Şelale Buyuközer
Erisin damla damla kar Gelmek üzere ilk bahar Hazırlansın tabutluklar Yine girip çıkacağız -
Caner Kara
Caner Kara
youtu.be/4qalg1nXsKY🇹🇷🇹🇷 Destanı ben yazarım Oyunu ben bozarım Sınırı ben çizerim Türküm türküm türküm ben İslam benim dinimdir Şerefimdir canımdır Bayrak benim kanımdır Türküm türküm türküm ben Düşmanım çoktur benim Hiç korkum yoktur benim Yardımcım hak'tır benim Türküm türküm türküm ben 🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Reklam
Kirazın tadı ne zaman bozulmaya başlamışsa, hayatın tadı da o zaman kaçmaya başlamış olmalı.
Nermin Yıldırım
Nermin Yıldırım
3 Mayıs 1944. Anadolu çocuklarının, Türk'ün diriliş ve kıyam günü. Tek parti devrinin, İnönü devrinin yükselen komünizm dalgasına karşı, Ankara Ulus Meydanını, Kızıl Meydana çevirmek isteyenlere, Anadolu'nun dirilişi.
Hüseyin Nihal Atsız
Hüseyin Nihal Atsız
,
Osman Yüksel Serdengeçti
Osman Yüksel Serdengeçti
,
Nejdet Sançar
Nejdet Sançar
,
Alparslan Türkeş
Alparslan Türkeş
gibi nice ismin bedelini tabutluklarda işkence ile ödedikleri direniş ve diriliş günü.
3_MAYIS
3 Mayıs artık Türkçülerin günüdür. İlk önce 3 Mayıs 1945'te Tophane'deki Askeri Cezaevi'nde, bir masa başında çay içerek kutlanmış, ondan sonra kırlarda ve salonlarda yapılan törenler halini almıştır. Bu yılın 3 Mayıs'ı, bu tören gününün 31. yıl dönümüdür. Demek ki henüz tarihe mal olmamıştır. Bir olayın tarihe mal olması için üzerinden en az 50 yıl geçmesi gerektiğine göre 3 Mayıs, Yirmi Birinci Yüzyıl başlarında tarih olacaktır. Fakat o 3 Mayıs için bugün de söylenecek bazı sözler vardır: 3 Mayıs bir uyarmadır. Yürüyüşü yapan birkaç bin Türkçü gencin uyarması ... 3 Mayıs aynı zamanda bir uyanıştır. O gençlerin haykırışıyla milletin uyanması...
Sayfa 63 - Ötüken NeşriyatKitabı okudu
Resim