Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Profil
Yaşam, yerine getirilemeyen arzuların neden olduğu ızdırapla şekillenir. Egolarımızı aşıp dünyevi iktidar ve mülklere "bağlılığımızı" bırakarak bu ızdıraptan kaçınabiliriz.
Sayfa 116 - Kronik Kitap & 10. BaskıKitabı okuyor
288 syf.
6/10 puan verdi
·
14 günde okudu
Hindu bir bakış açısıyla yazılmış(Hindu tanrılar, mucizeler vb. mevcut) bu nedenle yeterli bilgisi olmayan kişiler Budizm'i yanlış anlayabilir. Bunları gözardı edersek güzel ve okunması gereken bir metin.
Buddhaçarita
BuddhaçaritaAşvaghosha · İş Bankası Kültür Yayınları · 202229 okunma
Reklam
Huzur bulmak isteğiyle kralın iznini alarak ormana gitmek için dışarı çıktı (...) Taze çimlerin sabanla ezilip etrafa dağıtıldığını, toprağın ölü solucanlarla, böceklerle ve benzeri varlıklarla dolu olduğunu görünce sanki kendi akrabaları ölmüş gibi üzüldü.
288 syf.
7/10 puan verdi
Bəzən həyatın sürətinə o qədər diqqətimizi veririk ki dayanıb nəfəs almaq, yavaşlamaq, yavaşladığımız zaman olanları görmək çox çətinləşir. Bu kitab da bu zaman yardımımıza gələ bilər. Bir oturumda oturub oxuyacaq kitabdan daha çox hissə-hissə, yavaşlamağa ehtiyacımız olanda oxumaq daha yaxşı olar zənnimcə. Bəzi yerləri şablon motivasiya kitablarına bənzəsə də ümumi olaraq oxumaqdan, fərqli fikirlərlə və məsləhətlərlə tanış olmaqdan zövq aldım. Hər zaman kitab və sevgi ilə qalın
The Things You Can See Only When You Slow Down
The Things You Can See Only When You Slow DownHaemin Sunim · Penguin Books · 2017807 okunma
Budizm inancı, M.Ö. 563 yılında Kuzey Hindistan'da doğan Siddhartha Gautama'nın öğretilerinden kaynaklanır.
18. yüzyılın sonlarında Budizm kavramı bir yana, Budist misyonundan dahi bahsedilmiyordu. Ancak 19. yüzyılda ortaya çıkan historizm ve bireysel fikirlerle Buda, tarihî bir kişilik ve birey olarak somut hâle getirildi.
Sayfa 13 - PDFKitabı okudu
Reklam
Yaşam, yerine getirilemeyen arzuların neden olduğu ızdırapla şekillenir. Egolarımızı aşıp dünyevi iktidar ve mülklere "bağlılığımızı" bırakarak bu ızdıraptan kaçınabiliriz.
Sayfa 116 - Kronik KitapKitabı okudu
·
Puan vermedi
Kitabın lisanı enfes. Lakin konu son derece irrasyonel.
Öncelikle yayınevine, kitabı, orijinal lisanına dokunmadan neşrettikleri için teşekkür ediyorum. Kitabın lisanı enfes. Benim gibi eski kelimelere aşina biri bile arada bir lügata bakmaya ihtiyaç duyabiliyor ama, onu da söyleyeyim. Anlamadığınız kelimeler illa ki çıkacaktır. Kitabın muhtevasına gelelim. Müellif son derece ciddi bir ilmi
Gotama Buddha
Gotama BuddhaAsaf Hâlet Çelebi · Hece Yayınları · 201514 okunma
… inanç evimin kapısı aralıklarla tıklatılıp duruyordu.
Sayfa 265 - Altın KitaplarKitabı okudu
148 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.