Konu
Kitabın Öğrettikleri
Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir'i inceledi.
207 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir
Kitap sevgilisi tarafından terk edilmiş bir adamın sevgilisinin gidişinin ardından olan düşüncelerini okuyoruz. Kitap bir hikaye şeklinde ilerlemiyor. Çok az hikaye kısmı var ama genel olara adamın yaptığı aşkın tariflerini okuyoruz. 207 sayfada her şeyden bahsetmiş adam. Hem de aklınıza gelebilecek herr şeyden. Okumanızı tavsiye ederim .
Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Buse Saraç
bir alıntı ekledi.
"İnsanın yirmi yaşında sevdiği insanın elinden dünyayı armağan olarak alması ne büyük bir şans! Aynı şekilde bu dünyada yerini tam olarak bulabilmek de büyük şans. Her şeyimizi paylaşıyorduk; yine de kendime ait bir yaşantım vardı; kendi dostlarım,uğraşılarım,işim ve kaygılarım. Keyfimce geceyi müşfik bir omza yaslanarak ya da şimdi olduğu gibi odamda, bir genç kız gibi yalnız geçirebiliyordum. O iki adım ötede çalışırken uykuya dalmak! Yıllar var ki aramızdaki istek söndü ama birbirimize o kadar bağlıyız ki bedenlerimizin birleşmesi artık fazla bir önem taşımıyor."
9
Aşk neydi? Kime göreydi aşk? İçini ısıtan bir kaçamak bakıştı belki. Ufacık bir dokunuşta kalbinde hissettiğin o titreşimdi. Hayatın boyunca mumla da arasan yine sen hiç bakmadığında gelendi aşk. Kaybetmekten korktukların için feda ettiğindi belki. Tam kendimi buldum dediğinde bir daha düşün dedirtendi aşk. Ateşin içindeki bir kalple ömür boyu umut ettirendi.
1
Joseph Joseph
bir alıntı ekledi.
Hiç
Yeni bir hayat ördüm kendime güneşin ipliğinden. Ortasına bir motif kondurdum alfabemin nefret ettiğim harflerinden. Düştüğüm kuyudan çıkarken basamak niyetine kullandığım bir "H" dokudum, yanına sana atfen bir "İ" kondurdum, çıktığım kuyuya seni gömdüğüm günü temsilen bir çelenk bıraktım "C" harfinden... Sonunda noktayı koydum. Her "Neden?" sorusuna verebilecek bir cevap işledim şimdi sana, kocaman bir "Hiç" yazıyor yeni hayatımda.
3