılığa uğramamalıyız. Tüm bireyler eşittir. 3AralikDunyaEngellilerGunu
En büyük engel sevgisizliktir.❤️‍🩹 #Kalbin sakat olmasın..❤️‍🩹
Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok. Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun🌺
Reklam
Engelliler günü, kutlanacak bir gün değildir. Çünkü engelli olmanın kutlanacak hiçbir yanı yok. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü bir farkındalık günüdür. Çevremizde engellilerin de yasadığının bilincinde olalım, engellilerin yaşadığı zorlukların farkında olup buna göre davranalım ve onlara daha fazla zorluk çıkarmayalım yeter. #3AraliıkDünyaEngellilerGünü
"Engelleri aşmak için atılacak ilk adım, sakatlığı bütün gerçekliğiyle kabullenmektir."
"Engel olmazsak engel kalmaz."
Reklam
EngelSİZsiniz!
Engel onların ne gözlerinde ne kulaklarında ne de zihinlerinde... Asıl engel sizin onlara bakışınızda, tavrınızda... Yani engel sizsiniz... En büyük engel, sevgisizliktir...!
🗣Engelliler günü ne zaman kutlanır biliyor musun? 🗣 ⚒Engelli işsizliği çözüldüğünde 🪬Engelliği aşağılama biterse 💬İletişim problem çözülürse 🫂Engelli aileler mutlu olursa 😊Tüm sorunları çözdüğümüzde engelliler gününü kutlayalım.😊 🔍ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLİ SORUNLARININ FARKINDA OL.🔎🧏🧑‍🦽🧑‍🦯🧍 @İşaretdilikütüphanesi
Saygı ve sevgi her engeli aşar.
Biz gözümüz değiliz, biz bacaklarımız kollarımız değiliz ,biz kulaklarımız değiliz, biz bir yaşam yolculuğuna çıkmış canlarız ve canda engel yoktur.
152 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.